Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     27.11.2005       František Suchan

Poslední Letci zostudili písecké juniory

K Otavě zavítal juniorský celek z Letňan trápící se na posledním místě ligové tabulky, navíc domácí žlutý dres přes hlavu přetáhli Gajovský s Procházkou. Tyto dvě skutečnosti měly s ocelovou jistotou předznamenat jisté dva body za vítězství pro IHC. Jenže…
V 10. minutě sice Nikola Gajovský elegantním stylem otevřel skóre, ovšem další zvýšení náskoku se už nekonalo. V polovině zápasu už Písečtí pokukovali po časomíře s hrůzou. 1:4 stálo tam zelené na černém. Dvě úspěšné dorážky v podání Gajovského a Hory už s prohrou nic nenadělaly.
Nový výklad pravidel, přikazující trestat jakýkoliv, byť sebemenší, nedovolený zákrok, předvedl názorně rozhodčí Svoboda. Kdyby šly všechny tresty z utkání za sebou, hrálo by se v pěti na obou stranách jen 6 minut. A to nepočítáme tu desítku… Domácí však nedokázali potrestat jediné ze čtrnácti vyloučení soupeře.
A druhá zajímavost, tři ze čtyř letňanských gólů dali dorostenci. Dvěma brankami, z nichž ta druhá byla vítězná, rozhodl hráč s ročníkem narození 1990 (!) Jakub Hofmeister.
19.kolo, neděle 27.11.2005
(1:1, 1:3, 1:0)

Komentář

9:47 – Písek hraje první oslabení, ovšem puk zachycuje Všetečka a následně Ondrejec vysílá žabičkou do sóla Gajovského. Tohle snad ani nemůže dopadnout jinak…. ‘Káně‘ svou oblíbenou kličkou popřává Kolingerovi dobrý večer a domácí poprvé a naposledy v utkání vedou.

12:33 – Patnáctiletý capart Jakub Hofmeister si vyjíždí zpoza branky, a i když mu Petele visí na zádech, perfektně umisťuje svůj bekhend mimo dosah Tomáše Vojty.

23:53 – První využitá přesilovka zápasu. Uldrich pálí z levé strany a na druhé straně brankoviště doráží Weishäupl.

25:25 – Písek má drtivý tlak, ovšem nevytěží z něho žádný gól, rychlý protiútok pak využívá Nedvěd, který za Vojtova záda doráží vlastní střelu. Mezi tyče jde Matěj Lukeš…

30:33 – Domácí jsou ve třech a v okamžiku, kdy vyloučený Hora vstupuje na led tlučou hostující útočníci do Lukeše. Tomu nakonec puk za záda přece jen prochází. Střelcem je opět Jakub Hofmeister.

35:58 – Písecké vrací do utkání dorážkou Jankovského střely od modré Gajovský.

48:37 – Téměř celou třetí část žlutomodří svírají hosty v jejich pásmu, a i přesto, že jsou v podstatě neustále v přesile minimálně o jednoho muže v poli, jediné, s čím dokáží uspět, je dorážka z hole Jana Hory. Nepomáhá ani závěrečná hra bez brankáře.