Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     23.02.2017       Kateřina Němcová

Juniorka pojala loučení s výběrem Krkonoš ve velkém stylu, v soupeřově síti tak skončila jedenáctka

První ze dvou posledních letošních zápolení zvládla juniorka Písku na výbornou. K Otavě po relativně dlouhé době opět zavítal výběr Krkonoš, který na ledě Jihočechů znovu tvrdě narazil, když musel skousnout další nepříjemnou vysokou porážku. Kromě toho, že se do brány hostů postavil teprve šestnáctiletý mladíček, byla velkým specifikem dnešního utkání i skutečnost, že své hole v jeho průběhu aktivně zkřížila hned osmička starších dorostenců. O něco úspěšnější byla nakonec přeci jenom písecká čtveřice, která se nejenže dokázala gólově prosadit, mimo to se tak velkou měrou podílela i na konečném vítězství svého celku, jenž v domácím prostředí dokázal triumfovat v poměru 11:5. Chuť z nevydařené sezony si tak náležitě spravili především Tomáš Stauber a Patrik Šebesta, vedle nichž prožil vskutku povedený večer i Tomáš Kozák, jemuž se podařilo docílit hattricku. Za zmínku stojí i fakt, že svěřenci trenéra Volfa dnes úspěšně těžili i z přesilových her, kdy z pěti pokusů dokázali využít slušné tři.
34.kolo, čtvrtek 23.2.2017, 17:30, Zimní stadion Písek
(4:1, 3:2, 4:2)

Komentář

První třetina se bezesporu musela líbit i náročnějším divákům s vytříbeným hokejovým apetitem. Mladíci od Otavy se totiž v jejím průběhu zhostili své role papírového favorita vskutku se ctí. Šikovností oplývající Jihočeši mladičkého Pluháčka v brance hostů vůbec nešetřili. Kromě řady pohledných kombinací z jejich holí padl nejeden pěkný a kuriózní gól. Domácí výběr poprvé představili celku z Krkonoš společně Švagr s Tomášem Kozákem, kteří svým důrazem na brankovišti otevřeli skóre utkání. Na své spoluhráče pak volně navázal Vyacheslav Rogal svým ledabylým nahozením, jež hostujícímu brankáři k jeho vlastnímu překvapení nakonec přeci jenom smolně vypadlo z lapačky. Jako další zalovil v rukávu plném fines Tomáš Stauber, jenž prokázal svůj um tím, že i navzdory rychlosti, kterou nabral, stačil do sítě na poslední chvíli pohotově sklepnout vzduchem poskakující kotouč z jeho prvního vyraženého pokusu. Dojem z předváděné hry pak umocnil ještě Dominik Novotný, kterému k trefě dopomohl především dobrý pohyb a Strnadův přehled o situaci. V modrobílém dresu byl pro změnu nejvíce vidět Jakub Exner, díky němuž a jeho zakončení prošlému skrze Křížovy betony slavili hosté alespoň první zásah.

Co do počtu nastřílených branek byla druhá dvacetiminutovka sice relativně vyrovnaná, avšak bez ustání se navyšující manko Krkonošských stále více stavělo jejich naději na vyrovnání spíše do světla nedostižné záležitosti. Jako první si vzal slovo domácí Tomáš Kozák. Ten se nejprve blýskl svým individuálním průnikem podél pravého mantinelu, úspěchu však docílil až druhou akcí, kdy zvýšil na 5:1 po svižné přihrávce Staubera. Svou aktivitu posléze podtrhl ještě využitím následující početní výhody, čímž po právu zkompletoval hattrick. Po jeho chvilce slávy ovšem dokázali přehrát domácí obranu Mach a Zdeněk Václavec, jejichž spolupráci nesvedl do písecké klece čerstvě nastoupivší Brož zabránit, jelikož se nestačil včas přesunout. Dalšího přesného přesilovkového zásahu se dále po zásluze dočkal i Patrik Šebesta, který tak konečně zužitkoval dnešní výbornou souhru s Torbou a Volfem, spolu s nimiž soupeři připravil hned několik perných chvilek. Periodu uzavřel hostující Tomáš Rychlovský poté, co učebnicově zavěsil do horního rohu písecké svatyně a zasloužil se o úpravu prozatímního skóre na 7:3.

Zkraje třetí třetiny se svými nepříjemnými pokusy zatoužili prosadit Tatar s Jirmanem, nicméně ani jeden z nich se se svou možností náležitě nepopasoval. Do jejich klubu neúspěšných střelců se obratem zapsal na druhé straně i z dobré pozice pálící Strnad, jehož snaha skončila pouze v Pluháčkově výstroji. O něco spokojenější mohl být až Kryštof Švagr, neboť jeho rána ze stanoviště na hranici útočného pásma skončila za čárou po odrazu od levé tyče. Svůj denní příděl smůly si následně pomalu dovybral gólman Brož. Nejprve na poslední chvíli nešťastně propustil skrze betony puk vyslaný z hokejky Jakuba Exnera, načež ho z brankoviště záhy definitivně vyhnal až přemíru důrazný Zdeněk Václavec, který svým dorážením propasíroval kotouč vzniklou mezerou mezi jeho betonem a pravou tyčí. Dále se už ovšem trefovali pouze Písečtí. Na 9:5 zvyšoval svou dělovkou od modré Josef Frühauf, po němž představení Jihočechů zaokrouhlil dobře připravenou střelou Andrej Telúch. O skvělý finiš se posléze postaral svou nápaditostí Karel Strnad, když hostující obránce překvapil tím, že se k nim otočil zády a zamíchal s pukem, který okamžitě protřele poslal na najíždějícího Patrika Šebestu, jenž už se v koncovce nezmýlil a uzavřel na konečných 11:5.