Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     15.02.2014       Ladislav Vácha, Richard Wagner

Juniorka se po napínavé bitvě vrátila z Havlíčkova Brodu s prázdnou

Písecká juniorka má za sebou další vystoupení na prvoligové scéně, ve čtvrtek se představila v Havlíčkově Brodě. Souboj třetího se čtvrtým týmem tabulky nabídl atraktivní a velmi vyrovnanou podívanou až do závěrečné sirény. V bitvě plné zvratů nakonec uspěli domácí Rebelové, kteří zvítězili těsně 5:4. Hrdinou zápasu se stal na straně jihočechů útočník Jakub Suchan, který byl u všech čtyř branek svého týmu, když dvě sám vstřelil a na dvě nahrál.
N11, čtvrtek 13.2.2014, 18:30
(2:0, 1:2, 2:2)

Komentář

Rebelové si vypracovali náskok

Písek vedený kapitánem Danielem Horažďovským začal lépe, ale Josef Vlk v jasné pozici minul Novákovu tyč. Následně spálil gólovku Jakub Suchan, jenž trefil jen náručí Čendy Nováka. Ten samý hráč pak nepřihrál v šanci dvou proti jednomu přesně a z protiútoku těžil Vít Křesťan, jejž ale bravurně vyčapal písecký Havelka. Ten se pak vyznamenal i v oslabení, když na něj mířilo hned několik dorážek. Domácí muž s maskou pak musel ukázat své umění proti střelám Marka Banciho a Patrika Březiny, které ale výtečnými zákroky zlikvidoval. Na druhé straně se ale dostal do šance Martin Hynek, který už měl kotouč na střelu, ale nakonec ještě našel Ondřeje Hlídka, který bez potíží pokořil jihočeského gólmana. Následně ujel do brejku Vít Křesťan, který ranou z levého křídla znovu prostřelil maskovaného muže soupeře.

Písecká kanonáda přinesla kýžený úspěch

Hned zkraje periody udeřilo na písecké straně. Bleskový brejk zakončil tvrdou ranou z mírného úhlu David Hanus. Hra pokračovala ve vysokém tempu a po Ondřeji Hlídkovi mohl dorážet do odkryté části klece Tomáš Ludvík, ale ztroskotal na výborném Havelkovi. Písecký brankář se pak vytáhl i proti dorážce Štěpána Mozra z brankoviště, kterou udržel svými betony před čarou. Jihočeši pak nevyužili přesilovku, ale krátce po ní ujel do brejku Jakub Suchan, jejž poslal do šance Libor Jirků, a z jízdy přehodil Novákovy betony. Strhnout vedení zpět na stranu Havlíčkova Brodu mohl Martin Hynek, ale netrefil se mezi tyče. Brodský kapitán pak ale napřáhl na levém kruhu a jeho dělovka se odrazila od chráničů protihráče na hůl Ondřeje Hlídka, jenž ranou ke vzdálenější tyči pokořil Havelku. Domácí celek pak mohl děkovat svému gólmanovi, jenž nejprve bravurně vychytal lapačkou Jakuba Suchana a následně si pohrál i se šancí Patrika Březiny. Oba hráči pálili z nebezpečné pozice u brankoviště.

Drama rozhodl střelec z prvního mužstva

Hosté opět naskočili na led lépe a po Suchanově střele dorážel Martin Koupal, který znovu zajistil srovnání skóre. Jenže z toho se Písek neradoval ani minutu a Martin Hynek se parádně prosmýkl až na brankoviště, kde si již věděl s Havelkou rady. Jihočeši ale nehodili flintu do žita a vydali se znovu před Nováka, který nakonec nestačil na ránu Jakuba Suchana, jenž z velké blízkosti využil přesilovku střelou na vzdálenější tyč. Hra plynula a šance střídala šanci. Tomáš Chlubna nejprve před Havelkou přestřelil a na druhé straně se blýskl parádním zákrokem Čeněk Novák, jenž si poradil s dorážkami z brankoviště. Následovalo několik vyloučení a v oslabení tří proti čtyřem se utrhl Tomáš Chlubna, jenž si nabruslil před Havelku, jemuž nedal šanci. Za hosty měl na holi vyrovnání Martin Flegl, ale Čeněk Novák vytasil bravurní zákrok betony. Následně se Písek odhodlal ke hře bez gólmana a nakonec málem srovnal. Jenže Libor Jirků nezamířil přesně tak, jak by si přál.

Ohlasy trenérů

Milan Chalupa (HC Rebel Havlíčkův Brod): Jsme rádi, že jsme vyhráli. Dát pět gólů takhle silnému soupeři, toho si cením. Straně moc jsme faulovali, což nás stálo dvě nebo tři branky. Sráželo nás to dolů, ale cením si toho, že jsme nesložili zbraně. Vždy jsme vedli a oni to dotáhli, ale nepodělali jsme se z toho. Gólové šance jsme měli i při oslabení, ale bohužel jsme je neproměnili. Mohlo to být rozhodnuté už dřív, ale takhle jsme se v závěru utkání klepali o výsledek, protože jsme hráli ve třech. Strašně si cením toho, že jsme do poslední chvilky bojovali o vítězství. Kluci bojovali a všem bych jim za to chtěl poděkovat.

Radek Volf (IHC Písek): Myslím si, že v první třetině byli domácí lepší. Lépe bruslili a zaslouženě vedli. Pro druhou třetinu jsme naše pojetí hry trochu změnili, začali jsme soupeře více napadat a myslím si, že se nám to dařilo. Herně jsme zápas zaslouženě vyrovnali. Myslím si, že při našich protiútocích jsme si vytvořili nebezpečné situace, které jsme bohužel neproměnili. Byly tam dvě takové hloupé chyby, jednou u brankáře a v závěru při našem signalizovaném vyloučení, kdy jsme přestali hrát, což rozhodlo. Hráčům jsme při time-outu říkali, v jakém by měli být rozestavení, ale víte, jak to je. Řeknete si, že to při hře 5 na 3 přijde samo, a ono to samo nepřijde. Závěrečných 35 sekund hráči odehráli dobře, tam je to už o štěstí. Jednou se puk odrazil k našemu hráči a ten jej ze vzduchu netrefil. Řekl bych, že domácí takovéhle taktické chyby neudělali, takže o ten gól vyhráli asi zaslouženě.