Urputný boj v závěru vynesl juniorům důležitou výhru

Více než dvě třetiny viděli diváci důležitého zápasu v kvalifikační skupině mezi vítězi skupin ligy juniorů vyrovnaný souboj. Oba týmy jako by dvě třetiny svazovala nervozita a soustředily se hodně na obranu. Ve třetím dějství po šanci Písku ujeli do brejku hosté a osm minut před koncem otevřeli skóre. Písečtí však za chvíli po Volfově střele z mezikruží srovnali na 1:1. Dvě minuty před koncem se pak důrazem na brankovišti prosadil Jiřinec a odstartoval velkou radost na domácí střídačce. Poslední zápas skupiny odehraje Písek doma v pátek s Porubou. Písek po třech utkáních vede skupinu s devíti body a drží ve svých rukou trumfy. Když poslední zápas sezony junioři zvládnou, vybojují historickou možnost postupu do extraligy.
Liga juniorů - Střed, O vítěze , st 16.3.2016
Ústí nad Labem
2:1
0:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 53. Volf (Klas, Skala), 58. Jiřinec (Vlk, Duchoň) - 52. Kosina (Dörner). Rozhodčí: Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3, navíc Hanus (PIS) 5+OK, Navarra (UNL) 10 min. OT, Janák (UNL) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Písek: Kříž - Frühauf, Koutenský, Hřebíček, Ruda, Polanský, Stodolovský, Hanus, Vlk, Jiřinec, Koupal, Duchoň, Volf, Rod, Skala, Strnad, Javůrek, Klas
Ústí nad Labem: Zvědělík - Loukota, Macek, Hucek, Vytejček, Michajličenko, Zdvořáček, Janák, Kopta, Amirov, Navarra, Řídel, Dörner, Vico, Kaval, Ozom, Drha, Magasanik