Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     18.12.2016       Kateřina Němcová

Juniorka svedla s Táborem tuhý boj, radovat se mohla až po nájezdech

I druhé vzájemné klání letošní sezony, v němž se proti sobě postavili staří známí jihočeští rivalové, strhla na svou stranu juniorka Písku. Mladíci od Otavy si v domácím prostředí své příznivce téměř vždy hýčkají atraktivní hrou, během níž často dosahují více než uspokojivých výsledků . V dnešním utkání však učinili výjimku a svého soupeře zdolali až na samém konci zápolení, které tentokrát dospělo do samostatných nájezdů, v nichž našel rozřešení dlouhého přetahování se o vedení svou rozhodující trefou Jakub Volf.
24.kolo, neděle 18.12.2016, 16:00, Zimní stadion Písek
(0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Komentář

Na začátku klání předváděly oba týmy svou bruslařskou dovednost v neustálém boji o kotouč, který bezvýsledně putoval z jednoho konce kluziště na druhý. Lépe si nepočínaly ani v další fázi zápasu, v níž jakoby se na hráčích podepsala jistá forma předvánočního stresu. V jejím rámci totiž padla drtivá většina udělených trestů, což hru logicky poznamenalo. S první vážnější akcí přispěchali hosté, když se dostali do nadějného přečíslení. V dresu Písku pak přebruslil protihráče Strnad, jehož akci nakonec zhatil až nedovolený zákrok. Velká vlna nevole se poté zvedla proti gólu Michala Jelínka, který domácí fanoušci shledali neregulérním vzhledem k následnému vychýlení branky, k němuž došlo v důsledku pádu jednoho z hostujících útočníků. Náladu se jim posléze pokusil zlepšit iniciativní Bárta, proti němuž si ovšem Táborští opět počínali nedovoleně, a tak si spolu s těsným vedením odnesli do šatny i vědomí, že se po pauze budou muset bránit.

Ve druhé třetině již bylo k vidění více hokejových momentů, z nichž v konečném součtu těžili více Písečtí. První sympatickou akci měl na svědomí domácí bek Švagr, který překvapil Táborské svou kličkovanou a povedeným zakončením z pravého kruhu. Starosti Novákovi přidělal i další zástupce žlutomodrých obranných řad Dvořák, jenž šikovně zavezl puk do pásma a navíc stačil otestovat pozornost soupeřova gólmana ránou z otočky. Krátce po něm zaúřadoval střelec Dmytro Torba poté, co hostujícího brankáře suverénně prostřelil, čímž náležitě rozjásal písecké publikum. To se zanedlouho radovalo i podruhé, neboť kotouč vší silou protlačil za brankovou čáru kapitán Tomáš Klas. Po nebezpečném výpadu táborského Pánka měl velkou příležitost i Bárta, když se dostal do brejku, na jehož konci ale trefil pouze horní tyčku. Oba celky se tak poroučely z ledu za stavu 2:1.

Ačkoliv ze třetího dějství vyšli nakonec lépe hosté, větší chuť a bojovnost byla znát na holích domácího mužstva. Po sérii několika zblokovaných střel Písku se slova ujala modrobílá dvojice ve složení Pánek-Novák, která však selhala v koncovce. Její zaváhání odčinil až před bránou připravený Michal Jelínek, jenž do sítě sklepl ránu Skalického. Vedení pro svůj tým ukradl zpět Filip Horáček, který uklidil za Kadlecova záda pohotovou přihrávku svého týmového kolegy. Hráči IHC se však i navzdory časové tísni odmítli vzdát a během několika minut jednogólové manko smazali. Námitku proti vývoji utkání vznesl jménem domácích hokejistů František Bárta, jehož zásluhou dospělo utkání do samostatných nájezdů. V jejich závěru byli nakonec šťastnější Písečtí, jejichž úspěch pečetil rozhodujícím přesným zásahem Jakub Volf.