Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     07.01.2005       František Suchan

Junioři vyhráli důležitý zápas se Sokolovem

Juniorka nutně potřebovala bodovat, ještě lépe – vyhrát, zápas se Sokolovem, aby se přiblížila jistému postupu mezi elitní osmičku. Po výhře 5:2 si tak jihočeští mladíci zase o něco zvýšili sebevědomí i ujistili postavení v tabulce. Utkání, které skýtalo hlavně v první třetině parádní podívanou, odstartovalo pro domácí barvy nadmíru příznivě. Už po půlminutě Kica, Černý a Jungbauer naprosto rozebrali nepřipravenou obranu a poslední jmenovaný mohl pohodlně otevřít skóre. Zanedlouho důraz výborných sokolovských mladíků Zuckera a Louthana znamenal srovnání stavu. Ještě do přestávky ale vrátil vedení Píseckým Černý. V prostřední části IHC odskočilo už na dvě branky díky dělovce Michala Procházky, který letos skóroval poprvé a nakonec se ukázalo, že hned střelou vítěznou. To protože Severočeši ještě snížili a útočili dokonce i na vyrovnání. Kousal v bráně a další dva střelci - Peroutka a Kica však razantně odpověděli, že to nemá cenu…
28.kolo, pátek 7.1.2005
(2:1, 1:1, 2:1)

Komentář

Rozhodčí vhodil úvodní vhazování, Sokolov zkusil zaútočit, ale najednou se kotouč dostal hůl Milana Černého, který si to namířil rovnou na druhou stranu hřiště. Spolu se svými dvěma parťáky z útoku museli zdolat dvě překážky – beka a brankáře Jakubala. Obránce vyřadila ze hry Černého křížná přihrávka k protější tyči na Kicu, gólmana zase dokonale zmátlo geniální hokejové myšlení nejproduktivnějšího domácího hráče, který zbytečně nestřílel, ale lahůdkově předložil Jungbauerovi prázdnou bránu. Čas 0:38, stav 1:0. Ostré střety a vysoké nasazení obou týmů dávaly hned od začátku najevo, že se jedná o důležité utkání.

Ve 3. minutě se neujal Černého pokus z úhlu, zato Zuckerem vyhrané vhazování v obranném pásmu Písku zapříčinilo, že se k vyraženému puku nejrychleji dostal Louthan a pokořil, nyní už jen bezmocně lapačkou mávajícího, Kousala. Oba sokolovští bažanti pak dostali po střele Vítka možnost otočit skóre, oba ale poslali své dorážky mimo tyče. Zanedlouho Peroutka na útočné modré nastřelil Neče, který tak dostal možnost vrhnout se na sólový výlet. Zkrat svého parťáka hasil Klas a mohl být nakonec rád, že si šel jen sednout na trestnou lavici, protože nařízení trestného střílení by v takovémto případě vůbec nebylo od věci.

Šance se střídaly na obou stranách, až do doby, kdy přišla přesilovka po faulu hostujícího Pikrta, při níž žlutomodří učebnicově sehráli nacvičený signál… Filip Procházka poslal z vlastní brankové čáry prudký pas vstříc od útočné modré se vracejícímu Kicovi. Ten pouze elegantně sklepl na, za zády mu najíždějícího, Černého, který si asi řekl, že takto nádherná akce prostě musí dostat gólovou tečku, takže se nestaral o takové nepodstatné detaily, jako je obránce za zády nebo brankář v přímo před nosem. On prostě napálil puk pod horní tyčku a jel svým spoluhráčům poděkovat za nádhernou ukázku sportovního umění.

Druhou třetinu započal svým pokusem Šimoník. Jeho střelu hned po buly zastavilo pohotové přitisknutí Jakubalovy ruky k tělu. Z protiútoku se do samostatného nájezdu dostal Zucker, Kousal však bez problémů forhendovou kličku přečetl. Jedno z mnoha dobývání sokolovské branky, které započal první útok Písku, přineslo třetí branku. Po sérii střel Ondrejce, Jungbauera, Černého a Gajovského se puk dostal ke Kicovi, jenž jej okamžitě přeposlal na modru, kde číhal Michal Procházka. Ten se bez váhání napřáhnul a skrz změť těl poslal nechytatelnou bombu, kterou zastavila až branková síťka. Ještě ve druhé části předal během přečíslení Gajovský přihrávku Oulíkovi, který ale moc dlouho mířil, až ten pravý čas promarnil a připravený Jakubal jen vytřepal kotouč z náruče. Ve dvojnásobné početní výhodě se pak sokolovský brankář hodně zapotil, když své chrániče stavěl do cesty jedovatým pokusům Černého, Kicy, Filipa Procházky, či Ondrejce.

Zčistajasna se pak v polovině závěrečné dvacetiminutovky vřítil vstříc Kousalovi Mudra a byl tentokrát úspěšný. Rychle vrátit dvougólové vedení se pokusil Stropnický, který ale po Šimoníkově přiklepnutí mířil hodně vedle. Písek pak hrozil i v další přesilovce, zejména Gajovský, který ale mířil jen do Jakubala, a hlavně ofenzivně tentokrát velice pozitivně naladěný Michal Procházka se činili. Petr Kica pak nádherně obbruslil jednoho z hostujících beků, natlačil se před bránu, položil si i gólmana, ale nakonec trefil jen boční síť klece. To, co se jemu nepovedlo ale pak učinil Michal Peroutka. Jakožto obránce jednoduše vystřelil ze své pozice a spadlo to tam…
Od 56. minuty pak díky Horově vyloučení hrálo šest Sokolovských bez brankáře proti pouhým čtyřem hráčům Písku. Nakonec vše ale vyřešil Nikola Gajovský, když vybojoval puk pro Kicu, jemuž už neměl kdo ve skórování zabránit. 5:2!