O porážce dorostenců rozhodla první třetina

Dorost: HC Kometa Brno - IHC Písek: 4:0. Ve čtvrtek pokračovala extraliga dorostu dalším kolem, v jehož rámci zajížděli hokejisté Písku do brněnské haly Rondo, aby se utkali s Kometou. Domácí rozhodli o svém úspěchu zejména v úvodní třetině, když si vypracovali dostatečný náskok, který po celé utkání udrželi. Šanci na zvrat měli písečtí hokejisté ve druhé třetině, ale neproměňovali šance. V závěru hráči Komety ještě vedení navýšili a připsali si dva body do extraligové tabulky.
Extraliga dorostu, 21. kolo, čt 4.11.2004
Kometa Brno
4:0
3:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Vincour (Vopálka), 4. Vincour (Vopálka), 20. Korda, 55. Kožár. Rozhodčí: Lerch - Lošťák, Hudáček. Vyloučení: 12:10, navíc Rapant, Kudláček - Mazanec 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. střely na branku: 31:41.
Kometa Brno: Hubačka - Kovář, Kvapil, Žalud, Rapant, Kala, Kudláček, Reschowský - Vopálka, Vincour, Černý - Korda, Hrstka, Humpolíček - Skočovský, Kolbl, Kožár
Písek: Kovář - Švácha, Mazanec, Heindl, Kašpar, Petele, Maršík - Pešta, Moucha, Silbernágl, Gába, Kovář, Jiřík, Šafář, Kouba, Jiřík, Fořt, Formánaek, Bican
Domácím se úvod zápasu podařil na jedničku. Už ve 12 vteřině byl vyloučen písecký Kouba a Kometa dokázala nabídnutou šanci využít. Nejprve se do šance dostal Korda, po pěkné kombinaci s Hrstkou, ale nezakončil přesně. O chvíli později se zcela nehlídán dostal před gólmana hostí Vincour a nadvakrát jej překonal – 1:0. Za chvíli pálil od modré Hrstka, na dorážku si najel Humpolíček, ale neuspěl. Domácí aktivním napadáním obírali hosty o puk už ve středním pásmu a pronikali do útoku. V 5. minutě se skóre měnilo podruhé. V akci byl první brněnský útok a po přihrávce Vopálky zvyšoval svým druhým gólem Vincour – 2:0. Obraz hry zůstával nadále stejný, domácí hráli s velkou chutí a hosty jasně přehrávali. V 8.minutě předváděli pohlednou kombinaci domácí Hrstka s Humpolíčkem, jejich akci přerušila posunutá branka píseckého gólmana. O minutu později se aktivní Hrstka dostával do samostatného úniku, ale byl atakován Šafářem a Kometa tak měla možnost přesilové hry. V té hostům zatopila zejména druhá přesilovková formace Brna, ale ani jeden ze tří jejich pokusů se neujal. Až na začátku 14.minuty si dnes poprvé sáhnul na puk i domácí brankář Hubačka, když kryl střelu od modré. O pár vteřin později pálil nebezpečně písecký Jiřík, který se dostal i k dorážce, ale Hubačka byl na místě. V 19. minutě dostali i písečtí možnost přesilové hry, když byl za „loket“ vyloučen Skočovský. V ní se zrodily dvě zajímavé situace. Nejprve se hostím podařilo propasírovat puk za Hubačkova záda, ovšem až po odpískání. Pak na druhé straně ujel brněnský Korda a v čase 19:59, doslova gólem do šatny, zvýšil na 3:0.

Hned na začátku druhé části, ještě v oslabení se Vincour řítil sám na brankáře Kováře, ten se však proti němu vytáhl bravurním zákrokem, kterým odvrátil pohromu. Další šanci měl brněnský Korda, ale i jeho pokus našel Kovář ve své lapačce. Chvíli na to pálil Skočovský z velkého úhlu do tyčky. V 25. minutě vyloučil hlavní rozhodčí za zdržování domácího Hrstky a Kováře z Písku. Pokračovalo se ve hře pět na pět. Kometa i ve druhé třetině svého soupeře držela v kleštích, ze kterých se hosté dostávali jen za cenu zakázaných uvolnění. V 8. minutě seděl na trestné brněnský Kala a hosté od modré ostřelovali domácího Hubačky, který byl nadále bezchybný. Po jedné střele zůstal na zemi domácí Kovář, ale po chvíli se zvednul a pokračoval v zápase. Ještě se hrálo oslabení, když šel do šance Vincour, ale puk mu příliš ujel a následný jeho pokus o kličku už nevyšel. Ve druhé polovině třetiny se s vylučováním doslova roztrhl pytel. Nejprve šel na trestnou Skočovský. Za chvíli jej následoval Kvapil a hosté měli minutu a půl možnost přesilovky 5 na 3. Kometa oslabení zvládla i díky Hubačkovi, který si připsal další dva dobré zákroky. Jenže netrvalo dlouho a domácí byli znovu ve čtyřech, za vysokou hru pykal Korda. Síly se po vyloučení Silbernágla, který šel odsedět trest pro hráčskou lavici, vyrovnali, aby se o pár vteřin později zase naklonily na stranu hostí, když vedle Skočovského usedl Rapant, který k menšímu trestu za krosček dostal i desetiminutový trest za nesportovní chování. Hrálo se tedy 4 na 3, poté minutu 4 na 4 a pak měli hosté ještě 30 vteřin přesilovou hru. Všechno tohle se ale obešlo bez brankového efektu. Domácí hráli s velkým nasazením, což dokazovalo i jejich padání do soupeřových střel. Dvě minuty před koncem třetiny měli hosté další výhodu přesilové hry, jenže šanci si v ní znovu nevypracovali, brněnští jim to svojí aktivní hrou zkrátka nedovolili.

Úvod poslední třetiny se hrál v poklidném tempu, domácí udržovali svůj náskok a bylo na nich vidět, že nehrají zcela naplno. Toho se snažili hosté využít, natlačili se před brněnského brankáře a vytěžili z toho dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Domácí to, díky pevné obraně a v zadu bezchybném Hubačkovi, ustáli. Dál hráli pouze „na půl plynu“, ale i tohle jim stačilo, aby drželi Písek v uctivé vzdálenosti od branky. Hra se stala zcela nudnou, domácí hráli bez snahy, protože věděli, že jim to, při soupeřově nemohoucnosti, stačí k poklidnému dohrání zápasu. Jediný, kdo se nenudil, byl brankář Hubačka, na kterého šlo dost puků, jenže tyhle střely postrádali jakékoli nebezpečí, protože létaly především ze střední vzdálenosti. Hostům zkrátka dnešní zápas nevyšel zcela podle představ a navíc, když byl v 54. minutě vyloučen Gába a Kometa přesilovou hru po necelé minutě proměnila Kožárem, který zvýšil na 4:0, bylo prakticky rozhodnuto. Po brance se hosté znovu nastěhovali před domácího brankáře, jenže ten měl dnes velký den a dalšími skvělými zákroky držel čisté konto, které si za dnešní výkon zcela jistě zasloužil. V 58. minutě dostal Kudláček desetiminutový trest za nesportovní chování. Domácí dohráli zápas pouze ve čtyřech, minutu před koncem šel na trestnou lavici Humpolíček. To už ale nemohlo na výsledku nic změnit a tak si brankář Hubáček připsal do své kolonky vychytanou nulu a Kometa dva body za vítězství v tomto zápase.

Zdeněk Balabán (trenér Komety Brno): „Bylo dobré, že jsme první třetinu vyhráli 3:0, protože většinou první góly dostáváme a pak dotahujeme. Jsme spokojeni za dva body, protože jestli chceme hrát klidný střed tabulky, tak to byla povinnost. Chtěli bychom podtrhnout výborný výkon brankáře Hubačky, který je oporou, v obranné ředě mu sekundoval Kudláček a v útoku mladý forvard Vincour.“

Václav Baďouček (trenér IHC Písek): „My jsme si zápas prohráli sami špatným výkonem v první třetině a neproměňováním šancí ve druhé třetině, svým nedůrazem v koncovce.“