Role barážových bojovníků juniorům napoprvé sedla, doma přetlačili Litomyšl

Regionální liga juniorů vstoupila do své závěrečné části - vytoužených a tolik očekávaných bojů o extraligu. Jeden z prvních vzájemných duelů nadstavbových titánů, kteří po odehrání osmadvaceti kol kralovali svým skupinám, se ve středu vpodvečer strhl i na píseckém zimním stadionu. Domácí hokejisté v jeho rámci přivítali na svém ledě novopečeného vítěze skupiny R - tým HC Litomyšl, který jim byl po celých šedesát minut hry přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Je to tak, hráči obou celků mají v nohách poměrně náročné utkání s odpovídajícími barážovými parametry, kvůli nimž se finální triumf svěřenců trenéra Volfa vůbec nerodil snadno. Jihočeši vstoupili do střetnutí tou pravou bruslí, poměrně rychle se dostali do jednobrankového vedení a víceméně se jim dařilo držet otěže klání v jejich rukou. Z této své dosavadní herní převahy těžili až do samotného závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy se na ně zarputile hrající hosté po zásluze dotáhli. Do prostředního dějství tedy oba dva celky opět vstupovaly s čistým štítem. Nutno říci, že se v jeho průběhu karta zajímavě obrátila: tím, kdo najednou mírně tápal a musel dohánět, byli protentokrát právě hoši od Otavy, které znovu potrápila disciplína jménem proměňování šancí. Písečtí však jako kdyby se v rozhodující okamžik rozpomněli na bezprostředně předcházející výkon svého rivala, díky čemuž toto své nevybíravé střelecké trápení nakonec dokázali prolomit a nabrané hubené manko krátce před odchodem do šaten smazat. Vše tak mohlo již podruhé v tomto zápase začít de facto nanovo. Rozdílová branka pak na sebe nenechala čekat příliš dlouho, hned z kraje třetí třetiny vystřelil domácím vítězství co by správný kapitán Vojtěch Šuhaj, jemuž se společně s jeho týmovými kolegy povedlo veškerý následující nápor odhodlaně bojujících hostujících hráčů odrazit a své vedení 3:2 až do zaznění závěrečné sirény zdárně udržet. Další zkouška ohněm čeká na hráče IHC již tento pátek, kdy se utkají s juniorkou Ústí nad Labem.
Liga juniorů, 1. kolo, st 20.3.2019, Zimní stadion Písek
Litomyšl
3:2
1:1, 1:1, 1:0
Písek: Kříž (Buchta) - Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfürst - Fríd, Šuhaj "C", Novotný, Smetana, Novák, Přibyl "A", Pechlát, Petřík, Brož, Lamač
Litomyšl: Dostál (Greňa) - Zahradník J., Bláha, Jiskra, Fila "A", Nešpor, Ševčík, Lipenský - Edl, Večeřa, Jakubec, Voříšek "C", Adámek, Zahradník V., Háněl, Hricuš, Vytlačil, Pakosta

Radek Volf, trenér Písku: "Byl to náročný zápas. Na začátku to byla taková oťukávaná, pak jsme převzali iniciativu a i ve druhé třetině jsme byli na koni. Oni mají výborného gólmana, byli zatažení v bloku a nedařilo se nám k nim dostávat. Měli jsme si pohlídat konec první třetiny a nedostat tam gól na 1:1. Nedali jsme ve druhé třetině také dvě velké šance. Nakonec jsem to uplácali na 2:2, ve třetí třetině jsem dali branku na 3:2 a pak to vypadalo, jako bychom se vedení lekli. Nebyli jsme na puku a nechali jsme soupeře nadechnout. Na druhou stranu - hrajeme proti vítězům jiných skupin a nemůžeme čekat, že budeme někomu dávat deset gólů. Baráž je specifická tím, že hrajeme proti neznámým soupeřům. Víme o pár hráčích, každý tým má nějaký styl. Je to ale právě dobře pro kluky na ledě, že si zahrají zase s někým novým a okusí styl, kteří třeba neznají. Litomyšl rozhodně není lehký soupeř."