Jablonec si z Písku veze osmičku

První dvě třetiny se oba soupeři navzájem předháněli v tom, kdo bude hrát pasivněji. Výsledek 3:2 toho byl důkazem. Až závěrečné dějství přineslo gólovou smršť z domácí strany. Skóre otevřel po kombinaci s Gajovským Margeta. Zanedlouho si oba role vyměnili – Margeta přihrával a Gajovský za stavu 1:1 strhával vedení opět na stranu domácích. Ve druhé třetině si povinný gól dal Petr Kica, načež Jablonec ještě snížil. Avizovanou poslední střeleckou dvacetiminutovku zahájil přesnou ranou Šimoník, následoval úspěšně zakončený slalom napříč útočným pásmem v podání Milana Černého a nedlouho poté Samkova trefa. Hostující kapitán Rašín korigoval, ovšem jen aby Šimoník a Kica přidali své druhé zásahy a stanovili tak konečné skóre.
Liga juniorů, 39. kolo, ne 27.2.2005
Jablonec nad Nisou
8:3
2:1, 1:1, 5:1
Branky: 9. Margeta (Gajovský), 17. Gajovský (Margeta, Samek), 27. Kica (Jungbauer), 43. Šimoník (Stropnický), 46. Černý (Jungbauer, Kica), 50. Samek (Gajovský, Peroutka), 56. Šimoník (Ondrejec, Všetečka), 57. Kica (Mikl) – 16. Svoboda (Tomko), 30. Tomko (Svoboda, Vávra), 51. Rašín (Ulrych) Rozhodčí: Stach – Urban, Fiala Vyloučení: 7:4 Využití: 0:1
Písek: Vojta – Mikl, Filip Procházka, Peroutka, Klas (41. Všetečka), Michal Procházka, Jankovský (41. Železný) – Jungbauer, Černý, Kica – Samek, Nikola Gajovský, Margeta – Stropnický, Ondrejec, Šimoník – Pangrác
Jablonec nad Nisou: Obyt – Ulrych, Berka, Vávra, Svoboda, Horálek, Zeman, Cejnar, Rašín, Foit, Nedvěd, Tomko, Daněk, Mička
Brankáře Jablonce jako první uvítal na píseckém ledě prudkou střelou příklepem Peroutka. Vzápětí Rašín projel po levé straně a předložil Berkovi, který ještě vyšperkoval posunutím na Zemana. Radost z pěkné akce zkazil hostům jistým zásahem Tomáš Vojta. Z protiútoku se dostál do samostatného nájezdu Gajovský, ovšem neproměnil. Při dalším střídání poslal puk Margetovi, který z voleje netrefil bránu. Kotouč ale doputoval zpět na hokejku Nikoly Gajovského, který vybruslil zpoza branky a u druhé tyče našel napodruhé už přesně zakončujícího Teodora Margetu. Vlci z Jablonce stačili brzy vyrovnat. Svoboda převzal na kruhách přihrávku od Tomka a zužitkoval ji ranou nad Vojtovu vyrážečku. Stačila ale uběhnout jen minuta, a už opět vedli domácí. Samek si vyměnil puk s Margetou, který posléze nádherným pasem uvolnil na druhé straně pásma rozjetého Gajovského, před kterým se otevřel prázdný prostor. A ‘Káně‘ většinou ví, jak si v takovýchto situacích poradit – 2:1.

Na začátku druhé třetiny zkrotil Vojta prudký pokus Ulrycha. Na opačné straně kluziště si Stropnický narazil s Ondrejcem, ale jen aby nakonec trefil pouze Obyta. IHC zvýšilo svůj náskok na dvě branky nenápadnou akcí svého nejproduktivnějšího hráče. Petr Kica se u hrazení rychlou změnou směru zbavil bránícího hráče a okamžitě nato prostřelil gólmana mezi betony. Hosté se však brzy dotáhli zpět na jednogólový rozdíl. Vše začalo přihrávkou Vávry od zadního mantinelu na Svobodu, který trefil jen dobře postaveného Vojtu. Dorážející Tomko zase minul klec, ovšem Richard Svoboda ještě stačil dojet kotouč a předat jej opět Tomkovi. Napodruhé už severočeský útočník mířil do černého. Tomáš Vojta si pak zpravil chuť při likvidování dvou dobrých pokusů Ulrycha a také nájezdu Tomka.

Poslední část započal střelou na teč Železný. Nadvakrát se pokoušel dopravit ji za Obytova záda Ondrejec. Neuspěl, ale to se brzy povedlo jeho spoluhráči z útoku. Jakub Šimoník se nerušeně dovezl až k brance a s přehledem zavěsil. Zanedlouho udělal Jabloneckým v obranném pásmu průvan Milan Černý. Bez mrknutí oka prokličkoval skrz celou bránící pětici a na závěr si ladným pohybem položil i brankáře. Zasunout pak už pro něho nebyl problém. Uběhly čtyři minuty a po pravé straně podnikl nálet Peroutka. Brzy přenechal iniciativu Gajovskému, který vše vyřešil přihrávkou na volného Samka. Jeho střela bez přípravy si v klidu našla cestu do sítě. O okamžik později, v přesilovce čtyř proti třem, sice pohodlně k tyči skóroval obránce Rašín, všechno podstatné se ale už pak dělo hlavně jen před Obytovým brankovištěm. Jako Samkova teč Železného střely směřující jen těsně nad horní tyčku. Posledním vážným zákrokem Tomáše Vojty byl skok proti střele Mičky, který domácí brankář provedl efektně i efektivně a na závěr našel puk v lapačce. Pak už se mohl jen se spoluhráči těšit z dalších dvou branek…
Čas 55:46. Všetčka střílí po ledě, Ondrejec sklepává Šimoníkovi, pro kterého už není problém dopravit puk za záda bezmocného brankáře.
56:25. Od modré nahazuje Mikl a Kica elegantní tečí zády k brance stanovuje konečný výsledek.