Drama až do (úplného) konce

Holec zase řádí! Písecká raketa (na fotografii) se snad už konečně rozehrála ke svým dřívějším výkonům. V pátek se “Kolec“ podílel na remíze s Velkými Popovicemi brankou a asistencí, v neděli pokračoval ve výkonu hodném své pověsti a zařídil tři góly ze čtyř. Dva dal, na 1:0 a později na 2:3, a vyrovnávající trefě Nikoly Gajovského předcházela excelentní kombinace, kterou měl na svědomí opět on. Jinak samotný zápas probíhal vskutku infarktově. Nejprve se, jak už bylo řečeno, Písek ujal vedení, ale během necelé minuty ve druhé třetině o něj přišel. Aby to nebylo málo, Most zanedlouho ještě zvýšil náskok. My ale už víme, že Holec s Gajovským dotáhli dvougólové manko. To běžela 47. minuta. Čtyřicet šest vteřin před koncem ale dostal výtečně chytající písecký brankář Vojta smolnou branku a s píseckými nadějemi na body to vypadalo bledě. V čase 59:54 však drtivý nápor při power play Písku využil bek Michal Peroutka a vyrovnal tak na konečných 4:4.
Liga juniorů, 6. kolo, ne 3.10.2004
Mostečtí Lvi
4:4
1:0, 0:3, 3:1
Branky: 6. a 46. Holec (Všetečka, Oranský, Nikola Gajovský), 47. Nikola Gajovský (Holec), 60. Peroutka – 31. Vodčák (Štich), 31. Kedrda (Malinovský), 36. Malinovský (Kuzmin, Kedrda), 60. Nosek (Šulc) Rozhodčí: Poskočil Vyloučení: 6:9, navíc Neudorfský 10 minut OT a Malinovský 10 minut OT + 5 minut + trest ve hře (oba Most) Využití: 2:1
Písek: Vojta – Mikl, Vachuta, Jankovský, Peroutka, Oranský, Všetečka – Jungbauer, Růžička, Kica – Samek, Miroslav Gajovský, Pangrác – Ondrejec, Nikola Gajovský, Holec – Stropnický, Šimoník, Hora
Poprvé se letos v sestavě objevil Miroslav Gajovský, zaskakující za nemocného Blovského, a jen co se poprvé podíval na led, už ho Peroutka vyslal do samostatného nájezdu. Starší z bratrů Gajovských ale neuspěl. V šesté minutě hráli domácí ve dvojnásobné početní výhodě a patřičně toho využili. Sotva se první vyloučený hráč Mostu dotkl bruslí ledu, posunul Samek na Všetečku, ten prodloužil na Oranského, který bruslí usměrnil přihrávku na Holce. Pravé křídlo třetí formace napálilo puk z voleje s takovou razancí, že se Jurczak v soupeřově bráně mohl jen otočit a vyndat si ho ze sítě. Už za pět minut mohlo být vyrovnáno. Kedrda poslal před prázdnou bránu přihrávku Malinovskému, který naštěstí skákavý tečovaný kotouč neusměrnil do sítě. Další šanci měl Nosek, zjevivší se zčistajasna před Vojtovou bránou, ale minul.

Po třiceti vteřinách druhé části vyrazil Jurczak Kicovu střelu jen reflexivně bruslí a naštěstí pro něho skončilo další nebezpečné zakončení Miroslava Gajovského pouze nad bránou. K útočnému výletu se odhodlal i bek peroutka, ale trefil jen betony mosteckého brankáře. Všechny Jurczakovy zákroky však jednoznačně v utkání zastínil Tomáš Vojta. Při signalizovaném vyloučení Oranského ve 29. minutě spolu s Všetečkou zastavili průnik Urbana a při následné přesilovce se nadmíru činil. Mnohokrát mu pomohlo i štěstí, avšak na co nestačil, byla Vodčákova dorážka Štichovy střely. Písek se ani nevzpamatoval z vyrovnání a už prohrával. Nejdříve sice Vojta vychytal Malinovského v gólové pozici, ale z následné akce vytěžil před bránou nepokrytý Kedrda maximum. Z 1:0 na 1:2 během sedmačtyřiceti sekund…

Tomáš Vojta ale neztratil koncentraci. Ránu Kedrdy vyrazil efektním zásahem vyrážečkou a střelcův nájezd společně s Kuzminem vyřešil s chladnou hlavou. Ve 35. minutě mu hodně práce přidal nejistý Mikl souborem hrozivě špatných rozehrávek a Vojta si skutečně zachytal. Paradoxně ale po několika bravurních zákrocích potřetí kapituloval. Střelu Malinovského k levé tyči však neměl šanci chytit. Neuběhlo deset vteřin a Kýhos pálil přes Všetečku, Vojta kryje. Že jsou na ledě také žlutomodří hráči v poli připomněl až Růžička, ne však právě hokejovými kouzly. Při napadání přišpendlil Šticha hlavou k mantinelu a hostující obránce si v tu chvíli asi vyčítal, že vůbec začal s hokejem. Nakonec ale značně otřesen přece jen odjel na střídačku po svých. Jestli Jurczak za druhou třetinu neusnul otestoval až nedlouho před jejím koncem povedenou ranou Pangrác a trefil spojnici brankové konstrukce.

Ve 44. minutě byl za bránou sestřelen Kica Sunkovským a po následné potyčce byl ještě vyloučen za hrubost, i přesto, že se sotva zvedal z ledu (!). Na druhé straně ale putovali na dvě minuty dva hráči, a tak Písek přece jen hrál přesilovku. Když si zanedlouho šel za katr odpočinout i Šulc, dostal Písek zákonitě výhodu pěti hráčů proti třem. A opět ji využil. Nebyl to nikdo jiný než torpédo Holec. Nádherným způsobem na hrotu brankoviště zakončil vyražené pokusy Ondrejce a Nikoly Gajovského. Při dalším střídání si s Nikolou Gajovským vyměnili několik rychlých přihrávek na jeden dotek, na jejichž konci se usmívala radost z vyrovnání. Tu mohl pokazit hrubicí Mikl, který namazal Kedrdovi, z čehož následně těžili Šulc a Kuzmin. Tomáš Vojta ale řekl NE! V 53. minutě se pěkně protáhl středem hřiště Pangrác, střelecký pokus mu ale Jurczak zlikvidoval. Stejně tak zastavil ránu Peroutky, který navíc v 59. minutě při přesilové hře trefil svým nahozením na bránu tyč.

Nejhorší možné obavy domácích se naplnili za malou chvíli. Podobně jako výše zmíněný Peroutka nahazoval z dálky na bránu Nosek, kotouč ale někdo tečoval a Vojta se tak mohl jenom, divit, co že mu to spadlo za záda. Písek se ale nevzdal. Odvolal brankáře a první útok si vytvořil drtivý tlak. Všichni se natlačili před bránu a po sérii dorážek přece jen uspěl Michal Peroutka. Na časomíře svítil stav 59:54. Mostečtí protestovali proti postavení v brankovišti, ovšem svou aktivitu mírně řečeno přehnali, a tak si výsledek můžete přečíst o něco výše v kolonce vyloučení…