Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     28.09.2018       Kateřina Němcová

Ve žlutomodrém stínu: výběr HC DDM neměl proti juniorům nárok

Na píseckém zimním stadionu se rozmohla jistá forma hokejové lichvy, žlutomodrým juniorům totiž jako kdyby se takřka po týdnu zachtělo dodatečně zaslat gólové vyrovnání na společný účet budějovických výběrů. Po sobotním nevydařeném představení na ledě zálohy Motoru totiž dnes zjevně oprášili svůj střelecký apetit, čímž dost nemile zaskočili hokejisty druhého celku z jihočeské metropole - HC DDM České Budějovice. Ti tak poněkud nenadále, skoro jako slepí k houslím, přišli k pořádně tučným úrokům, s nimiž na ně hráči IHC bezostyšně vyrukovali a nechali je narůst až do výše osmi vstřelených branek. K těm se Písečtí propracovali po velice dobrém výkonu, jímž se dnes prezentovali a díky němuž se prakticky skoro celé utkání odehrálo zcela pod jejich taktovkou. Hostům se v průběhu celých šedesáti minut nepodařilo herně nějak výrazněji pookřát, vyjma několika málo světlých momentů se marně hledali a bohužel, i jejich korigující zásah byl spíše výsledkem štěstí v Buchtově neštěstí. Večerní klání u Otavy jim zkrátka a dobře vůbec nesedlo a na jeho konci tak byli nuceni sportovně přijmout porážku 8:1. Pod konečné skóre se svými výkony podepsali především dvougóloví střelci Matěj Novotný, Jan Tampier a Vojtěch Šuhaj, vedle nichž se pak zařadil i tradičně produktivní a tentokrát čtyřbodový Adam Novák
5.kolo, pátek 28.9.2018, 19:10
(3:1, 3:0, 2:0)

Komentář

Se vší úctou a bez úmyslu jakkoliv dehonestovat výkon hostujícího výběru, písečtí junioři jako kdyby v rámci úvodní dvacetiminutovky psali prostřednictvím svých holí návod na to, jak někoho vymazat z ledu. Poněkud neurčitý začátek brzy ozdobila hned úvodní branka zápasu: ta byla takřka učebnicovým příkladem bájného souboje Davida s Goliášem. Zjevně vytáhlejší, první nasazený útok hostů hrubě podcenil zdánlivě neškodný útočný výpad Vojtěcha Šuhaje, který si tak po převzetí kotouče nejprve v klidu prosvištěl podél levého mantinelu, objel bránu a zasunul puk k Píchově levé tyči - 1:0. Ke svému druhému přesnému zásahu se domácí navzdory své velké aktivitě propracovali až v závěru periody, kdy se prudkým nahozením z pozice pravého obránce prosadil po Petříkově svižné přihrávce Jan Tampier. Sladkou tečku za dobře rozehraným dějstvím pak pouhou vteřinu před zazněním sirény společnými silami zkompletovalo duo Adam Novák-Matěj Novotný, jemuž z pravého rohu kluziště adresoval první jmenovaný pohotový křižný pas přímo před bránu, odkud stačilo pouze uklidit puk z první do prázdné sítě, což je disciplína, v níž se žlutomodrý útočník s číslem 14 málokdy mýlí - 3:0.

Zhruba tak jako se v pohádkách budí princezny, museli i českobudějovičtí trenéři o přestávce najít způsob, jak přivést do stavu bdělosti své svěřence. Bouřka v kabině ale očividně udělala své: hosté se během jednadvacáté minuty střelecky jaksepatří angažovali, jejich nástup ovšem záhy degradoval svým proviněním se proti pravidlům Šťastný. Co čert v početní nevýhodě hráčů DDM nechtěl, to pak spěšně dotáhl do zdárného konce Matěj Novotný, jehož pokus proletěl nad do hry čerstvě nastoupivším Plecerem tak prazvláštně, že posléze zůstal stát jako opařený. Hokejový bůh má pro každého z hráčů předem připravený příděl smůly - ten svůj si v dnešním klání do dna vybral písecký gólman Petr Buchta, jemuž tak trochu lacině propadlo letmé a zkusmé nahození, jež bylo původně spíše vyhozením, Filipa Ruprechta - 4:1. Na "faux pas" žlutomodrého maskovaného mladíka však nechal obratem kolegiálně zapomenout Matěj Přibyl gólem, jenž na to měl veškeré estetické parametry: skóre navýšil střelou švihem z blízkosti vlastní střídačky, která ve vlastním oslabení prošla skulinkou nad Plecerovým levým ramenem a uvelebila se v bližším horním rohu. Šestý kousek pak znovu náležel bez váhání pálícímu Vojtěchu Šuhajovi, který číhal připravený u pravé tyče.

Závěrečná třetina byla z pohledu hostů dost možná tou nejzdařilejší -přidali, zlepšili pohyb a v útočném pásmu byli najednou nastěhováni nepoměrně častěji, nežli v předcházejících případech, góly to však stále neneslo. Velice blízko byl ovšem v samém úvodu Jan Brousek, který dostal dlouhý pas do směru jízdy, po němž si nabruslil přibližně na střed levého kruhu, odkud vyslal nepříjemnou jedovku, jež pak prošla v blízkosti brankové čáry. Solidní šanci si na vrub připsal i hostující Tomáš Novák, jeho střelu však v rozhodující okamžik zblokoval duchapřítomný písecký obránce. Od oné chvíle už ale opět úřadovali pouze domácí. Nejprve do vývoje klání dnes již podruhé promluvil Jan Tampier, jenž Plecera překonal i tentokrát jako přes kopírák ranou od modré, načež se do českobudějovického brankoviště přiřítila žlutá vlna, v níž si nejlépe počínal a kotouč protlačil za čáru Adam Novák, který uzavřel na finálních 8:1.