Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     30.10.2016       Kateřina Němcová

Domácí tvrz juniorky poprvé dobyta! Tři body ukořistila Třebíč

Účty s píseckými mladíky si tentokrát přijela vyřídit juniorka Třebíče. Souboj dvou týmů svádějících boj o výsostné postavení v čele tabulky začal lépe pro hostující celek, který již v průběhu první dvacetiminutovky velice rychle odskočil na rozdíl tří branek, jenž mu však k celkovému vítězství nakonec bohatě postačil. Píseckým hráčům se dlouho nedařilo vyzrát na soupeřova gólmana, jemuž se vedlo držet čisté konto až do začátku třetí periody, kdy pro svůj tým vykřesal jiskřičku naděje Jakub Jiřinec. I navdzory velké snaze, kterou domácím nelze upřít, svedli Jihočeši přidat už jen kontaktní trefu, jejímž autorem se po využití závěrečné přesilové hry ještě stačil stát Jakub Volf. Obrat, k němuž měli hokejisté IHC našlápnuto, tedy ve finále nedokonali a tři body tudíž putovali s hráči Horácké Slavie na Moravu.
11.kolo, neděle 30.10.2016, 15:30, Zimní stadion Písek
(0:3, 0:0, 2:0)

Komentář

Již od samého začátku klání byl k vidění rychlý, fyzický hokej zamlouvající se nejednomu zúčastněnému fanouškovi. O něco méně spokojení s ním však zanedlouho byli příznivci domácího mužstva, kteří museli přenést přes srdce skutečnost, že přednosti tohoto stylu hry využili ve svůj prospěch především hosté. A to i přesto, že několik prvních útoků měli na svědomí právě hokejisté IHC. Ti svému soupeři ale zároveň věnovali už v průběhu druhé minuty utkání početní výhodu, na což velice rychle doplatili. Po chybě jednoho z obránců se napříč útočným pásmem prohnal hostující Jiří Všetečka, který šel svým spoluhráčům příkladem, když Kříže snadno překonal kličkou do bekhendu. Největší šanci Jihočechů měl následně na hokejce v mezikruží nikým nehlídaný Torba, jenž mohl po výpadu beka Švagra bleskově srovnat, bohužel pro modrožluté ale Svobodovu klec minul. Namísto kýženého vyrovnání přišla naopak studená sprcha v podobě gólu z hole Jiřího Wasserbauera, jemuž se podařilo prostřelit strážce písecké svatyně svižnou ránou zápěstím. Svou třetí branku přidali Třebíčští zásluhou Lukáše Horta, jehož trefa současně znamenala zasazení posledního úderu Moravanů. Domácí hráči tak před sebou měli vzhledem k nepříznivému skóre opravdu těžkou šichtu.

Od své vize zvrátit vývoj zápasu však Písečtí ani na okamžik neupustili. Stále hráli ve vysokém tempu, během druhé dvacetiminutovky se dokonce drželi více na kotouči, nicméně hráči Třebíče jim nedovolili udělat onen poslední a tolik potřebný krok v podobě řádného zakončení. Po pěkné přihrávce Nováka se v dobré střelecké příležitosti sice ocitl František Bárta, jeho pokus ovšem Svoboda bez větších potíží zastavil. V důsledku velké aktivity domácích se hosté dlouhou dobu nijak významně neangažovali. První větší možnost celku z Vysočiny měl až na přelomu druhého dějství Burian, který poté, co se nejrychleji zorientoval v tlačenici před Křížovou bránou, pohotově vypálil a poukázal na to, že před prudkými ranami Třebíčských by se domácí gólman měl mít i nadále na pozoru. V dresu písecké juniorky měl nejblíže k brance David Koutenský, jenž svou střelou nakonec pouze provětral Svobodovu lapačku. Druhá třetina tedy žádný gól nepřinesla.

Snížit se domácím hráčům konečně povedlo pouhých třicet vteřin po nástupu na led, když Jakub Jiřinec se štěstím protlačil kotouč za záda dosud bezchybného hostujícího brankáře. Jeho gól byl pro mladíky od Otavy kýženým impulsem, jímž jakoby si připomněli, že vlastně stále mají na to svého dnešního soupeře přehrát. Hned na to se naskytla druhá obrovská šance píseckému Torbovi, jemuž ale ani tentokrát střela patřičně nesedla. V následující fázi hry měli Písečtí k dispozici několik přesilových her, z nichž, přestože je vůbec nesehráli špatně, využili jednu jedinou. Ihned s udělením trestu pro Wasserbauera si vyžádali oddechový čas, po jehož vypršení se do rány opřel Koutenský, jehož pokus úspěšně nasměroval do brány až dobře clonící Jakub Volf, díky němuž dále prohrával jeho tým pouze o jediný přesný zásah. Navzdory velké snaze i risku bez brankáře se však hráčům IHC obrat dokonat nepodařilo, pročež Třebíčským podlehli těsně 2:3.