Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     06.09.2017       Petr Eliáš

Na silný Brod písečtí mladíci nestačili

Zápas s favorizovaným týmem BK Havlíčkův Brod začali Písečtí slušně a po první třetině zaslouženě vedli 2:1 po gólech Švagra a Bárty. Od druhého dějství hosté proti nekompletní sestavě Jihočechů přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a nasázeli dalších sedm branek, kterými stanovili skóre generálky před ligou na 2:8. Bruslaři z Havlíčkova Brodu přivezli do Písku velmi silný kádr, i když ne kompletní. Písecká sestava byla naopak značně protříděna marodkou, ale objevily se v ní i nová jména – navrátilec Ladislav Marek a na výpomoc Karel Herr, mladý trenér mladšího dorostu.
přát., středa 6.9.2017, 18:00, Zimní stadion Písek
(2:1,0:5, 0:2)

Komentář

V první třetině měli více ze hry překvapivě domácí mladíci, kteří se ujali vedení hned v první minutě. Přesilovou hru využil Kryštof Švagr, který nachytal Nováka střelou od modré čáry. Bruslaři pak srovnali v sedmé minutě zásluhou Petra Kuchty, který z blízka dorážel Kulhánkovu střelu od modré. Konečný stav prvního dějství určil František Bárta, který z mezikruží našel mezírku mezi betony havlíčkobrodského gólmana a vrátil Písku vedení.

Druhá třetina nabídla jednoznačnou partii a velký tlak Brodu, který se podle očekávání dostal do vedení. Hosté po mdlé první třetině zařadili vyšší rychlostní stupeň a po brankách Voříška, Milfaita, Šuhaje, Endála a Pipka vedli 6:2. Ostrostřelec Lukáš Endál ve třetí třetině dvěma góly završil hattrick s stanovil skóre utkání na 2:8.

Ohlasy trenérů

David Míka, trenér Písku: "Havlíčkův Brod je samozřejmě i letos jedním z aspirantů na postup, věděli jsme, že dnešní utkání bude těžké. První třetina byla z našeho pohledu dobrá, nicméně potom jsme se dopustili několika individuálních chyb, které by se zkrátka a dobře stávat neměly. Mimo to se stále potýkáme s marodkou. Citelně nám dnes chyběli tři stabilní beci, ti nejzkušenější útočníci rovněž nenastoupili a hráči z Českých Budějovic do hry nezasáhli, protože je zítra čeká jejich zápas v Plzni. Měli jsme tudíž nějakých patnáct lidí, plus jednoho na střídání. I proto je výsledek takový, jaký je. Každopádně pro mladé kluky opět poučný zápas. Nám teď nezbývá než doufat, že se všichni na marodce dají před první mistrovským utkáním do pořádku."