Junioři v Ústí nepropadli, první postupové body ale zůstávájí na severu

Písečtí mladíci nastoupili proti silnému a rozjetému Ústí, zřejmě největšímu aspirantovi na postup do nejvyšší juniorské soutěže. První třetina utkání se obešla bez branek, což dozajista podpořilo sebevědomí hostujícího týmu, a ten se po přestávce zásluhou Jakuba Šimoníka ujal vedení. Téměř okamžitě však o něho přišel. Stav 1:1 trval do 33. minuty, která v podstatě rozhodla celý zápas. Nejprve reprezentant Kloz a po něm Svoboda dostali Lvi do dvoubrankového vedení. Ještě deset minut před koncem už byl stav 5:1, pak ale Růžička s Jungbauerem zařídili konečnou kosmetickou úpravu výsledku. Když už nic jiného, tak Písek alespoň potvrdil svou zničující přesilovku. Po pěti brankách ze sedmi proti Kobře dali hráči IHC tentokrát z početní výhody všechny tři.
Liga juniorů , baráž, ne 5.3.2006
Ústí nad Labem
5:3
0:0, 3:1, 2:2
Branky: 25. Bauer (Cafourek, Gottfried), 33. Kloz (Musílek), 33. Svoboda (Mach, Bašta), 47. Janus (Gottfried, Bauer), 48. Lopuski (Kloz, Hajšman) - 24. Šimoník (Maršík), 51. Růžička (Stropnický, Maršík), 55. Jungbauer (Gajovský, Klas) Rozhodčí: Štěpán - Koskuba, Šulo Vyloučení: 9:10, navíc Bauer 10 min - Jungbauer 10 min + OK Využití: 2:3 Diváci: 120
Ústí nad Labem: Schwamberger - Weidlich, Kříž, Cafourek, Fiala, Musílek, Heršálek, Hillmich, Chromý - Jedlička, Matouš, Kučera - Janus, Bauer, Gottfried - Lopuski, Kloz, Hajšman - Svoboda, Mach, Bašta
Písek: Lukeš - Klas, Jankovský, Petele, Švácha, Maršík, Ondrejec - Bican, Gajovský, Jungbauer - Fořt, Pešta, Stropnický - Šimoník, Kouba, Růžička
Lvíčata vstoupila do utkání bez respektu a v úvodních minutách se defenziva Písku musela hodně otáčet. Hned 1. minutě ukázal záda Píseckým Lopuski, ale jeho výtečně provedený blafák do bekhendu skončil v lapačce gólmana Lukeše. Z necelé dvě minuty postupoval po pravém křídle domácí kapitán Bašta, jehož příhru nasměroval najíždějící Svoboda do tyčky písecké klece. Aktivita domácí neopustila ani v následné přesilovce, vrásky přidělali Lukešovi Hillmich s Baštou. Už za plného stavu na obou stranách si obranu Písku rozebrali Lopuski s Klozem, ale zezadu vše znovu jistil Lukeš. Ústecká svatyně zůstala nedotčena až do 7. minuty, když zaváhání obrany napravil proti osamocenému Růžičkovi pohotový Schwamberger. V druhé půli úvodní části přišla na řadu píšťalka hlavního sudího a až do první sirény měli časoměřiči o společnost postaráno. Nestandardní počet hráčů na ledě vykolejil především domácí, kteří trochu vypadli s nastoleného tempa. V 18. minutě se probíjel podél levého hrazení písecký Gajovský, ale pravou tyčku si Schamberger pohlídal. První třetinu ukončili nepovedenou přesilovkou domácí.

Druhou třetinu otevřela šance Kloze, jeho švih však zneutralizoval Lukeš. Ve 24. minutě šel za podražení pykat Chromý a hosté jeho prohřešek bleskurychle potrestali. Nápřah Maršíka vrátil do sítě Šimoník - 0:1. Domácí s odpovědí neotáleli a za necelou minutku bylo srovnáno. Při pohledné akci posunul Cafourek na levé křídlo Bauerovi, jenž Lukeše zahanbil jesličkami - 1:1. Hosté si proti oživnuvším Lvíčatům začali vypomáhat za rámcem pravidel a Ústečtí nenechali jejich počínání bez odplaty. Ve 33. minutě vyrýžoval bombu Musílka z klubka hráčů před Lukešem Kloz a písecká síť se napnula podruhé - 2:1. Nabuzení domácí pokračovali v presu i při hře 5 na 5 a za dalších třicet sekund se radovali potřetí. Svoboda si za Machovy asistence obkroužil píseckou branku a při výjezdu překvapil zápěstím nepřipraveného Lukeše - 3:1. Ústí bylo následně nuceno čelit oslabení 3 proti 5, avšak Písku nabídnutá přesilovka příliš nesedla. Písečtí paradoxně nejvíce zahrozili při vlastním oslabení, ve 38. minutě se sám na Schwambergera řítil Růžička, ústecký gólman však požár uhasil.

První okamžiky posledního se pokoušela Lvíčata vzít odpovědnost za hru na sebe, ale až příliš často je zradily nepřesné přihrávky a špatný pohyb. Domácí vysvobodila až nabídnutá přesilovka, kterou ve 47. minutě zužitkoval Janus, jenž svým důrazem u pravé tyčky vyjádřil předchozí akci Gottfrieda s Bauerem - 4:1. Lvíčata vzápětí přidala pátý zářez, to když Kloz rozrazil obranné šiky hostí, žabičkou poslal do duelu s Lukešem Lopuskiho, který uklidil kotouč suverénně pod víko. Hosty vrátila do zápasu Hajšmanova vysoká hůl. V přesilovce se u pravé tyčky dostal k puku Stropnický, poslal ho podél brankové čáry Růžičkovi, jenž před prázdnou klecí nemohl zaváhat - 5:2. Hajšmanův počin zopakoval v 55. minutě Hillmich a domácí v oslabení znovu inkasovali. Vyraženou střelu Gajovského vrátil do sítě Jungbauer a už to bylo jen o dvě branky. Hosté se po využitých početních výhodách vrhli do útoku a ve velkém útlumu hrající domácí jen silou vůle odráželi jejich ataky. Lvíčata ovšem závěrečnou snahu Písku přečkali bez újmy a dva důležité body přibyly na jejich konto.