Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     12.09.2012       Pavel Šácha, Petr Košatka

Stín přípravy se rozplynul v radosti z úvodní ligové výhry, Písečtí získali skalp Mostu

Po výsledkové mizérii a dalších rozmanitých patáliích z přípravného období vyšlo nad hokejovým Pískem hřejivé slunce. Mladé mužstvo IHC si v úvodním střetnutí nové prvoligové sezony poradilo s posíleným Mostem a zapsalo na své konto nesmírně cenné tři body.
1.kolo, středa 12.9.2012, 18:00
(1:1, 1:0, 2:1)

Komentář

V sestavě píseckého mužstva se v premiérovém domácím vystoupení představily hned tři nové tváře. Do branky se postavil domácí odchovanec z kádru plzeňských Indiánů Marek Mazanec, útočné řady vyztužili českobudějovičtí mladíci Michal Švihálek a Tomáš Rousek.
Mostečtí trenéři Václav Baďouček a Kamil Kašťák přivezli k Otavě silný tým vyšperkovaný oproti přípravě o další kvalitní hráče (Čurilla, písecký odchovanec Parýzek, Kotrla, Polák atd.).

V opatrně vedené první části hry se jako první prosadili hosté a od 7. minuty vedli zásluhou Tauše. V tu chvíli zavoněla na píseckém stadionu hořká vzpomínka na nepovedené přípravné období, v němž Jihočeši prohráli všech devět utkání. O necelých pět minut později ale vysvobodil písecké mladíky ze spárů nervozity šťastný gól Makovského, na kterém měl svůj smutný podíl zkušený hostující gólman Volke. Hra se vyrovnala a z domácího týmu najednou sálalo sympatické odhodlání uspět.

V trpělivém a bojovném výkonu, byť s občasnými pihami na kráse, pokračovali písečtí hráči i ve druhé části. V polovině 28. minuty se ujali vedení po pěkné akci třetí formace zakončené Kučerou a chopili se otěží střetnutí ještě o poznání pevněji. Z ochozů se v několika dalších minutách ozval příjemně znějící potlesk.

Bránu k veledůležitému vítězství IHC nakonec rozevřely dokořán přesilové hry. Na třetí gól z hole Ferebauera právě při početní převaze ještě stihli Severočeši bleskově zareagovat a Vaněk je dostal do kontaktu. Když se ale na konci 49. minuty položil při přesilovce do střely Makovský a přidal svou druhou branku v utkání, Písečtí už si "zlatý poklad" v podobě tří bodů nenechali vzít.

Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský, IHC Písek: "Mužstvo mne osobně mile překvapilo. V zápase podalo bojovný, dsicplinovaný výkon na hranici svých současných možností a podpořený výborným Mazancem v brance. Ten nám hodně pomohl. Bylo to sice vydřené, ale naprosto zasloužené vítězství."