Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     01.12.2018       Petr Eliáš

Písek doma rozložil Opavu. Sýbek dal hattrick!

Písek slaví tři body! Opět prožil vlažný začátek, po kterém HC Slezan Opava vedl. Pak ale písečtí hokejisté zařadili vyšší rychlost a trpělivou prací a nadšením nasázeli Slezanům šest branek v řadě. Hosté pak sice snížili až na 6:3, ale definitivní tečku za zápasem udělali těsně před koncem opět domácí. Hattrick dal Jan Sýbek, dva góly si připsal Jakub Šuhaj, jednu trefu má Roman Tintěra a branku na 7:3 dával tři vteřiny před koncem Dominik Bílek.
22.kolo, sobota 1.12.2018, 17:30, Zimní stadion Písek
(2:1, 3:0, 2:2)

Komentář

Tempo první třetiny se rozjíždělo pomalu. Písečtí zopakovali špatný nástup z minulého utkání. Na rozdíl od Tábora ale Opava laxnost Jihočechů potrestala. Jmenovitě Jakub Hendrych, který našel odražený puk na pravém kruhu a střelou do poloodkryté branky se nemýlil. Pak ale začali vystrkovat růžky domácí, zlepšili hru a odměnou jim bylo vyrovnání Jakuba Šuhaje, kterému připravil gólovou situaci Jan Sýbek. Písecký útočník pak zblízka a bez přípravy poslal puk k levé tyči. V závěru otočil stav povedenou tečí Roman Tintěra, který šikovně sáhl do střely Šimona Červinského od modré čáry - 2:1.

Ve druhé třetině byl k vidění písecký válec, který dotlačil skóre až na stav 5:1. Písečtí zapnuli motory do vyšších obrátek a po brankách Jakuba Šuhaje a Jana Sýbka odskočili do zajímavého trháku. Ale i domácí brankář Martin Hauser se musel činit proti nebezpečným výpadům Slezanů. V půlce základní hrací doby dal Jakub Šuhaj svůj druhý gól zápasu - z levého kruhu vymetl všechny pavouky v šibenici na bližší tyči. Opavský gólman Wanecki nemohl nic vidět přes hradbu těl - 3:1.

Neuvěřitelná pasáž Písku přišla v závěru druhé třetiny, kdy hrála přesilovku Opava. Jan Sýbek svým klasickým napadáním na útočné modré zachytil rozehrávku Opavy a uháněl osamocen na branku. Povedenou ranou v oslabení neomylně trefil nad levý beton opavského gólmana a zvýšil na 4:1. Stejný hráč pak úřadoval i o minutu později, kdy ujel v oslabení s Petrem Hučkem do přečíslení, ale už neměl moc času na přihrávku. Naznačil proto střelu, objel gólmana, beka i spoluhráče a uklidil puk do prázdné branky - 5:1.

Sýbek zkompletoval hattrick na začátku třetí části. V přesilovce se mezi kruhy dostal k puku a brankáři Opavy nedal šanci střelou bez přípravy - 6:1. Dva slepené góly jedenáct minut před koncem byly sympatickým výsledkem snažení Slezanu, které už ale na body stačit nemohlo. Nejprve Lukáš Černý před brankou tečoval nahození a snížil na 6:2, chvíli po něm zařídil jen tříbrankový rozdíl Jakub Hendrych, který z levého kruhu našel místečko u vzdálenější tyče Hauserovy branky - 6:3. To však bylo od hostů z východu vše. Naopak Písek stihl ještě jednou skórovat. Tři vteřiny před koncem přidal poslední hřebíček do rakve Slezanů bek Dominik Bílek, když doplnil písecký útok a zakončoval z předbrankového prostoru za rozhozeného Waneckiho - 7:3.

Karel Herr, trenér Písku: "Ceníme si toho, že jsme po ne zrovna ideálním výkonu vyhráli první třetinu. Pak nám to tam napadalo, dnes jsme byli hodně produktivní. Dokázali jsme dát dva góly v oslabení po chybách hostů, což je trochu položilo psychicky. Pak už jsme si to dokázali pohlídat, i přes ty dva slepené góly. Pro nás jsou to důležité tři body."

Martin Janeček, trenér Opavy: "Jednoznačné a zasloužené vítězství domácích, kterým gratuluji. Byli těmi, kteří chtěli vyhrát. Naopak my jsme zklamali. Do dalšího utkání je potřeba najít bojovné srdce a vše bude opět na správné cestě. Je třeba poučit se a dát hlavy nahoru.“