Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     22.01.2017       Kateřina Němcová

Třetí třetina přinesla juniorce radost i zklamání, výhru nakonec slavila houževnatá Třebíč

Pětizápasovou vítěznou šňůru písecké juniorky ukončili ve čtvrtém vzájemném klání letošní sezony hokejisté Třebíče. Ti do dnešního utkání vstupovali v roli mírného favorita, kterou přeci jenom dokázali nakonec uhájit. K vítězství je však tentokrát dovedla trnitá cesta v podobě vyrovnaného souboje, o jehož výsledku definitivně rozhodla až třetí dvacetiminutovka. Poté, co v jejím úvodu smazali domácí onu jednobrankovou ztrátu, kterou nabrali v prostředním dějství, se dokonce dostali do vedení. Hosté však nesložili zbraně a vrhli všechny síly do útoku. To jim vyneslo dva rychlé góly, k nimž posléze přidali ještě třetí, když se Písečtí pokusili o vykřesání naděje závěrečnou hrou bez brankáře, čímž se zasloužili o konečný výsledek 2:4.
29.kolo, neděle 22.1.2017, 12:15, Zimní stadion Písek
(0:0, 0:1, 2:3)

Komentář

Přestože z ní nakonec vyšly oba celky střelecky naprázdno, rozhodně nelze říci, že by v první třetině utkání nebylo na co se dívat. Ba naopak. Již od začátku klání se hrál svižný bruslivý hokej, který potěšil oko nejednoho diváka. V úvodu periody se na puku drželi více domácí. Jejich tah na branku mohl nejprve rychle zúročit pohotově dorážející Bárta, po němž se podařilo upláchnout obraně hostů Volfovi, nicméně duchapřítomný Šoustal si se všemi šancemi dokázal hravě poradit. Na druhé straně smolně přestřelil odkrytou část Křížovy svatyně Kajnar, po jehož akci narušil dosud plynulou hru sled zakázaných uvolnění na straně Třebíče. Po dvou nastřelených tyčkách z holí hráčů IHC posléze vyhodnotil spoluhráčovo ledabylé nahození jako skvělou příležitost nebezpečně rozjetý Všetečka, domácí gólman byl ale naštěstí připraven. Závěr dějství naopak patřil spíše hokejistům Horácké Slavie. Poté, co se žlutomodrým podařilo včas zažehnat rýsující se přečíslení, se kolem brány ještě stačil protřele obtočit Tůma. A protože se nehraje na šance, nýbrž na góly, měly tak oba týmy v šatnách o čem přemýšlet.

Nejvýraznější postavou druhé třetiny byl bezesporu brankář domácích Kříž, jenž své mužstvo podržel hned v několika klíčových momentech. Nejprve jeho působiště jen těsně minul prudký příklep hostujícího Strnada, krátce na to pak silou vůle udržel mezi betony vydařenou ránu Matova. Jihočeši si s osudem zahrávali i nadále, bylo tedy pouhou otázkou času, kdy svou produktivitu Třebíčští konečně zužitkují. Stalo se tak až zásluhou na brankovišti dobře hlídkujícího Luboše Buriana, za jehož pokusem se domácí maskovaný mladík jen bezmocně ohlédl. Samostatný únik Všetečky pak zhatil výborným obranným zákrokem Kozák, jímž se jeho spoluhráči ihned inspirovali. Lehkou střelu Stodolovského totiž šikovně tečoval Karel Strnad, kotouč se však k jeho smůle rozhodl jít vlastním směrem. Vyrovnání byl velice blízko i Adam Novák, ani on ale se svým bekhendem v rozhodujícím okamžiku nepochodil. Od této chvíle už ale znovu platili za lepší výběr hosté, kteří prostřední část zápasu uzavřeli další nebezpečnou, leč nešťastně překombinovanou, akcí.

Na začátku třetí periody opět hasil pochybení svých spoluhráčů Kříž, když nadvakrát vychytal aktivitou hýřící útočníky Třebíče. Následně se již ale slova ujal Tomáš Kozák. První z jeho útočných experimentů zvládl Šoustal skrýt v lapačce, podruhé už ovšem na píseckého dobyvatele nestačil. Domácí si zdá se následně sérií obětavých zákroků, jimiž vypomohli svému brankáři, naklonili štěstěnu na svou stranu, neboť se rychle dostali do vedení. Kotouč úspěšně vybojoval Torba, jenž ho bez váhání poslal k Jakubu Volfovi, který záhy zkušeně sklepl černý kus gumy do sítě. Hra sice znatelně nabrala na obrátkách, gólovou radost však již dále okusili pouze hosté. Na 2:2 srovnal po několika krátkých výměnách puku se spoluhráči Patrik Matov, na kterého zakrátko navázal Lukáš Hort. Ten zkusil své štěstí a Kříže prostřelil od modré čáry. Přes velkou snahu Píseckých, kteří odvážně sáhli k risku s odkrytými zády, pojistil výhru Třebíčským Ondřej Urban zakončující do prázdné brány.