Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     28.09.2013       Petr Eliáš

Derby zvládli lépe Kohouti. Rychlý gól nakonec Písku nepomohl

Třetí kolo Ligy juniorů nabídlo jihočeské derby. Písek přivítal na svém ledě táborské Kohouty - nováčka soutěžě, který si postup vybojoval v minulé sezóně. Domácí šli rychle do vedení, ale nebylo jim to nic platné. Tři body bere Tábor.
3.kolo, pátek 27.9.2013, 17:30
(1:1, 1:2, 0:0)

Komentář

Utkání dostalo ten správný bojovný nádech už v samém začátku. Čtyřiceti šesti sekundách se k u branky Tábora dostal k puku Kamil Suchánek a překvapivě rychle dostal Písek do vedení - 1:0. První třetina nabídla sice svižný a tvrdý hokej, ale vyložených šancí k vidění tolik nebylo. Vyrovnávající branka Kohoutů přišla zhruba pět minut před první sirénou, když se v přesilové hře trefil kapitán Jakub Šimák - 1:1.

Druhá třetina nabídla o poznání lepší podívanou a také tři další branky. Ve 23. minutě ujel táborský Tomáš Bílek, obhodil si vyjíždějícího gólmana a i přes snahu píseckých beků zakončil do prázdné branky - 1:2. Na vyrovnání se ale nečekalo dlouhou. Za více než minutu si s přehledem ostříleného mazáka poradil na brankovišti Václav Novák, který nechal Drachovského udělat rozklek, potáhl si puk a zakončil do odkryté části branky - 2:2. Dvě minuty před koncem druhé části trefil vítězný gól Tábora Jakub Šimák, který zakončil samostatný únik bekhendovým blafákem - 2:3.

Závěrečné dějství už gól v síti jednoho či druhého týmu nepřineslo. Písečtí sice hráli s mírnou převahou, ale naráželi na zformovanou obranu Kohoutů. A když už přeci jenom zahrozili, stál proti nim spolehlivě chytající brankář Drachovský. Nic nepřinesla ani závěrečná power-play. Za zmínku možná stojí hrubý zákrok táborského Zaymla - hráče se zkušenostmi z A týmu, který předvedl zároveň se závěrečnou sirénou nevybíravý zákrok hokejkou proti domácímu bekovi a vykoledoval si zápis trestu 5+OK.