Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     08.03.2015       Petr Košatka, Petr Eliáš

Písek v infarktovém závěru otočil skóre a slaví mistrovský titul

Krajská liga má svého šampiona. Ve strhujícím třetím finálovém zápase doma oslavili titul Písečtí. Domácí začali velmi dobře a ujali se dvoubrankového vedení. Budějovický David Servis dokázal do konce druhé třetiny otočit stav na 2:4 a z Pískem to nevypadalo dobře. Famózní třetí třetina ale rozhodlo o tom, že pohár pro mistry krajské ligy zůstane u Otavy. Karel Mošovský třemi góly otočil skóre a srazil hosty do kolen.
3F, neděle 8.3.2015, 17:00
(2:1, 0:3, 3:0)

Komentář

Začátek rozhodujícího finálového utkání sedl lépe domácím. Prosadit se mohl hned v úvodu Ciboch, jeho střela k bližší tyči ale úspěch neslavila. Poprvé zvedli Písečtí ruce nad hlavu až v 7. minutě, když střelu Pavla Procházky vyrazil Jágr před sebe a dojíždějící Jan Řehoř se zblízka nemýlil – 1:0. Hosty mohla rychle vrátit do hry početní výhoda, která se na chvíli proměnila ve dvojnásobnou, domácí ale těžké chvíle ustáli a naopak dokázali své vedení zvýraznit.

Druhá branka zápasu padla na začátku 16. minuty. Z nulového úhlu překvapil Jágra Josef Slavík a Písečtí se podruhé zaradovali. Jenže odpověď David servisu byla blesková. Ani ne o minutu později se po rychle sehrané akci prosadil hrdina druhého finálového utkání – Jaroslav Korbela a vrátil hosty do hry. Krušné chvilky zažily domácí také v závěru první části, kdy bránili soupeřovu přesilovku,k dalším brankovým změnám ale v první dvacetiminutovce jiý nedošlo.

Start druhé části přinesl tlak budějovického celku, který se následně také dočkal vyrovnání. Při ponechané výhodě David Nedorost dorazil střelu Vomely od modré a Písecké navíc po faulu Slavíka čekalo pětiminutové oslabení. Obrat hosté dokonali v polovině utkání, když obkroužil píseckou bránu Jiří Hanzal azasunul puk k bližší tyči – 2:3. Euforie hostujícího týmu byla ještě výraznější, a to v poseldní minutě druhého dějství. Radost David servisu narostla po akci, kdy Vomela od modré trefil houf stojících hráčů před sebou a nejlépe zorientovaný Rudolf Suchánek z otočky Pipka zaskočil – 2:4.

Před třetí částí servismani vedli o dva góly a pohár měli nadosah. Jenže Písečtí předvedli nevídaný obrat, který odstartoval v 5. minutě třetí třetiny, když odražený kotouč úspěšně dorazil Karel Mošovský a vykřesal naději. Hosté ve třetí třetině byli zatažení a Píseckým se odkrýval dostatečný prostor. Tlak Písku stoupal a nakonec se modrožlutí dočkali vyrovnání – z nulového úhlu zamířil mezi betony Karel Mošovský, kterého adresoval přihrávku Gába a 6 minut před koncem bylo vyrovnáno.

Ač se to zdálo prakticky nemožné, domácí ve třetí třetině dokázali obrat dokonat. Řehoř ukázkovou přihrávkou zpoza brány předložil puk Karlovi Mošovskému mezi kruhy a hrdina celé série s chladnou hlavou nasměroval puk k levé tyči. Závěr si domácí uměli pohlídat a po strhující bitvě se mohou radovat z mistrovského poháru.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

Roman Vlček, trenér Písku: Do zápasu jsme vstoupili s taktikou, kterou jsme dobře plnili a také jsme vedli 2:0. Zápas pískal kvalitní rozhodčí, nikomu nic nedaroval a tentokrát jsme to odnesli my. Hodně nás poznamenalo pětiminutové vyloučení Pepy Slavíka a do kolen nás srážela neukázněnost v tomto zápase. Když jsme po dvou třetinách prohrávali 2:4, musím se přiznat, že už jsem v obrat a vítězství moc nevěřil. V šatně jsme si uvědomili, že to může být posledních dvacet minut naší sezony. Přeházeli jsme pětky a řekli jsme si, že do toho dáme všechno. Kluci nevypustili jediný souboj, lítali do toho po hlavě, šli do soupeře a fantasticky zápas otočili. Samozřejmě na tom měl obrovskou zásluhu Karel Mošovský, hlavně díky jeho hattricku jsme převzali pohár za vítězství. Musím ale poděkovat nejen jemu, ale i všem ostatním, kteří dnes bojovali jako lvi. Já jsem po jednom infarktu a dnes jsem měl náběh na druhý, byl to dost velký nápor nervy. Ale ten nekončí, není čas odpočívat, čeká nás kvalifikace o druhou ligu.“

Jiří Fedur, trenér David Servisu: Celé finále se vyznačovalo velkou bojovností. Oba týmy předvedly výborný výkon, skoro bych i řekl, druholigové úrovně. Pro nás to dopadlo špatně, i když jsem měli zápas výborně rozehraný. Za stavu 2:4 jsem udělali hrubé chyby. Když jsme mohli opět zvýšit na rozdíl dvou branek, tak se nám samostatný nájezd nepovedl. Písku blahopřejeme k vítězství. Vyhrál šťastnější.