Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     19.03.2006       František Suchan

Junioři prohráli po tragickém výkonu i poslední zápas

Minulé domácí utkání proti Ústí nad Labem - to byla fantazie, oslava hokeje. A pak? Přijela relativně slabší Kadaň, navíc bez několika hráčů základní sestavy, a výsledek byl strašlivý! Zápas s atmosférou rybníkového klání ovládli hosté jednoduše pouze díky tomu, že Písečtí byli ještě horší než oni. Pět branek v síti Lukeše a Čunáta, kteří se spolu dvakrát protočili, to byl příděl, s kterým jediný gól z hole Pešty nemohl nic udělat. Přitom případné vítězství Písku o tři a více branek by dávalo juniorům ještě malinkatou šanci na postup v případě, že by se extraliga v příští sezóně rozšiřovala o tři týmy.
baráž, neděle 19.3.2006
(0:2, 0:1, 1:2)

Komentář

Zápas nezačal vlažným tempem, to ne. Začal ještě mnohem hůře. Hráči obou týmů se po ledě v klidu procházeli a mnohým chyběly už jen nedělní oblečky k dokonalému vycházkovému pocitu. Snad jen písecký Holec létal chvílemi hřištěm jako utržený vagón. Jenže už v čase 1:44 vyhráli Kadanští vhazování v útočném pásmu a Martin Hartman se ihned nato prohnal kolem Lukeše, zakončujíc úspěšně dalekosáhlou kličku. Klídek panoval dál. Maršíkovo váhání za vlastní brankou během přesilovky ukončil napadající Mazánek a nabídl luxusní střeleckou možnost osamocenému Nepráškovi, jehož okamžitou ránu ale Lukeš vytěsnil ramenem. Další z mála hokejistů, kteří se snažili alespoň něco předvést, byl Jan Švácha. V 8. minutě se vydal na zteč po pravé straně a poslal pas před bránu Růžičkovi, který svou teč namířil jen těsně mimo tyče. Hlemýždí tempo pokračovalo a pietní atmosféru nerozproudil ani druhý úspěch černožlutých. Kopáč zachytil puk u písecké střídačky – tedy na modré čáře – a vyslal směrem na Lukešovu klec ušmudlané nahození, které ale posléze ze vzduchu buďto ohromně geniálně nebo ohromně šťastně srazil mimo dosah domácího brankáře špatně pokrytý Hartman.

Kdo doufal, že druhá třetina přinese nějaký zvrat, mohl jen tiše naříkat. Písečtí trenéři k sobě sice po několika zápasech vrátili Gajovského a Holce, ani jim se však nepodařilo dotáhnout několik zajímavých akcí do úspěšného konce. A to ani tehdy, když Holec udržel zuby nehty útočné pásmo, posunul na Gajovského a ten – protože všechno černé kromě brankáře Studničky už bylo na cestě do útoku - předložil před bránu Jungbaerovi, který se v tom náhlém osamocení musel snad i bát. Jenže ho nenapadlo nic lepšího než ihned vystřelit, což nepřineslo žádný výsledek. Samozřejmě kromě úspěšného zákroku hostujícího brankáře. Přesně v polovině hrací doby navíc ze středního pásma rozjetý Hrdlička schoval svou nenápadnou ránu za Procházku a Lukeš neměl nárok. I když třígólové manko nebyla jeho vina, putoval na střídačku a do boje se vydal Marek Čunát. Ten krátce nato mohl sledovat, jak si na Ondrejcovu přihrávku od zadního mantinelu krásně sjíždí Švácha. Zřejmě nejhezčí situaci zápasu však ani on v gól nepřetavil, a to protože svou střelu nezvedl dostatečně vysoko nad skvěle zasahujícího Studničku. Koncem druhé části se pak před Čunáta záhadně protáhl Toman a předložil kotouč k druhé tyčce Paulovi. Do přihrávky ale na poslední chvíli domácí brankář stačil vložit alespoň špičku hokejky a kadaňský útočník tak nedostal příležitost pohodlně si zaskórovat.

Do poslední třetiny už ani nenastoupili áčkaři Holec, Gajovský a Procházka a jejich místa zaujali mladíci – Silbernágl, Gába, Bican a Fořt. Do obrany se postavil univerzál Ondrejec. A také jen tak mimochodem si ještě hosté trochu zvýšili náskok. Čas 40:44 a před bránu vybruslil Mazánek, Čunát se pouze ohlédl. Za dvacet vteřin se z téměř totožného místa trefil mezi betony i Hrdlička a Marek Čunát se zase odebral zaujmout místo ‘na bidle‘. Matěj Lukeš pak už neinkasoval, pouze na opačné straně se povedlo uspět Peštovi, který vyjel od zadního hrazení a z otočky poprvé a naposledy překvapil Studničku. Pak už jen sem tam nějaká šarvátka, sem tam nějaká ta střela a závěrečná siréna. Hlavně že už byl konec. Písečtí junioři se zkrátka s relativně úspěšnou sezónou rozloučili hodně, hodně nešťastně.

Ohlasy trenérů

Jan Rybáček, trenér IHC Písek: „Z dnešního utkání jsem hrozně smutný a zklamaný, protože v koutku duše jsem měl přání, že bychom mohli dneska uspět. Nicméně přístup některých hráčů, zvláště straších, kteří by měli mužstvo táhnout, mě velmi zklamal. Ani gólmani nezachytali, musel jsem je protočit. Víc nemám co říct.“