Juniorka roznesla Kladno

V rámci druhé části soutěže, kdy spolu síly měří už pouze týmy z horní či dolní poloviny tabulky, přivítal Písek soupeře z hokejové metropole. A hned pro začátek mu nasázel čtyři góly. Kanonádu odstartoval Kica, zanedlouho jej podpořil Pangrác a pak se přidali Černý se Samkem. Po přestávce se modrobílí přece jen rozhodli domácí trochu potrápit a snížili náskok o dvě branky. IHC kontrolovalo Šimoníkem. Do poslední třetiny už Písečtí nastupovali celkem uspokojení a zdálo se, jako by nechtěli dál trápit gólmana Kladna. Nakonec ale nádhernou, navíc úspěšně zakončenou akci předvedli Gajovský s Holcem, k nimž se do konce zápasu ještě stačili přidat podruhé Samek a kuriózní trefou výborně hrající Filip Procházka.
Liga juniorů, 33. kolo, pá 4.2.2005
PZ Kladno
8:2
4:0, 1:2, 3:0
Branky: 6. Kica (Černý), 12. Pangrác (Mikl), 14. Černý (Jungbauer, Kica), 18. Samek (Gajovský), 30. Šimoník (Oranský), 49. Holec (Gajovský), 52. Samek (Mikl), 57. Filip Procházka (Gajovský, Holec) – 31. Schmoranz (Kubát), 38. Sedláček (Omrai, Kregl) Rozhodčí: Poskočil – Český, Vavruška Vyloučení: 8:7, navíc Jungbauer 10 minut OT – Růžek 10 minut OT, Kubát 5 minut + do konce utkání Využití: 2:1 V oslabení: 2:0
Písek: Kovář (41. Vojta) – Mikl, Michal Procházka, Klas, Filip procházka, Peroutka, Oranský, Všetečka (41. Jankovský), od 41. navíc Železný – Jungbauer, Černý, Kica – Samek, Nikola Gajovský, Holec – Ondrejec, Šimoník, Pangrác – Hora, Stropnický
PZ Kladno: Jirotka (14. Marek) - Sedláček, Růžek, Lukeš, Kregl, Omrai, Kubát - Vágner, Dlouhý, Kopejtko, Suchý, Schmoranz, Kuna, Pritoka, Machura, Karas, Švantner
Skóre zápasu otevřel, jak už bylo zmíněno výše, Petr Kica. Ve vlastním oslabení si obkroužil čestné kolečko napříč polovinou hřiště a s přehledem vymetl horní růžek Jirotkovy brány. Písečtí pak přečkali oslabení, a právě když se vyloučený Oranský vracel na led, vřítili se sami do útočného pásma Pangrác s Šimoníkem. Prvně jmenovaný neprojevil sebemenší smysl pro kombinaci a nadvakrát sám skóroval. Nastoupila první písecká formace a jejich ofenzivní aktivitě nasadil korunu Milan Černý, který se prosadil střelou mezi betony gólman Jirotky. Toho tím rázem přestalo bavit lovení puků zpoza svých zad a znechuceně přenechal místo Markovi, který si stačil tak akorát uvědomit, že už nesedí na střídačce a už se také otáčel, aby si vyndal kotouč z branky. Při signalizované výhodě po nedovoleném zákroku na Kicu předložil Gajovský Samkovi přihrávku, kterou stačilo jen přizvednout. Po celou dobu se samozřejmě měl co ohánět i Jakub Kovář mezi píseckými tyčemi. I když nečelil zrovna nějaké smršti střel, párkrát také musel ze svého arzenálu vytáhnout nějaké to brankářské kouzlo. Názornými ukázkami budiž likvidace jasných gólovek Kregla a Omraie.

IHC využilo hned svou druhou početní výhodu. V polovině utkání prudce pálil od modré Oranský a na správném místě stojící Šimoník nerušen doklepl do sítě. Nedlouho nato ale přišlo snížení. Nenápadná střela z jízdy v podání Scmoranze byla prudší, než se zdálo, a Kovář i přesto, že jí nastavil do cesty své chrániče, neudržel stabilitu a přepadl za brankovou čáru. Při přesilovce Kladna v 37. minutě nejprve trefil Kubát tyč a nedlouho nato, když se ještě nechal vyloučit i Michal Procházka a Písek tak šel do třech, vyslal nechytatelnou ránu obránce Sedláček a hosté se přiblížili na rozdíl třech branek.

Do poslední třetiny nastoupili doposavad odpočívající obránci Jankovský s Železným a Kováře v brankovišti nahradil Vojta. Ihned se prezentoval perfektním zákrokem proti Scmoranzovi. Mohl pak s klidem sledovat, jak jeho spoluhráči vymýšlejí stejně tak perfektní podívanou…

Puk má Gajovský, dává na Holce. Holec. Gajovský. Holec. Gól!
Jinými slovy Ťuk – ťuk – ťuk a gól.
A pro ty náročné – Nikola Gajovský sebral ve středním pásmu kotouč, přistrčil na svého parťáka a společně se vrhli na zteč. Holec mu přihrávku za modrou vrátil, ale centr druhého útoku jen poděkoval a obratem ji zaslal původnímu majiteli. Marek spolu s jedním z obránců byli jen pozorovateli s nejlepším výhledem.

… O to, že na Kladně se také umí hezké akce, se snažil všechny přítomné přesvědčit Karas. Utrhl se žlutomodrým bekům a sám uháněl vstříc Vojtovi. Ten ale naprosto v klidu naopak ukázal, že Písek umí jak vepředu tak vzadu a bekhendovou kličku středočeskému forvardovi zlikvidoval. Na druhé straně využil další z prohřešků soupeřových hráčů Václav Samek, který si v přesilovce našel vyražený puk po Miklově pokusu a vrátil jej na původní místo určení – do branky. Když už se blížil konec zápasu a kladenským hráčům bylo tak nějak jasné, že dnes asi už nevyhrají, proměnili se v běsnící živly. Začaly se množit potyčky a nejnesportovnější byl zákrok Kubáta, který přetáhl Gajovského po lýtkách. Vysloužil si za něj předčasnou sprchu. Během jeho pětiminutového trestu se ještě vyfauloval Sedláček a domácím tak byla nabídnuta dvojnásobná přesilová hra po luxusní dvě minuty. Ovšem i když hrozili aktivně, změna skóre se protentokrát nekonala. Z trestné lavice se navracejícího Sedláčka, který ihned pokoušel štěstí v protiútoku, zase nevybíravě poslal na letecký výlet Peroutka a obránce PZ nedobrovolně skončil ve Vojtově kleci. Během oslabení si vyzkoušel několik svých kliček Gajovský a pak pro uklidnění hry poslal přihrávku do středního pásma na Filipa Procházku. Ten se zcela podle hokejové etiky rozhodl nastřelit puk na bránu a jet střídat. Jaké bylo jeho překvapení, když začali spoluhráči jásat. Golfák téměř od červené totiž dokonale zaskočil brankáře Marka. Závěrečné vteřiny přinesly ruční výměnu názorů v podání Oranského a Kopejtka a také exhibiční prvek – Peroutka s úsměvem na tváři přenechal rozehrávku Vojtovi. Následoval už jen závěrečný hvizd.