Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     18.11.2016       Kateřina Němcová

Krkonoše sice zabraly, junioři však měli i tentokrát navrch

Písečtí junioři si na své konto připsali další odvetné utkání, během něhož se svým soupeřem svedli podstatně vyrovnanější bitvu o body, nežli v tom premiérovém. Zatímco na ledě Krkonoš uštědřili tamějšímu hokejovému výběru desetigólovou nadílku, v domácím prostředí to již tak snadné neměli. Hosté se totiž tentokrát předvedli v mnohem lepším světle, když mladíky od Otavy překvapili už vstřelením úvodního gólu zápasu. Jihočeši však dlouho nezaháleli a i navzdory dvěma dalším inkasovaným brankám nakonec dokráčeli k přesvědčivému vítězství 6:3. Výraznou postavou dnešního klání se stal písecký útočník Tomáš Rod, který se blýskl hned čtyřmi přesnými zásahy a jednou asistencí.
16.kolo, pátek 18.11.2016, 19:00, Zimní stadion Písek
(3:1, 0:1, 3:1)

Komentář

Důsledkem nezvykle dlouhého odrážení píseckých útoků bylo nakonec poněkud překvapivé otevření skóre zápasu hostujícím Josefem Opočenským, jehož nahození od modré čáry Brožovi poněkud nenadále propadlo. Po následné tvrdé ráně Rutrleho, jenž byl o krok před domácími obránci, již ovšem převzali iniciativu mladí Jihočeši. Stav utkání srovnal důrazný František Bárta, kterému se podařilo dopravit kotouč za Kličkova záda ve spolupráci s dnes náramně se angažujícím Rodem. Za nedovolený zákrok na ujíždějícího protihráče usedl na lavici hříšníků Stodolovský, jehož provinění ale hosté nesvedli potrestat. V šanci se naopak na konci oslabení ocitl Telúch, který však Strnadovým dlouhým pasem pohrdl. Vedení Píseckým posléze zařídil Tomáš Rod, když do sítě uklidil Torbovu protřelou zpětnou přihrávku. A byl to opět právě Tomáš Rod, kdo Kličku doslova rozhodil i potřetí, potom co sebevědomě nabruslil do útočného pásma, a jako by si byl jistý výsledkem své akce, s ledovým klidem na holi zakončil.

Hned na začátku druhé periody spálil velkou šanci písecký Skala, když po sérii kliček, jimiž si připravil vhodnou střeleckou pozici, smolně minul bránu hostů. Ti prostřední dějství pojali velice odhodlaně, což následně stvrdili v další početní výhodě. Ačkoliv byla nejnebezpečnější rána Lamače, z branky se radoval až Štěpán Sedláček, který se štěstím sklepl puk do sítě domácích. Postaral se tak zároveň o jedinou trefu této třetiny, během níž žlutomodří navzdory nápaditosti každé útočné formace trochu s podivem gól neslavili.

Úvod třetího dějství sehráli hostující hráči pouze ve třech, čehož velice rychle využil Jakub Jiřinec. Ovace diváků si zakrátko vysloužil strážce domácí svatyně Brož, poté co s přehledem vychytal rozjetého Tatara. Následně se o překonání Kličky důsledně pokoušel Torba, kterého nejprve pouze pohledem jistil Tomáš Rod, jenž se však obratem dostal ke kotouči, který okamžitě s lehkostí dorazil do sítě. Ten samý hráč stihl přidat ještě čtvrtý zásah, když měl po úspěšné střele pod víko současně na svědomí i šestou branku domácích. Přes velkou gólovou ztrátu byli hosté v závěru klání paradoxně opravdu nepříjemným soupeřem, důkazem čehož byla akce krkonošského kapitána Jakuba Tatara, jemuž se podařilo snížit na konečných 6:3.