Třebíči zazvonila hrana: nekompromisní juniorka se prostřílela k jedenáctce

Na Vysočinu, kde měli zkřížit hole s hokejisty Třebíče, dorazili písečtí junioři vzhledem ke svému průběžnému tabulkovému postavení a přesvědčivým výkonům z poslední doby v už tak dobré náladě, velice vlídné přijetí, kterým je domácí počastovali, jí ovšem posléze, leč trochu neplánovaně, k jejich vlastnímu údivu ještě náramně přidalo. S takto jednoznačným průběhem vzájemného střetnutí dvou lídrů tabulek svých základních skupin snad nikdo ani ve snu nepočítal, a tak se po skončení pátečního duelu vznášela v éteru zajímavá otázka: který ze zúčastněných výběrů byl vývojem klání více překvapen? Jihočeši začali na ledě svého rivala úřadovat již v sedmé minutě zápasu, v jejímž rozmezí se dostali do povzbudivého dvoubrankového vedení. Hráči Horácké Slavie na tuto skutečnost prozatím nesvedli nijak adekvátně zareagovat, svým rozčarováním z nevydařeného úvodu zápolení se naopak nechali svázat a modrožlutým dovolili více, než by si bývali přáli. To vyústilo v další dva přesné zásahy celku od Otavy, jenž po prvních dvaceti minutách odcházel do šaten s alarmujícím čtyřbrankovým náskokem. S nástupem do prostředního dějství se toho příliš nezměnilo - hráči IHC i nadále odhodlaně kuli železo, které bylo žhavé, pročež jejich střelecký účet znovu spěšně expandoval - tentokrát ve dvaadvacáté minutě. Bohužel pro Třebíčské, jedna chyba s sebou velice často táhne sto dalších: Písečtí se tak opět způsobem sobě vlastním rozparádili a do sítě soupeře dostali další tři kousky. Mírnou psychickou vzpruhou se pro domácí následně stala korigující trefa z devětatřicáté minuty, kterou napsali tečku za další nevyvedenou periodou, po níž na světelné tabuli zelo strašidelné skóre 1:8. O moc shovívavější nebyli hokejisté Písku ani v posledních dvaceti minutách. Pod svůj kvalitní výkon se podepsali dalšími třemi brankami, kterými noční můra Třebíčských konečně doznala svého konce. Svěřenci trenéra Volfa smetli svého vyzyvatele v poměru 1:11 a mohou se připravovat na neděli, kdy k Otavě dorazí juniorka Příbrami. Po dvou gólech zaznamenali Matěj Novotný a Matěj Přibyl, čtyřmi body pak přispěl k vítězství svého celku Václav Pechlát.