Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     24.02.2017       Kateřina Němcová

Junioři korunovali svou sezonu zaslouženou výhrou nad Velkými Popovicemi

Po včerejší vítězné generálce proti výběru Krkonoš, kterou se junioři mínili náležitě připravit na poslední letošní utkání s Velkými Popovicemi, panovaly v ochozech píseckého zimního stadionu mírné obavy z toho, zdali svěřencům trenéra Volfa nezvlhne v důsledku předcházející gólové sklizně při jejich sezónní derniéře střelecký prach. Nakonec si však všichni, které tato mylná domněnka přepadla, mohli náležitě oddychnout. Mladíci od Otavy totiž svému obávanému rivalovi vrátili vše i s úroky, když se svým výborným výkonem postarali o reprízu posledního vzájemného klání, v němž Slavoj přehráli v poměru 2:5. K výhře se odrazili již v úvodní dvacetiminutovce, kdy si po zásluze připsali hned tři přesné zásahy. Své dílo pak dokonali v průběhu druhého dějství, během něhož skórovali ještě dvakrát. Páteční večer patřil především úderné dvojici ve složení Dominik Novotný a Patrik Šebesta, jimž oběma se podařilo vsítit dvě branky a na další dvě přihrát. Jihočeši tak celou sezonu uzavřeli celkovým ziskem třiasedmdesáti bodů, díky čemuž skončí nejhůře pátí.
36.kolo, pátek 24.2.2017, 19:00, Zimní stadion Písek
(3:1, 2:0, 0:1)

Komentář

Hokejisté Slavoje jako by dnes neměli svůj den. Na píseckém ledě se prezentovali nezvykle pasivní hrou, během níž těžili pouze z ojedinělých útočných výpadů. Oproti tomu domácímu celku utkání vyloženě sedlo. Před Hrušku, který rovněž nepůsobil zrovna nejjistějším dojmem, se nastěhovali prakticky okamžitě, pročež tak se střelbou příliš neotáleli. Skóre zápasu otevřel svou vzorovou souhrou se Šebestou Dominik Novotný, jenž pak zkušeně a s lehkostí zakončoval pod horní tyč. Ta samá dvojice zanedlouho zaúřadovala i podruhé, když soupeřova gólmana pro změnu překonal ránou z bezprostřední blízkosti předcházející asistent Patrik Šebesta. Brankovou konstrukci poté rozezvučel svým vynikajícím nástřelem od modré čáry Jan Kříž, po němž už však zvedali ruce nad hlavu hosté. Ukořistit ztracený kotouč se totiž podařilo Matyáši Mrvovi, díky jehož povedené střele zápěstím snížili hosté na rozdíl jediného gólu. Radost jim ovšem záhy překazil aktivitou hýřící Patrik Šebesta, když dopravil puk za čáru usměrněním nadějné dorážky s chutí hrajícího obránce Kříže.

V průběhu druhého dějství si na své přišli zejména příznivci fyzického hokeje, kteří se mohli těšit z důrazného dohrávání osobních soubojů a tvrdosti, s níž do nadcházejících dvaceti minut oba celky nastoupily. Byli to však znovu domácí borci, kdo se navzdory všemu dokázal opět včas navrátit ke svému prioritnímu poslání, jímž bylo střádání přesných zásahů. A to i přesto, že v úvodu třetiny platili za mírně aktivnější tým Velkopopovičtí. Nejvíce si se žlutomodrým brankářem měl co říci kapitán hostujícího výběru Krejčí, kterého nicméně písecký maskovaný mladík velice rychle umlčel parádním zákrokem lapačkou. Od této chvíle už ale tahali za delší konec provazu mladí Jihočeši. Čtvrtou trefu obstaral na konto příhodných souřadnic Andrej Telúch, jemuž posléze stačilo pouze zleva přizvednout puk do horního rohu po svižném křižném pasu Stodolovského. V závěru třetiny ještě zvládl nepříznivou situaci, kdy neměl komu přihrát, skvěle přečíst a vyřešit dnes náramně podnikavý Šebesta, jenž si dlouhou chvíli v držení kotouče zkrátil zmatením najíždějícího obránce, načež poslal puk na dostavivšího se Dominika Novotného, kterému parádně sedla střela pod víko.

Nejvytěžovanějším aktérem závěrečného úseku hry byl pravděpodobně sám hlavní sudí, který byl nucen udělit nezanedbatelné množství trestů. Hned zkraje periody čelili zhruba minutu a půl dlouhému dvojnásobnému oslabení Písečtí, jimž se ale paradoxně naskytla velká možnost ke skórování zásluhou rychlonohého Dmytra Torby, jenž si dělal zálusk na pěknou individuální akci. Krušné chvilky následně čekaly i na Středočechy, kteří se museli bránit dokonce zdánlivě nekonečných pět minut. Nálepku dalšího tyčkaře si svým nahozením zakrátko vysloužil Adam Novák, jehož nezdarem se na druhé straně obratem inspiroval hostující Bejda, když pohrdl odkrytou částí Křížovy klece na úkor obětavě vypomáhajících domácích obránců. Další z mnoha provinění už však zvládl potrestat Lukáš Kadlec svou dorážkou pobídky od Zeleného, jež přišla od hranice útočného pásma. Velký vzruch poté přinesla hromadná šarvátka, k níž došlo pouhé tři vteřiny před koncem celého klání po nesmyslném faulu jednoho z hostujících hráčů, pročež se poslední utkání sezony nevryje píseckým juniorům do paměti pouze kvůli přesvědčivému vítězství 5:2.