Podruhé prohra s Vajgarem a podruhé bez vstřelené branky

Po domácím utrápeném výkonu s Jindřichovým Hradcem a prohře v Kadani si juniorka zvedla sebevědomí vydařenou partií proti ústeckým Lvům a vydala se na odvetu k jihočeskému rivalovi. Zápas měl ovšem podobný průběh jako ten domácí, akorát Matěj Lukeš lovil puk zpoza svých zad pouze třikrát. Štůrala v hradecké brance oroti tomu udržel podruhé v baráži - a podruhé proti Písku - čisté konto. Junioři tak před sebou mají v neděli odpoledne už jen poslední zápas proti Kadani a rozloučí se se sezónou.
Liga juniorů , baráž, pá 17.3.2006
Jindřichův Hradec
3:0
2:0, 0:0, 1:0
Branky: 3. Nedbálek (bez asistence), 6. Hanzal (Dolina), 48 Davídek (Nedbálek) Rozhodčí: Vokurka - Jonáš, Musílek Vyloučení: 5:4, navíc Navrátil (JHR) 10 min OT Využití: 0:0 Diváci: 100
Jindřichův Hradec: Štůrala - Nedbálek, Chrt, Švec, Mrázek, Zapletal, Zimmel, Hruška, Kamír, Davidek, Černý, Sluštík, Kratěna, Navrátil, Dolina, Hanzal, Murgaš
Písek: Lukeš - Klas, Švácha, Maršík, Petele, Jankovský, Stropnický, Ondrejec, Jungbauer, Růžička, Kouba, Šimoník, Pešta, Silbernágl, Bican
První možná střela na branku skončila gólem. V polovině třetí minuty po vyhraném buly nahazoval od modré puk na Lukeše hradecký Michal Nedbálek a ten skončil až za zády bezmocného gólmana - 1:0. V páté minutě vyrobila domácí obrana hrubku, kterou nedokázal potrestat Jungbauer. Avšak z protiútoku si dobře nabruslil Lukáš Hanzal a bekendovým blafákem skóroval - 2:0. V 9. minutě musel lapačkou zasahovat Tomáš Štůrala, na ktérého střílel Stropnický. Na začátku 14. minuty zbytečně ve středním pásmu fauloval Zapletal, hosté celé dvě minuty strávili v obranné třetině Vajgaru, ale minimální střelba domácí svatyni neohrozila. V 16. minutě promeškal ideální okamžik na střelu Murgaš. V závěru třetiny převzali iniciativu hosté a vypracovali si několik zajímavých šancí, konkrétně střely Bicana a Pešty měly gólovou příchuť.

Písecký Jakub Bican "zlobil" i na začátku druhého dějství, když se snažil vydolovat kotouč skrytý pod výstrojí jindřichohradeckého gólmana. Ve 23. minutě trefil masku hostujícího Lukeše Zapletal. O dvě minuty později střílel z dálky Silbernágl a Štůrala proti jeho střele zkročil efektně lapačkou. V minutě 28. domácí nechali Šimoníka nadvakrát dorážet vyražený puk. V té samé minutě nahazovali hosté podél mantinelu za domácí branku. Kotouč se však prapodivně odrazil do kluziště, kde prosvištěl zcela prázdným brakovištěm. Jednomu z píseckých chyběl opravdu jen krůček k doražení puku do branky. Ve 29. minutě se dostali hosté do přečíslení 2 na 1, ale Fořt mířil hodně vedle. O 4 minutky později se v gólové šanci zjevil Šimoník, ale místo pohodového zakončení přihrál na pokrytého spoluhráče. V závěru třetiny se ještě hezkým sólem přes celé kluziště prezentoval domácí Hruška

Před zahájením závěrečné třetiny byla hrstka diváků svědkem slavnostního okamžiku. Hlavní sudí Vokurka dnešním zápasem zakončil svou patnáctiletou kariéru hokejového rozhodčí. Delegát utkání pan Čistota mu za celý svaz ledního hokeje poděkoval. Ve 42. minutě málem rozpáral Lukešovu lapačku domácí kapitán Navrátil. O několik minut později se před hostující brankou zcela osamocen ocitl Martin Davídek, ale jeho pokus o blafák do bekendu byl gólmanem hostů odhalen. Ve 48. minutě přidal Vajgar definitivní pojistku. Byl to opět Martin Davídek, kdo pronikl po levém křídle a Lukeše poropálil - 3:0. O osudu zápasu bylo již rozhodnuto a tomu odpovídala i hra obou mužstev. Za zmínku stojí snad jen tyčka Jana Peteleho, nebo oslabení Vajgaru, během kterého dokázal Michal Nebbálek kroužit kluzištěm s pukem na holi téměř tři čtvrtě minuty.