Králové srazili Slovan v prodloužení!

Kdo dorazil v sobotu 3. prosince na písecký zimák, nemohl litovat. Králové v otevřené partii válčili se čtvrtým týmem tabulky z Ústí nad Labem a nakonec se radují z cenných dvou bodů za výhru 2:1 v prodloužení. Skóre otevřel severočeský hokejový matador Roubík, ve třetí třetině srovnával Matiášek. V prodloužení rozhodl písecký útočník Lukáš Volf!
2. liga - Západní konference 22/23, 22. kolo, so 3.12.2022, Zimní stadion Písek
Písek
Ústí nad Labem
2:1p
0:1, 0:0, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 45. Matiášek (Prášek, Hanus), 63. Volf (Prášek) – 20. Roubík (Tůma, Drtina). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 5:6, navíc Rudovský (UNL) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.
Písek: Novák D. - Dudáček, Hanus, Radoš, Novák F., Pavlát, Turek, Dvořák – Prášek, Volf, Matiášek, Březina, Koupal, Hracholski, Macháček, Brož, Pouzar, Novotný, Hollar, Bednařík
Ústí nad Labem: Stahl – Drtina, Vacík, Trefný, Funk, Záruba, Šefl, Polata – Tůma, Rudovský, Kordule, Roubík, Kučera, Daniel, Damašek, Costa, Smola, Prošek

Králové vstoupili do zápasu s favorizovaným Slovanem bez velké bázně a hned od prvních minut silnějšímu soupeři zatápěli. Činili se oba brankáři, kteří dlouho drželi nerozhodný stav. Písecké hokejisty mohly neproměněné šance mrzet, protože ve 20. minutě dostal pas mezi beky zkušený Jaroslav Roubík, který sám před Novákem zamíchal pukem a forhendem pověsil kotouč pod víko - 0:1.

V podobném duchu se hrálo také druhé dějství. Možná v něm měli více štěstí Králové, které držel především vynikající gólman David Novák. Hrozili ale i domácí - třeba když jel sám na branku Lukáš Bednařík, nebo do přečíslení Prášek s Volfem.

Klíčový moment zápasu přišel v závěru druhé třetiny. Když Písek kroužil kolem branky Slovanu, najednou se k zemi skácel Aleš Macháček. A držel se přitom za choulostivá místa. Domácí střídačka reklamovala seknutí do slabin. Sudí se poradili a vynesli pro hosty nepříjemný verdikt - 5 minut oslabení a odchod do šaten pro údajného viníka Jana Rudovského, nejproduktivnějšího útočníka Ústí nad Labem.

Domácí hráli početní převahu prachmizerně. Možná je svazoval fakt, že může jít o velkou šanci na srovnání. Naštěstí jim Slovan pomohl dalším faulem a dvojnásobnou přesilovkou. V té si šikovně na dorážku počkal Jan Matiášek - 1:1.

Zatímco David Novák deptal střelce Ústí jistými zákroky, jeho parťáci se vepředu snažili o obrat zápasu. V samotném závěru měli stoprocentní tutovky, za ústeckým brankářem Stahlem dokonce zvonila tyčka. Nakonec houkala siréna po 60 minutách za stavu 1:1. Razítko na dobrý výkon dal v 63. minutě Lukáš Volf, který při hře tři na tři najel do pásma a kolem nohou bránícího hráče rozhodl výstavní trefou k tyči - 2:1!

Ohlasy trenérů

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy