zde! " /> IHC Písek | Reportáž ze zápasu: Písek - Kobra Praha 7:2
Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     04.03.2006       František Suchan

Junioři v přesilovkách převálcovali Kobru a řítí se do bojů o extraligu!

Prozatím nejdůležitější zápas v sezóně sehráli písečtí mládežníci jednoduše skvěle! Veškeré spekulace, o tom, za jakých podmínek by se mohlo či nemuselo postoupit, utnuli dost razantním způsobem. Matěj Lukeš sebou v brankovišti házel jako o život a jeho spoluhráči v poli podali jeden z nejlepších taktických výkonů z celého roku. Po úvodní třetině, kdy jim do soupeřovy branky napadalo v podstatě všechno, se v klidu stáhli do středního pásma, kde spolehlivě likvidovali rodící se protiútoky a trpělivě vyčkávali na svoje další příležitosti. A ty přišly…
Dvakrát se trefil Jakub Bican, který dostal důvěru v první formaci po boku jediné posily z A týmu, Nikoly Gajovského. Ten měl mimochodem zase prsty v pěti gólech (2+3). Zbylé branky obstarali Ondrejec, Maršík a Kouba.
První krok je splněn, mladí pánové teď vyrážejí, aby udělali další…

První zápas barážové skupiny odehrají písečtí junioři na ledě Ústí nad Labem v neděli od 12:00! Díky společnosti eSports.cz můžete sledovat změny stavu zápasu zde!

36.kolo, pátek 3.3.2006
(3:0, 1:0, 3:2)

Komentář

5:19 Písek je od počátku jasně aktivnější a i proto mu přeje štěstí. Špatně vyhozený kotouč se dostává na hokejku na kruhu naprosto osamoceného Bicana, který nevymýšlí žádné akce, prostě napřáhne až ke stropu a neskutečnou dardou propálí Křivánka kolem betonu - 1:0.
8:47 Stropnický si svou zarputilostí říká o faul, který také ze strany hostujícího Skály přichází. Hned první přesilovka Písku přináší zajímavou variantu – ke Gajovskému a Jungbauerovi se dopředu staví obránce Ondrejec. Puk rozehraje Lukeš na Gajovského, který okamžitě nachází najetého hromotluka s pětapadesátkou. Ten se přesně jako za časů strávených v útoku natalčuje přes zoufale se snažícího beka a věší puk pod víko - 2:0.
14:05 Přesilovka pět na tři. Maršíkovu ránu z levé strany Křivánek vyráží, ale jen k Jungbauerovi, který bez váhání posílá kotouč k druhé tyči Gajovskému. Jeho pokus bez přípravy pražský brankář kryje, na pohodlnou dorážku nejproduktivnějšího ve žlutomodrém dresu už nedosáhne - 3:0.
31:35 Ze svědomité hry Píseckých jsou hráči Kobry zoufalí a nezbývá jim než faulovat. Jejich v pořadí sedmé vyloučení trestá přesně umístěným projektilem obránce Maršík, jemuž nabíjí kolega Švácha. Druhou asistenci si připisuje Gajovský - 4:0.
36. min Lukeš hájí svou klec proti nebezpečně dotírajícímu Břízovi, následně jsou najednou Peterka, Netymach a Bříza úplně sami před domácím brankovištěm, ale plzeňský drobeček si poradí i s touhle situací.
44. min Nikola Gajovský v nezvyklé situaci – on bruslí! Situace, která má zhruba podobnou periodiku jako úplné zatmění slunce! Aby se neřeklo, tak nejvyhlášenější ze všech hračičků ligy juniorů přebruslil proti sobě stojícího beka a svojí typickou střelou zápěstím zahrál na brankovou konstrukci.
44:10 V oslabení bere ve vlastním pásmu puk Jakerle a jede… A jede… Pořád jede… Jeden Písečák, druhý Písečák, třetí, čtvrtý….. a gól! Slabší chvilku si při jeho pokusu přes obránce vybírá i Lukeš, který si podobně jako Tommy Salo Salt Lake City sráží výskokem puk za svá záda – 4:1.
45:05 A další přesilovka. U pravého mantinelu útočného pásma si ledabyle míchá s pukem Nikola Gajovský… Tak komu? Nikdo? Tak já, no…
Protože se nikdo ze spoluhráčů neukázal jako dostatečně způsobilý k přijmutí přihrávky, vybrusluje si útočník s jedničkou v klidu na hrot brankoviště a s lehkostí sobě vlastní prostřeluje Křivánka - 5:1
52:15 Při rychlém přechodu Píseckých do útoku Jakub Šimoník životní kličkou koupe protihráče a posílá pas sjíždějícímu si Koubovi. Ten se se zakončením nerozpakuje - 6:1.
51:27 Michal Klas chybuje v rozehrávce zpoza vlastní branky, čehož využívají Štěrba s Bajgarem a rychlou výměnou puku rozhodí Lukeše – 6:2
55. min Netymach se v oslabení řítí sám vstříc písecké bráně, Matěj Lukeš roztahuje své betony po brankové čáře a třetí gól za svými zády už odmítá…
54:57 Ten, který to tentokrát všechno začal to i končí. Klas si vynahrazuje své předchozí zaváhání a v přesilovce posílá kotouč na Křivánka, k dorážce se dostává Bican a je hotovo - 7:2.