Junioři na Vajgar nestačili

Ač povzbuzováni hrstkou "kotelníků", kteří zůstali po vydařeném utkání A mužstva, junioři nedokázali vymyslet proti jasně lepšímu soupeři vůbec nic. Hokejisté Vajgaru byli všude o krok dříve, kontrolovali veškeré dění na ledě a ani na chvíli si nenechali vzít z rukou otěže zápasu. Na pohled nezáživné střetnutí navíc v podstatě rozhodli hned v první třetině. Na začátku druhé minuty už domácí borci prohrávali 0:1, do šaten šli s třígólovým mankem a v průběhu prostřední části inkasovali počtvrté. Ve žlutomodrém dresu se neprosadil nikdo včetně Nikoly Gajovského.
Liga juniorů , baráž, út 7.3.2006
Jindřichův Hradec
0:4
0:3, 0:1, 0:0
Branky: 2. Nedbálek (Dolina), 15. Murgaš (Černý), 17. Starý (Kašpárek), 29. Černý (Murgaš) Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Šátava Vyloučení: 4:7 Využití: 2:0
Písek: Lukeš - Procházka, Klas, Švácha, Jankovský, Petele, Maršík, Ondrejec - Jungbauer, Gajovský, Bican - Stropnický, Pešta, Fořt - Kouba, Růžička, Šimoník - od 50. navíc Silbernágl
Jindřichův Hradec: Štůrala - Mrázek, Zimmel, Švec, Král, Nedbálek, Palacký, Starý, Davídek, Kašpárek, Murgaš, Černý, Sluštík, Dolina, Navrátil, Hanzal
Hosté přijeli jednoznačně v lepší formě, což dokázala hned první přesilovka utkání. V čase 0:43 šel za podražení pykat Klas a netrvalo ani půl minuty, než napřáhl na modré Nedbálek a namířil svůj projektil mimo Lukešův dosah. Písek byl posléze mírně aktivnější a vynutil si i několik faulů ze strany modrožlutých. Při jedné z přesilovek se k sérii neúspěšných dorážek protloukl Gajovský, v další početní výhodě se zase musel paradoxně vytáhnout domácí brankář, to když na něho ostře pálil Starý. Minutu nato vyprodukovala písecká obrana fatální hrubici a Murgaš dostal před brankovištěm dost prostoru na opakovanou střelu. To by bylo, aby neuspěl. Hra pokračovala místy v podobě nezáživné plácané ve středním pásmu, ovšem v 17. minutě zčistajasna předvedl Davídek jízdu podobnou jedné z olympijských disciplín - sjezdařskému slalomu. Ve vedlejších rolích se předvedla čtveřice "bránících" Písečáků. Útočník Vajgaru však nakonec přestřelil. Třetí branka do domácí sítě ale stejně ještě před přestávkou přišla. Jan Starý se prohnal po pravém křídle a napálil kotouč k protilehlé tyčce.

Začátkem druhé třetiny sice hráči IHC hodně rozjezdili led v obranném pásmu Hradce, kdyby ale Štůrala v bráně vůbec nestál, nic by se nestalo. Navíc krátce před polovinou zápasu písecká čtveřice nejdříve ubránila své třetí oslabení, ovšem ihned nato si na levé straně našel střelecký prostor Tomáš Černý a skóroval počtvrté.

Vajgarští si postupem času začali na ledě dělat co si zamanuli. Nejnebezpečnější akci - přečíslení Navrátila, Hanzala a Doliny na jediného beka však vyřešil Lukeš. Nestačil pak ale na důraz Doliny, který sice dostrkal puk za brankovou čáru, avšak protože tak učinil zakořeněn v brankovišti, nebyl mu gól uznán. Zbytek zápasu už byl absolutně nezáživný, Písek nedokázal využít ani plné čtyři minuty trvající přesilovku 5 na 3 a Hradečtí si jednoznačné vítězství v klidu pohlídali. Sen IHC o extralize se pomalu začíná obalovat mlžným oparem...

Jan Rybáček, trenér IHC Písek: "Soupeř byl jednoznačně lepší a zkušenost těch kluků, kteří hrají pravidelně v áčku první ligu, je obrovská. Oni jsou zvyklí hrát vše v pohybu, vyznají se rychle v situacích, jsou důrazní v osobních soubojích a jsou zvyklí na tvrdou hru. To my zkrátka nejsme a je třeba sportovně říct, že oni vyhráli zaslouženě. My jsme na ně neměli, můžeme jim jen poblahopřát. I když naši kluci bojují, to jim nelze upřít, tak my jsme pod tlakem lepšího soupeře a z toho vyplývají chyby a fauly, které soupeř hned potrestá. My jsme schopní Vajgar porazit, ne porážet. I když byl dneska vzadu Michal Procházka, tak my neustále máme v základní sestavě řadu prvoročáků, kteří jsou z toho ještě trochu vyjukaní a v rozhodujích situacích třeba udělají chybu."