Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     19.08.2020       Petr Eliáš

V Příbrami se Písku nedařilo

Druhý přípravný zápas v Příbrami se nám vůbec nepovedl. Důraznější hosté odskočili zase hned v první třetině, a i když Písek na začátku druhé třetiny bleskově snížil na 3:2, domácí tentokrát drama nedopustili. Za Písek se trefil Honza Sýbek, svou první branku v našem dresu po návratu dal Tomáš Rod (na snímku) a ve třetí třetině snižoval Adam Novák.
příprava, středa 19.8.2020, 17:30, Zimní stadion Příbram
(3:0, 3:2, 3:1)

Komentář

Úvod druhého přípravného zápasu měl velmi podobný průběh, jako v případě prvního mače s Příbramí u Otavy. Vcelku vyrovnanou partii rozhodovali ve svůj prospěch produktivní Středočeši, když zase utekli do pohodlného náskoku. Ten si vypracovali především lepším důrazem a po brankách Grubnera, Káníka Koloucha už vedli 3:0.

Do druhé třetiny nastoupil Písek jako vyměněný a zdálo se, že našel recept na uspořádanou obranu Baníku. Králové v útočném pásmu hýřili aktivitou a odměnou jim bylo snížení. Nejprve se z první po pasu Bednaříka prosadil Jan Sýbek, chvilku po něm první písecký střelec posunul kotouč navrátilci Tomáši Rodovi, který si tváří v tvář Šorfovi věděl rady. Zamíchal pukem a poslal jej mezi betony Slávisty ve službách Příbrami.

Asi zlomový moment přišel ve 25. minutě. Rozjetý Písek zastavil sporný moment. Brankář Richard Kříž byl atakován v brankovišti při zákroku a domácí dali z Grubnerovy dorážky gól. Domácí to posadilo zpátky na koně a díky trefám Rohlíka a Seniova utekli znovu do trháku. Na začátku třetího dějství sice snížil po pěkné přihrávce Přibyla Adam Novák, ale rozjetá příbramská mašina dál proměňovala nabídnuté příležitosti. Po brankách Brzáka, Rohlíka a Koloucha se skóre zastavilo na nelichotivém stavu 9:3.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

Trenér Písku Luboš Rob: "Hodnocení dnes bude trochu jiné, než po prvním přípravném utkání. Beru to jako přípravu, ukazuje nám věci, na kterých musíme pracovat, a také zkoušíme hráče. Udělali jsme dnes hrubé chyby v obraně. Dá se říci, že dnes hrála jen první lajna. Každý si místo v sestavě zaslouží tím, jak bude hrát v přípravě."