Kluci! Tak už něco dělejte!

Jestli někdo vyniká ve vlastnosti ztrácení dobře rozehraných zápasů, tak je to jistojistě juniorka IHC Písek. Ano, bohužel je to tak. Písečtí navíc NEJSOU SCHOPNÍ vyhrát! Sedm zápasů v řadě bez výhry je s takovými esy v útoku, jako jsou Kica, Blovský, Pangrác, Holec a mnozí další, docela nepochopitelnou záležitostí. Ptáte se proč? Obrana! Je pravda, že brankář Michal Dědič tentokrát podržel, ale co je to platné, když směšní obránci na něho pouštějí jednoho soupeřova útočníka za druhým. Přitom zápas začal tak nadějně. Perfektně sehraná přesilovka pět na tři, na jejímž konci stál Petr Stropnický znamenala vedení. Znamenala vedení minutu. Ve druhé třetině se trefil výborně hrající obránce Jakub Oranský, ale jen proto, aby se ve 45. minutě nechal zbytečně vyloučit a poslat tak svůj tým do třech, čehož soupeř samozřejmě využil k opětovnému vyrovnání. Když byla pak písecká sedmnáctka hned při dalším střídání poslána do šatny za nesportovní chování, byli domácí nuceni dohrávat na čtyři beky. A Chomutov dal třetí branku…
Liga juniorů, 10. kolo, ne 17.10.2004
Chomutov
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky: 15. Stropnický (Blovský, Mikl), 36. Oranský (Kica) – 16. a 59. Veverka (Šedivý, Chvátal), 45. Chvátal (Vaněk) Vyloučení: 6:7, navíc Oranský (P) OT do konce utkání a Vaněk (CH) 10 minut OT Využití: 1:1
Písek: Dědič – Mikl, Klas, Peroutka, Oranský, Železný – Stropnický, Blovský, Kica – Jungbauer, Černý, Hora – Pangrác, Růžička, Samek – Ondrejec, Nikola Gajovský, Holec
Už v Táboře se představila v píseckém dresu staronová posila Milan Černý. Žlutomodrou pětapadesátku si přetáhl přes hlavu i v neděli a nastoupil ve středu druhé formace s Jungbauerem a Horou. A byli to právě oni, kdo první zahrozil. Černý křížně našel před bránou Horu, ale ten špatně trefil kotouč a přestřelil Hálovu branku. Chomutov odpověděl Haunerem, který však ztroskotal na Dědičovi. V 9. minutě už to zase vřelo před brankovištěm hostů. Kica perfektně vystihl vzduchem letící vyhození modrobílých obránců a sklepl na Blovského. Ten, ač měl před sebou už pouze Hálu, neměl dostatek času něco vymyslet a vše skončilo dříve než pořádně začalo. Zanedlouho se prosmýkl útočným pásmem Růžička a jen tak tak, že Samek s Pangrácem nedorazili jeho střelu. Výborným hráčem na vhazování je Ondřej Blovský. Po jednom z vyhraných buly před Hálou posunul na svého parťáka Stropnického, který ale tentokrát z bezprostřední blízkosti neuspěl. V čase 12:38 byli za nešetrné napadení Samka vyloučeni chomutovští Veverka a Kohoutek. Sám iniciátor Samek ale v početní výhodě nedokázal nadvakrát zasunout do odkryté klece, stejně tak Pangrác, takže třetí útok přepustil své místo první formaci. Ta už uspěla. Beci Oranský s Miklem si několikrát vyměnili kotouč a domácí kapitán posléze našel na druhé straně u tyčky střílenou přihrávkou Blovského. “Boule“ nezpanikařil a s klidem sobě vlastním posunul brankovištěm Stropnickému, který prostě musel dát. Těsné vedení si IHC příliš dlouho neužilo. Přesně za minutu a dvě vteřiny vystřelil Šedivý a ležérní obranou proletivší Veverka nekompromisně napálil do sítě Dědičem vyražený puk. Do konce třetiny ještě stačil “Dědkovi“ pořádně zatopit Železný, po jehož zaváhání na útočné modré čáře se na samotného Peroutku vyřítili Fanta s Lukou. Písecký brankář ale vše nakonec vyřešil.

Krátce po polovině hrací doby zapomněla jihočeská obrana na Veverku a ten se dostal do samostatného nájezdu. Dědič ale perfektně přečetl pokus uspět střelou na vyrážečku a odměnou mu bylo, že dojíždějící bek Klas ho spolu se svou osobou smetl do klece. Další z Chomutovských, který výrazněji potrápil domácího gólmana byl ve 33. minutě Gellner, Dědič musel likvidovat reflexivním zásahem betonem. Poté se po dlouhé době na ledě objevili mladíci Holec, Gajovský a Ondrejec, kteří zcela nepochopitelně dostávají velice málo prostoru. Nicméně, nyní se na led dostali a hned o sobě dali výrazně vědět. V nimi započaté práci pokračovala i druhá řada. Železný nahodil na Černého a ten okamžitě předal Horovi, kterému to ale do brány nespadlo ani tentokrát. Následoval mela, po které si šli na dvě minuty odpočinout právě Hora a hostující Vörös. Hra čtyř proti čtyřem zjevně více vyhovovala Písku, a tak se stalo, že Kica nádherně od pravého mantinelu uvolnil Oranského, který měl dostatek času nerušeně zamířit a také tak učinil - 2:1. O další rychlé vyrovnání se pokusil Luka, jeho ostrou ránu však Dědič s přehledem zkrotil.

O titul “palič roku“ si zatím nejvíce říká písecký Tomáš Růžička. Další ze zahozených tutovek předvedl dvě minuty po druhé přestávce, když z voleje napálil Pangrácovu gólovou přihrávku mimo volný pravý horní roh branky. Na druhé straně se činilo útočné trio Fanta – Mezera – Luka, kteří se po další ze svých kombinací už radovali, rozhodčí však s kamennou tváří nereagoval a ani se nechystal uzant vzniklou situaci za gólovou. Vyloučil ale Kicu a když za okamžik “vyndal“ Oranský jednoho z chomutovských útočníků, hrálo se ve třech proti pěti, čehož hosté náležitě využili. Jednoduchá rychlá akce Vaňka a Chvátala znamenal změnu stavu na 2:2. Sotva se Oranský vrátil na led, podrazil napadajícího hráče a zřejmě za příliš mnoho řečí proti vyloučení se předčasně odebral pod sprchy. V oslabení se opět blýskl Dědič, a sice proti Rabasovi. Krátce nato fantasticky zabránil skórovat i Novotnému. Šest minut před koncem mohl rozhodnout nejlepší z píseckých hráčů, Petr Kica. Nejprve ale Miklovu přihrávku usměrnil jen do Hály a hned potom nadvakrát nedokázal zasunout podél betonu chomutovského brankáře. Takže hosté si zřejmě řekli, že když už ani tohle ti žlutí nedají, nezaslouží si ani ten jeden bod.
58:05, na útočné modré čáře zakopává Klas a puku se zmocňuje Chvátal. Po druhém křídle mu letí Veverka, před nimi pouze dezorientovaný Mikl. Chvátal předkládá druhému jmenovanému a buď teč, nebo sám Dědič zapříčiňují, že puk končí za brankovou čárou. O zoufalou odpověď se ještě pokusil Kica, ale rozpumpvaní chomutováci už si zbývající minutu náskok pohlídali…