Nedobré vykročení Písku do play-off

Každý zápas v play-off je už zápasem o bytí a nebytí. A pro tým, který prohrává v sérii 0:1, to platí dvojnásob. V takové pozici je nyní Písek. V Klášterci, třetím týmu skupiny Západ, našel totiž svého přemožitele. A Písek dokonce nedal ani branku. Hosté přitom měli velkou řádku mimořádných příležitostí, jak pokořit výborného Damaška, ale všechny branky si, doufejme, schovali až na zítra. Poprvé po zranění nastoupil útočník Milan Filipi.
2.liga ČR sk. STŘED, ČF1, so 3.3.2007
Klášterec nad Ohří
Písek
2:0
2:0, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Novák (Kotrouš, Chyba), 9. Babka.
Rozhodčí: Jílek - Sichrovský, Šerý.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Kuncl, Novotný, Hahn, Ambrož, Březina, Znojemský, Zika, Pokorný, Kotrouš, Diviš, Suk, Řepík, BUchal, Babka, Novák, Kocek, Panocha, Chyba, Loučka
Písek: Pinkas - Svoboda, Veselý, Neckář, Burkoň, Hauer, Procházka F., Procházka M., Bezouška - Řehoř, Kořánek, Míka, Květoň, Mikeska, Holec, Kica, Filipi, Kašpar, Müller, Poškmourný
Počátek utkání měl rychlý spád. V 15. vteřině zastavil Kotrouše nedovoleným způsobem Míka a Písek si hned vyzkoušel oslabení. Vzápětí ale chyboval v rozehrávce navrátilec z Kadaně Kocek a hosté se ve dvou řítili na Damaška. O minutu později poslal Buchal puk zpoza branku na modrou Kockovi, ale zazvonilo jen břevno Pinkasovy branky. I po návratu potrestaného hráče mělo utkání velmi vysoké tempo. Domácí sice měli více ze hry, ale výborná písecká obrana nedovolila Klášterci skórovat. Hosté ale pod tlakem znovu chybovali. V přesilové hře se puk po Kotroušově střele odrazil přímo k Ondřeji Novákovi a ten vymetl roh písecké branky. O minutu a půl později lovil Pinkas puk ze sítě znovu. Kotouč z chumlu před brankou vytáhl Milan Babka a posunul jej za brankovou čáru. Hosté se ale nenchali zaskočit a po druhé inkasované brance začali kousat. Největší šanci měl Václav Kašpar, ale dvě jeho dorážky z bezprostřední blízkosti Damašek zlikvidoval. Pak ale přišlo vyloučení domácího hráče a Písečtí tak získali příležitost ke skórování. Uspávací taktika, kterou zvolilil, jim ale štěstí nepřinesla. Prakticky se nedostali ke střele. Stejně neúspěšně dopadla i druhá přesilová hra hostujícího celku. V posledních minutách první třetiny si rozhodčí užil své funkce. Hosté ale nevyužili ani přesilovou hru 4 na 3, ani následnou 5 na 3 a do kabin tak odcházeli s dvougólovým mankem.

Ve druhé třetině se prakticky nic závažného nedělo. Domácí si dosytosti natrénovali hru v oslabení, hosté ale své bezzubé přesilovky nejen že nedokázali zúročit, nepředvedli ani žádnou nebezpečnou kombinaci. Dvojnásobnou píseckou přesilovku rozpůlila přestávka, šance se ale začali rodit až při plném počtu hráčů. Mikeskův puk se po Damaškově zákroku odrazil od břevna, ale mimo branku. Ve stejném duchu pokračovala hra i v následujících minutách. Písečtí sehráli další přesilovou hru 5 na 3, ale zdálo se, že po vstřelení branky vůbec netouží. V pokračujícím oslabení zavezl puk do útočného pásma Babka, hosté ani z protiútoku 4 na 1 nedokázali Damaška překonat. V samotném závěru třetiny pronikl Zika po levém křídla až před Pinkase, ale neměl puk zcela pod kontrolou, aby mohl zakončit přesněji.

Do třetí třetiny nastoupili hosté o poznání aktivněji. Hned v samotném úvodu vyzkoušel Damaška z ostrého úhlu Pošmourný. O pár vteřin později vychytal klášterecký brankář i Mikesku. Na druhé straně domácí zcela rozebrali píseckou obranu, ale Hahn přestřelil prázdnou bránu. Hosté svou nově nabitou energii ukázali během další přesilové hry, kdy byla v kombinaci hostujícího celku konečně vidět myšlenka. Po návratu vyloučeného hříšníka těsně minul Damaškovu branku Svoboda. V 57. minutě pak zaspala klášterecká obrana a Holcovi chybělo k prostřelení Damaška jen víc štěstí. Klášterečtí v posledních minutách již příliš nevymýšleli a snažili se pouze kontrolovat hru. V samotném závěru dohrávali u mantinelu puk Zika s Květoněm. Klášterecký útočník nešťastně přirazil svého soupeře hlavou na plexisklo. Víc než hlava ale Květoně trápila nedávno doléčená zlomená žebra a poslední vteřiny utkání strávil v kabině. Ani jeden z celků už nic nevymyslel a v prvním utkání prvního kola play-off tak Klášterec porazil Písek 2:0 a v sérii se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy