Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     06.04.2015       Ladislav Lhota, Petr Eliáš

Jihočeský mistr slaví postup do II. ligy! Lomnice i podruhé poražena

Po dvou letech od znovuzrození zažívá písecký hokej vysněnou radost z postupu do třetí nejvyšší republikové soutěže. Kvalifikační soupeř z Lomnice nad Popelkou opět minimálně polovinu zápasu favoritovi od Otavy vzdoroval, nakonec se musel sklonit před sílou píseckého celku. Po výhrách 7:5 a 6:2 slaví IHC Písek postup do II. ligy.
K2, neděle 5.4.2015, 17:00
(2:1, 1:0, 3:1)

Komentář

Rychlé vedení v odvetě s Lomnicí získali hosté, když při vyloučení Josefa Slavíka překvapil gólmana Pipka střelou z minimálního úhlu David Knap. Vyrovnání z hole Jana Sýbka však na sebe nechalo čekat jenom dvě a půl minuty. Střelec se prosadil v individuální akci. Trest Darka Rudiše před závěrem úvodního dějství využil k obratu ve skóre Daniel Jungbauer, jenž úspěšně tečoval Kudrnovu střelu od modré čáry.

Prostřední dějství bylo nejchudší na změny stavu. K jediné došlo znovu v početní výhodě, kdy pykal za svůj prohřešek Jan Rutkovský. Po Mazancově nápřahu na modré čáře se pohotovou tečí prezentoval Libor Jirků. V součtu gólů z obou vzájemných zápasů vedl Písek v tu chvíli o čtyři zásahy. Po trefách Filipa Procházky v 53. minutě a Davida Cibocha o chvíli později už bylo všechno jasné. Do hry se zapojili písečtí náhradníci.

Hostující Martin Vašek sice zkorigoval stav, ale poslední slovo patřilo Karlu Mošovskému, jenž završil vítězství Jihočechů na konečných 6:2. „Kluci makali dvě sezony a podařil se jim nádherný úspěch. Dali srdce do hry a patří jim i realizačnímu týmu velký dík za to, že vrátili důstojnou tvář píseckému hokeji. Ve vedení klubu nám teď nastanou krásné starosti s přípravou podmínek pro účast ve 2. lize. Jádro týmu postavíme na kmenových hráčích, v květnu svoláme přípravný kemp,“ hlásil ze šatny klubový předseda Zdeněk Šťastný.
Zdroj reportáže: www.jchokej.cz

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

Roman Vlček, trenér Písku: "Bylo to celé takové rozhárané. Nejdříve nedržely branky, pak se prokopl mantinel. Ale jinak myslím, že jsme hráli to, co jsme potřebovali. Věděli jsme, že z prvního zápasu máme náskok dvou gólů, a ten jsme si v průběhu celého utkání hlídali."

Martin Knap, trenér Lomnice: "Písek byl silovější a zasloužil si postoupit. Přeji mu ve II. lize hodně úspěchů. Sem hokej vždycky patřil. Bohužel, musím říct, že Písek nás přehrál v obou zápasech. Doma jsme soupeře zaskočili třemi góly. Ale od druhé třetiny převzal otěže. Sem jsme jeli s tím, že se pokusíme se sérií něco udělat. Do půlky zápasu jsme odehráli vyrovnané utkání s favoritem. Nemáme se za co stydět. Děkuji všem svým svěřencům, zkusíme to příští rok.“