Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     11.11.2016       Kateřina Němcová

Junioři předchozí porážku neodčinili. Kolín nekompromisně potrestal všechny jejich chyby

Na písecký led tentokrát zavítal silný soupeř z Kolína, který se aktuálně pyšní nejvyšším počtem vstřelených branek. Už jen tento samotný fakt předznamenával píseckým juniorům těžkou šichtu. Kozlové střelecky nezaháleli ani tentokrát, nicméně je třeba podotknout, že v porovnání s předešlým vzájemným utkáním si alespoň v tomto směru zlepšili svou reputaci i Písečtí. S výjimkou úvodní vedoucí trefy museli domácí hráči neustále dotahovat gólovou ztrátu, která se v závěru klání dokonce zdála býti nezvratnou. Jihočeši se však nevzdali a krátce před ohlášením konce zápasu prohrávali pouze o jediný zásah. Tento rozdíl už ovšem smazat nedokázali a svému soupeři podlehli v poměru 6:7.
14.kolo, pátek 11.11.2016, 19:00, Zimní stadion Písek
(2:3, 1:1, 3:3)

Komentář

Hostující gólman si vybral svou slabší chvilku již v samém úvodu utkání, kdy nestačil na pohotové nahození Josefa Frühaufa. Jeho tým se však naštěstí pro něj na píseckém ledě velice rychle zorientoval, když během necelé minuty svedl nasázet úctyhodné tři branky, čímž domácím na okamžik sebral vítr z plachet. Po proháčkování se obranou našel totiž správnou odpověď na počin Jihočechů David Syrovec, na nějž svižně navázal osamocený Václav Čtvrtečka, jemuž Písečtí nevěnovali absolutně žádnou pozornost, pročež mohl krásně zacílit do pravého rohu jejich klece. Třetí úder Kolína zasadil Robin Netušil poté, co s přehledem dopravil puk těsně pod víko, načež se Brož poroučel z brány ven. Situaci mírně vylepšil využitím přesilové hry Jiří Duchoň, s nímž se po zachycení kotouče mířícího do středního pásma dostal do nadějného přečíslení Klas. V závěru třetiny si obě mužstva připsala ještě jednu velkou šanci. Na straně Písku pálil z voleje nikým nehlídaný Torba, v dresu Kolína měl gól na hokejce Kubišta, ani jeden se ale se svou možností náležitě nepopasoval.

A zatímco v první třetině měli navrch hosté, kteří byli podstatně silnější na kotouči, druhé dějství vypadalo o poznání vyrovnaněji. Hned zkraje periody měli domácí k dispozici početní výhodu, během níž paradoxně zaznamenal největší šanci kolínský útočník, jenž Křepelu ohrozil prudkou střelou příklepem. I hráči IHC se potýkali s celou řadou nevyužitých příležitostí, které je dost možná stály výsledek. Nejprve se svým bekhendovým pokusem neuspěl kapitán Klas, po němž nezpracoval povedený Rodův pas dobře najíždějící Telúch. O vyrovnání se následně postaral přesným pokusem až Jakub Jiřinec, kterému celou akci parádně připravil svou drzou kličkou spoluhráč Duchoň. Nicméně radost Píseckých zanedlouho znovu vymizela, neboť Švagrovo provinění se proti pravidlům přímo bleskově potrestal David Labuta tvrdou ránou od modré. Žlutomodří tak měli znovu co dohánět.

I ve třetí dvacetiminutovce srážely domácí celek především jeho vlastní chyby. Na rozdíl dvou branek odskočili Kolínští přičiněním Dominika Kubišty, kterému se povedlo soupeřova gólmana prostřelit i navzdory tomu, že jeho pokusu předcházel pád. Čtvrtou trefu Píseckých obstarali svou povedenou verzí ťukesu Strnad s Jakubem Jiřincem, jenž po delší době střelecky pookřál, když si připsal už druhou branku v utkání. Bohužel zanedlouho vydechla domácí střídačka znovu zklamáním, poněvadž byl Lukáš Havelka po zaspání obrany mladíků od Otavy vyslán svým týmovým kolegou do samostatného úniku, s nímž si hravě poradil. Posledním úspěšným střelcem Kolína se stal opět Robin Netušil, k němuž snadno doputovala Kadlecova rozvážná nahrávka. Hráčům IHC se však následným úsilím stále dařilo živit určitou naději na srovnání. Jako první protlačil kotouč za záda Krejčího Tomáš Rod, který tak zužitkoval svůj velký důraz na brankovišti. Zápas mohl definitivně rozhodnout David Syrovec, v jehož prospěch nařídil sudí trestné střílení. Tento benefit ale Kozlové nevyužili, a ačkoliv byli Písečtí při závěrečné power play díky Jiřímu Duchoňovi Kolínským najednou opět na dostřel, jednobrankové manko již vinou nedostatku času stáhnout nedokázali.