Junioři udolali Vajgar!

Souboj prvního s druhým ve skupině B ligy juniorů nabídl vskutku pohledný hokej se vším všudy. Od prvních minut nasadili oba soupeři vražedné tempo, při němž musel viditelně naplno zabrat i proslulý kliďas v domácích řadách Nikola Gajovský. Ten se tentokrát trefil „jen“ jednou. Ve 20. minutě zvyšoval na 2:0. Další branku – vítěznou - připravil spolu s Jungbbauerem pro Holce, který si za svou aktivitu směrem dopředu gól určitě zasloužil. Skóre otevřel v samém závěru prvního dějství povedeným stylem Pavel Kouba. Díky vítězství IHC odskočilo Táboru na tříbodový rozdíl a sedm zápasů před koncem základní části ligy drží druhou pozici zajišťující postup do bojů o extraligu.
Liga juniorů , 29. kolo, ne 15.1.2006
Jindřichův Hradec
3:2
2:0, 0:1, 1:1
Branky: 20. Kouba (Růžička, Šimoník), 20. Gajovský (Klas, Stropnický), 51. Holec (Jungbauer, Gajovský) – 33. Dolina (Král), 45. Dolina (Navrátil) Rozhodčí: Mandrysz – Šperl, Jindra Vyloučení: 10:12 Využití: 0:1
Písek: Lukeš - Procházka, Klas, Švácha, Jankovský, Ondrejec, Maršík - Stropnický, Gajovský, Holec - Jungbauer, Hora, Pešta - Kouba, Růžička, Šimoník
Jindřichův Hradec: Šťůrala – Kadlec, Zapletal, Fiedler, Zimmel, Král, Chrt, Mrázek, Navrátil, Dolina, Hnazal, Davídek, Kašpárek, Kratěna, Slušík, Murgaš, Kamír, Palacký, Vavroch
Jak již bylo zmíněno výše, ani jeden z týmů na nic nečekal a vrhl se na soupeře už od prvních minut. Výraznější šance měl ale přece jen Písek – Kouba po Šimoníkově a Holec po Gajovského přihrávce se krátce po sobě ocitli v téměř totožné pozici před brankářem Šťůralou, ovšem oba se svými střeleckými pokusy nepochodili. Úvodní třetina už se i proto pomalu chýlila k bezbrankovému konci, když u zadního hrazení zabojoval Šimoník, posunul Růžičkovi, který našel před brankovištěm Pavla Koubu. Ten tentokrát nevolil střelu jako v podobné situaci na začátku utkání, ale zamával pukem sem a tam a bekhendem zasunul za záda zmateného gólmana. Po rozehrání se první domácí formace pomalu zabydlovala v útočném pásmu a díky skvělé práci kapitána Stropnického udržel Klas modrou čáru. Ihned nato poslal puk na bránu, kde číhal tísněný Nikola Gajovský, který jednoruč usměrnil vyražený pokus pod horní tyčku.

První vysoce nebezpečnou situaci pro IHC zapříčinilo zdánlivě lehoučké nahození obránce Chrta v přesilovce. K dorážce se totiž procpal Hanzal a trefil přesně prostor mezi Lukešovými betony. Naštěstí pro domácí sklapl jejich brankář své chrániče dostatečně pohotově. A vůbec, v desetiminutovce mezi třiadvacátou a třiatřicátou minutou se Matěj Lukeš činil. Čtyři po sobě jdoucí vyloučení spoluhráčů ho totiž udržovala v dostatečně četné permanenci zákroků. Hosté ho překonali, až když na ledě chyběl Jungbauer, pykající za spekulativní faul nefaul vysokou holí. Od modré čáry pálil Král a nepokrytý Dolina tečoval puk ve výši pasu mimo dosah píseckého brankáře. Hradečtí se dostali do zápasu a vrhli všechny síly do útočení. To jim přineslo kýžený výsledek na začátku poslední části. Čároví rozhodčí nechali pokračovat ve hře, i když se zdálo, že se hráči Vajgaru dopustili zakázaného uvolnění. Dlouhý kotouč dojel Navrátil a poslal jej trestuhodně volnému Dolinovi, který bez problémů zamířil k tyčce do Lukešova protipohybu.

Jenže Písečtí se nesmířili s bodem. V padesáté minutě sice nevyužili svou druhou přesilovku pěti proti třem v utkání, ovšem krátce po srovnání počtu sil na ledě si v rohu útočného pásma vyhověli Gajovský s Jungbauerem a nejproduktivnější hráč domácích následně uvolnil Jungbauera do gólové pozice. Šťůrala skvěle zasáhl, ovšem proti dorážce Holce nezmohl už nic. Těsné skóre pak nezměnil ani závěrečný nápor hostí, ani únik Stropnického s Jungbauerem, který dalším výborným zákrokem zastavil gólman Hradce. Písek a Vajgar tak v základní části skončí s vzájemnou bilancí zápasů 2:2, pokaždé se radoval domácí tým…