Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     06.12.2013       Ladislav Vácha, Richard Wagner

Písečtí junioři vezou z Havlíčkova Brodu bod, prohráli v nájezdech

Havlíčkův Brod - Písecká juniorka dvakrát vedla, ale nakonec se díky zvládnutým samostatným nájezdům raduje domácí Havlíčkův Brod. Rebelové proměnili dvě trestná střílení, zatímco IHC ani jedno. Celek z Vysočiny tak potřetí vyzrál na žlutomodré borce z jihu Čech.
N1, pátek 6.12.2013
(1:1, 0:1, 1:0)

Komentář

Rebelové na vedení Písku rychle odpověděli

Začátek utkání se odvíjel v režii hostů z Písku, jejichž útočná aktivita vyústila v havlíčkobrodské vyloučení. Gólový účet mohl otevřít Martin Flegl, jemuž adresoval před branku přesný pas Daniel Horažďovský, ale odkrytý kout své brány na poslední chvíli utěsnil brankář Novák svým betonem. Jihočeši se ale odradit nenechali a při druhém pokusu už se mohli radovat. Kotouč putoval v útočném pásmu po ose René Skála - Patrik Březina - Martin Koupal a posledně jmenovaný nechytatelnou dělovkou z prostoru pravého kruhu nedal brankáři Novákovi vůbec žádnou šanci. Havlíčkův Brod se z tohoto úderu bleskově vzpamatoval, přitlačil v ofenzivní fázi na pilu a slavil zasloužené vyrovnání. Ihned po vhazování se kus černé gumy dostal od Václava Motla k Štěpánu Mozrovi, který se okamžitě opřel do puku a gólman Havelka, i kvůli zakrytému výhledu, kapituloval. V samostatném úniku se potom ocitl Martin Flegl, jenže gólman Novák mezírku mezi svými betony včas utěsnil.

Jihočeši získali zpět hubený náskok

Soubor z Kotliny trápila především velká nedisciplinovanost, jež mu ubírala velmi důležité síly a přilévala vodu na písecký útočný mlýnek. Netrvalo dlouho a byla z toho další písecká euforie. Od Daniela Horažďovského a Josefa Vlka puk dojel k Martinu Fleglovi, jenž se z ideální palebné pozice tentokrát nemýlil. Nejtěsnější manko ve 32. minutě nesmazal po hezké individuální akci Martin Hynek, jehož ránu z mírného úhlu zlikvidoval brankář Havelka svými betony. Své gólmanské umění musel naplno předvést i Čeněk Novák, který sebral vítr z plachet Renému Skálovi, jenž zblízka zakončoval hned dvakrát, ale v obou případech neúspěšně. Podobně si vedl i havlíčkobrodský tandem Ondřej Hlídek - Tomáš Chlubna, který si vylámal zuby na pozorném Havelkovi.

Havlíčkův Brod dokázal v závěru vyrovnat

Havlíčkobrodská družina zahájila závěrečné dějství ve velkém stylu a zatlačila Písek hluboko do jeho obranné ulity. V půlce třetiny ale vyrobila chybu v zadních řadách a za hození hole Martina Kříže rozhodčí nařídil trestné střílení. Patrik Březina při něm zvolil střelu zblízka, ale vyprášil jen Novákův beton. Jak se později ukázalo, tento moment celé střetnutí rozhodl. Mladí Rebelové stále tahali za delší konec pomyslného provazu a nutili svého soupeře od řeky Otavy k faulům. Hosté se museli především bránit, ovšem hrozili z rychlých protiútoků. Při jednom z nich pláchl brodské defenzivě Patrik Březina, ale i tentokrát z minisouboje s Čeňkem Novákem vyšel jako poražený. V závěrečné šestiminutovce hosté špatně střídali a pykali za příliš mnoho hráčů na ledě, čehož domácí soubor využil ke kýženému vyrovnání. Brankář Havelka neudržel ve své výstroji střelu Martina Kříže od modré čáry a Tomáš Chlubna, který má bohaté zkušenosti z prvoligového A-týmu, už měl při dorážce velmi snadnou úlohu. Nebezpečně potom pálil písecký Jan Heřmánek, který se snažil poslat kotouč do Novákova protipohybu, ale o kousek minul jeho tyčku.

Bonusový bod vystřelil domácím Tomáš Ludvík

O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byli mnohem úspěšnější domácí mladíci. Gólman Novák si s oběma nájezdy soupeře poradil, zatímco Tomáš Ludvík s Tomášem Chlubnou uspěli a první jmenovaný zajistil svému týmu bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Milan Chalupa (HC Rebel Havlíčkův Brod): Nedalo se na to dívat, ale vyhráli jsme. Písek hrál velice dobře a nic nám nedaroval. Šance, co jsme měli, tak jsme neproměnili. Neměli jsme klid na zakončení a branky nám chyběly. Kdybychom my vedli a oni museli dotahovat, tak by se to víc otvíralo, ale bylo to přesně obráceně. Z naší strany se nehrálo pěkně, ale zaplaťpánbůh, že jsme zvládli nájezdy. Máme parádního gólmana, který je vychytal.

Radek Volf (IHC Písek): Bylo to celkem vyrovnané utkání. Domácí měli optickou převahu a více střel, ale my jsme měli více těch vyložených šancí. Měli jsme trestné střílení, párkrát jsme šli sami na brankáře. V závěru jsme doplatili na naši nedisciplinovanost, kdy jsme byli často vylučovaní. A penalty? To už je loterie. Bohužel, my jsme nedali žádnou a domácí hned v prvních dvou rozhodli. Ten bod navíc mají zaslouženě.