Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     16.09.2017       Petr Eliáš

První letošní derby patřilo hostům od Jordánu

První letošní jihočeské derby zná vítěze. S táborskými kohouty sehrál Písek vyrovnanou první třetinu, ve které měl často více ze hry. Bohužel nešťastná pasáž znamenala tři nekompromisně proměněné šance hostů a kruté skóre 0:3. Pak už si hosté průběh zápasu pohlídali a dovedli zápas k hladké výhře.
2.kolo, sobota 16.9.2017, 17:30, Zimní stadion Písek
(0:3, 0:1, 0:2)

Komentář

Domácí hokejisté vstoupili do utkání slibně a několika šancemi dali najevo, že mohou být nebezpeční. V sedmé a deváté minutě zahrozili Koupal s Cibochem, ale ani jeden z nich si na Nováka nepřišel. Po šarvátce Turka s Andresem se hrálo ve čtyřech na obou stranách a hosté šli do vedení. Na pravém kruhu se k puku dostal produktivní Prokeš a z první nebezpečnější akce překonal Štekra. Pak byli aktivní opět domácí, ale předchozí průběh se měl zase opakovat. Po nebezpečné střele píseckého beka Sudy využil na druhé straně přesilovku Urbanec - 0:2. Pět minut po něm ujel v přečíslení obránce Dvořák a zasadil týmu od Otavy další těžkou ránu.

Druhá třetina svou kvalitou nesnesla oboustranně přísnější druholigová měřítka. Hra byla plná nepřesností, icingů a zkažených útoků. Jedním z mála světlých momentů byl bohužel k radosti hostujících fandů pěkný gól táborského Heřmana, který si v přesilovce sjel k brankovišti a milimetrový pas uklidil za bezmocného Štekra. Ve třetí třetině domácí hráči zkusili otevřít hru a vysokým pressingem kohoutům zatápěli. I s tím si ale bílo-modří poradili a góly Seidla a Březiny upravili na konečných 0:6.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

David Míka, trenér Písku: "Myslím si, že první třetina nebyla z naší strany špatná a skóre 0:3 neodpovídalo obrazu hry. Soupeř potrestal naše zaváhání a musíme sportovně uznat, že ve zbylých dvou třetinách byl lepší."

×
Dnes v 15:45 | Jun.
HK Kralupy nad Vltavou
IHC Písek