Nečekané klopýtnutí na cestě za postupem

Tak tohle asi nikdo nečekal. Předposlední Příbram měla být pro písecké juniory podle předpokladů jen snadným soustem před nedělní veledůležitou bitvou se zatím třetím Táborem. Když drtivou převahu domácích proměnil v deváté minutě Holec v úvodní branku, málokdo pochyboval v jednoznačné vítězství. Jenže! Příbramští do konce třetiny stav otočili a po přestávce už byli žlutomodrým rovnocennými soupeři, což vyjádřili i rychlým třetím gólem. Hora snížil na nejmenší možný rozdíl a v poslední části se čekal tvrdý souboj – a to také byl. Hostující Bauer završil hattrick a s Píseckými to vypadalo zle. Během dvaceti sekund však Procházka a Gajovský srovnali, ovšem za necelé dvě minuty to byli opět hokejisté Příbrami, kdo vedl. Další dvě branky, z nichž ta sedmá byla do prázdné klece, pak určily hrozivě vypadající skóre…
Liga juniorů , 32. kolo, pá 17.2.2006
Příbram
4:7
1:2, 1:1, 2:4
Branky: 9. Holec (Gajovský, Klas), 35. Hora (Holec), 47. Procházka (Růžička), 48. Gajovský (Ondrejec, Holec) – 16. Kadič (Tošovský), 19. Bauer, 21. Bauer (Hrala), 45. Bauer (Topič), 50. Hrala (Mráz), 58. Staňo (Jobek), 60. Peterka Rozhodčí: Jebavý Vyloučení: 8:10, navíc Kouba (PI), Jobek (PŘ) a Simer (PŘ), všichni 10 minut OT Využití: 1:2 V oslabení: 1:0
Písek: Lukeš (45. Čunát) – Procházka, Klas, Švácha, Jankovský, Ondrejec, Maršík – Stropnický, Gajovský, Holec – Jungbauer, Pešta, Hora – Kouba, Růžička, Šimoník
Příbram: Simer – Mráz, Kozelka, Tošovský, Buchta, Hrala, Topič, Flieger, Bauer, Kadič, Staňo, Karnoš, Hochmann, Peterka, Pištělák, Erdéliy, Jobek, Řehák
Od počátečních minut byla patrná velká převaha Píseckých, což vyjádřil i sólový únik Holce v oslabení. Zakončení povedeného blafáku ale znemožnila sekera jednoho z bránících hráčů. Úvodní tlak vykrystalizoval v 9. minutě, kdy Klas od zadního mantinelu vyslal kolmou přihrávkou Gajovského, který zamotal hlavy dvěma bránícím hráčům a po následné střele se dostal ještě i k dorážce. Neuspěl však ani s ní, takže to byl až Holec u druhé tyče, kdo dopravil napotřetí puk do branky. Při oslabení se pak utrhlo duo Stropnický – Holec, ovšem jediný bránící hráč jejich akci zastavil a z okamžitého protiútoku se podobnou situaci na druhé straně podařilo mnohem úspěšněji zakončit Kadičovi s Tošovským. Když hráli v početní výhodě domácí, nakopl vrtuli Holec, proletěl se napříč celým (!) hřištěm a přes nedůrazného Kozelku se natlačil i ke střele… Tyčka – tyčka a ven. Bohužel.

V 19. minutě obral duchapřítomně Hora rozjíždějícího se Staňa a spolu s kolegy z útoku Peštou a Jungbauerem dostali dost prostoru ke střelbě a dorážení. Ačkoliv nechal rozhodčí hru pokračovat až do doby, kdy Hora kotouč přes Simera protlačil, následně gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Zakrátko chyboval v rozehrávce Ondrejec, jehož riskantní pas zachytil Bauer, kterému nic nebránilo v překonání Lukeše. Bleskový nástup Příbramských do druhé třetiny skončil taktéž u Jana Bauera a taktéž úspěšně. Zmatků v písecké obraně využil Hrala a naservíroval rozjetému kolegovi z útoku lahůdkovou nabídku, kterou útočník s dvaadvacítkou perfektně bez rozmyslu proměnil.

V dalším průběhu domácí tlačili, zejména proti Šimoníkovi a Holcovi se ale parádně předvedl gólman Simer. V polovině utkání zapomněla písecká obrana na Řeháka navracejícího se z trestné lavice, který převzal puk a ostrým golfákem škrtl o Lukešovu tyčku. Odpovědí byl únik Hory v oslabení. Ten zamířil kolem Simerovy nohy a puk se loudavou rychlostí proplazil za brankovou čáru. Do konce třetiny ještě Gajovský zblízka bekhendem přestřelil a Lukeš vychytal nájezd Peterky.

Písečtí se v závěrečné části vrhli za vyrovnáním, ale byli to hosté, kdo se v pětačtyřicáté minutě radoval. Domácí beci se špatně domluvili, kdo přebere odražený puk, čehož využil Bauer a skvělou ránu pověsil do horního rohu Lukešovy brány. V píseckém brankovišti došlo ke střídání. Ne snad, že by Lukeš chytal špatně, tým ale potřeboval povzbudit. A to se povedlo...

Na chvíli...

46:43 – Růžička využívá zmatků v obranném pásmu Příbrami, které způsobil svou aktivitou jeho útok, a nabízí kotouč sjiždějícímu si Procházkovi. Ten zblízka trefuje přesně.
47:03 – Holec s Ondrejcem vedou domácí útok, za zády jim spěchá Gajovský, který následnou zadovku napaluje po ledě. Podruhé v zápase zvoní obě krajní tyčky, tentokrát ale sudí gól uznává.

Žlutomodří začali myslet na otočení skóre a směle se vrhali do dalších útoků, což ale také zákonitě přineslo mezery v obranné fázi. Toho využilo trio protihráčů v 50. minutě, kdy jejich protiútok úspěšně zakončil přesnou ranou švihem Hrala. Domácí hokejisté se však stále nevzdávali a hlavně obránce Ondrejec byl vpředu hodně vidět. Za zmínku stojí zejména jeho průnik skrz hradbu zelených těl zakončený povedeným pokusem, který Simer zastavil se štěstím až na brankové čáře. Následovala dokonale umístěná střela Staňa z uctivé dálky, která Čunátovi prolétla kolem betonu k protilehlé tyčce. Poslední hřebík do písecké rakve pak zasadil Peterka při domácí power-play.