Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     11.12.2016       Kateřina Němcová

Junioři tentokrát nedali Zbraslavi vůbec žádnou šanci

Jedenáctičlenná výprava zbraslavských hokejistů, které navíc kryli záda dva maskovaní mladíci, schytala od svého dnešního soupeře, jímž byla výsledkem z posledního kola povzbuzená juniorka Písku, pořádný debakl. Jihočeši si s hostujícím celkem tentokrát nebrali vůbec žádné servítky, což stvrdili necelým tuctem přesných zásahů. Zdánlivě vyrovnaná partie, o níž mohla být řeč v první třetině, se rázem změnila na střelecký konkurz hráčů IHC. Ti svůj výkon vystupňovali především v průběhu druhé dvacetiminutovky, kdy se trefili hned šestkrát. Kromě osvědčených stálic se v dnešním zápase prosadili i příslušníci kolonie starších dorostenců Joshua Waller a Sean Norris, kteří si připsali své premiérové branky v dresu juniorky. Velmi dobrý výkon dnes podal i gólman Kříž, jenž byl o čisté konto smolně připraven až v samém závěru utkání.
22.kolo, neděle 11.12.2016, 15:20, Zimní stadion Písek
(2:0, 6:0, 3:1)

Komentář

Ačkoliv rozhodně nelze říci, že by hokejisté Slavoje hráli v průběhu úvodních dvaceti minut druhé housle, neboť hned několikrát ukázali jak nebezpeční dokáží v útočné třetině být, nutno podotknout, že je i přesto mladí Jihočeši svým svižným pohybem a četnými pohlednými kombinacemi zkrátka a dobře zastínili. Největší šance hostujícího celku pravděpodobně náležela Sůvovi, jemuž se sice v jednu chvíli podařilo dosud spolehlivé obraně domácích nenadále upláchnout, ale záhy narazil na připraveného Kříže, pročež tak z celé akce sešlo. Perné chvilky si pro Zbraslavské připravil tradičně spolehlivý trojspolek Rod-Bárta-Torba, jenž obstaral i premiérovou branku utkání. Kotouč se z Bártovy hole dostal ve vlastním oslabení k úplně volnému Tomáši Rodovi, jehož rána pak prošla Černíkovi mezi betony. Pouhé tři vteřiny před závěrečnou sirénou ještě stačil na 2:0 zvýšit Jakub Volf, který uklidil puk do brány po vydařené spolupráci s kapitánem Klasem.

Nasazení, s nímž oba celky do druhého dějství původně nastoupily, si nakonec udrželi pouze hráči IHC. Ti ho posléze dokázali i náležitě zužitkovat, když do Černíkovy sítě postupně nasázeli celých šest branek. Píseckou kanonádu zahájil František Bárta poté, co s grácií prokličkoval napříč útočným pásmem. Ke čtvrtému gólu domácím výrazně dopomohl Veselý, jemuž se draze vymstila rychlost, v níž se pokusil zabránit akci Vyacheslava Rogala. Rodovu neúspěšnou střelu následně dorazil z druhé vlny najíždějící František Bárta, po jehož úderu se hostující brankář marně natahoval i za ránou Tomáše Klase. Následný zmatek, který si na brankovišti vytvořili sami Zbraslavští, využil ve svůj prospěch Tomáš Rod. V pořadí celkem osmou trefu žlutomodrých pak pro Reného Skalu parádním způsobem přichystal Waller, když se po zamíchání kotoučem zbavil zbrklého obránce a nahrál přímo před bránu, kde prvnímu jmenovanému nebránilo nic v pohodlném zakončení.

Zkraje třetí periody zaznamenal svůj první přesný zásah v dresu juniorů Joshua Waller, kterému při jeho úspěchu zdatně sekundoval zkušený Volf. A byla to právě tato dvojice, jež Zbraslavským dále pořádně zatápěla. Po jejich představení se po dlouhé době připomněli hosté, za něž se zkusili společně prosadit Išchoev a Dongres. Namísto čestné branky hostujícího celku však slavili opět domácí. Ve vzduchu visící desítku završil René Skala, na nějž navázal další gólový debutant v řadách juniorky Sean Norris. Své předešlé zaváhání následně částečně odčinil Štěpán Veselý, který alespoň připravil dosud bezchybného a dnes výborně chytajícího Kříže o čisté konto, čímž zároveň kosmeticky upravil skóre zápasu na 11:1.