Kica na hrad! (Nebo alespoň na krajský úřad)

Když se týmu nedaří, vždycky se ukáže, kdo je pravý vůdce. Je to takový hráč, který strhne všechny ostatní a svým výkonem a přístupem je motivuje. Junioři IHC Písek mají to štěstí, že ve svých řadách mohou obdivovat umění Petra Kicy. Chcete konkrétní příklad (Jeden z mnoha)? Zápas s Kláštercem! Konec prostřední třetiny, stav 1:3. Písek tápe, vypadá to na další propadák. Pak se ale iniciativy chopí muž se šestkou na zádech…
“Píďa“ nejprve přihrál Jungbauerovi na snižující branku a ještě než zazněla druhá siréna sám ukázkově vyrovnal. A v poslední části nádherně zakončil akci celého prvního útoku vítězným gólem. Bravo! Jen tak dál!
A ještě jeden hráč stojí za zvýšenou pozornost. Michal Dědič. Ten se po nevýrazných výkonech ze začátku soutěže zřejmě zdravě naštval a nyní je jistotou mezi tyčemi. V pátek na něho Pražané z Hvězdy nevyzráli ani jednou a tentokrát také v rozhodujících chvílích podržel.
Liga juniorů, 12. kolo, ne 24.10.2004
Klášterec nad Ohří
4:3
1:1, 2:2, 1:0
Branky: 40. a 51. Kica (Jungbauer, Peroutka), 9. Filip Procházka (Blovský), 37. Jungbauer (Kica) – 21. a 36. Stýblo (2x Jaroš), 5. Neprášek (Mazánek Vyloučení: 2:6 Využití: 1:0
Písek: Dědič – Mikl, Klas, Filip Procházka, Všetečka, Peroutka, Jankovský – Jungbauer, Černý, Kica – Stropnický, Blovský, Oulík – Pangrác, Nikola Gajovský, Holec – Ondrejec, Šimoník, Hora
Už ve třetí minutě důkladně pozlobili hostujícího brankáře Vackeho Černý s Jungbauerem, ale soupeřova tvrz odolala. Zato Klášterec potrestal hned první chybu domácích. Klase školácky přešel Mazánek a předložil Nepráškovi. Dědič pouze zamával lapačkou a už si vytahoval puk z brány. Během osmé minuty se však vyfaulovali Mach s Chotašem a nabídli tak IHC dvojnásobnou přesilovou hru. Po jednom z neúspěšných střeleckých pokusů právě při ní vybojoval v rohu kotouč Stropnický, posunul na Blovského a ten našel na modré Procházku. “Špacír“ zvedl hlavu a s ledovým klidem naprosto přesně zamířil. Zanedlouho pěkně uvolnil do nájezdu Všetečka Pangráce, jehož střelu Vacke vyrazil. Nepředvídaný odraz puku při snaze o vyhození z obranného pásma jedním z kláštereckých beků zapříčinil, že se v 16. minutě ocitli Gajovský s Holcem sami před bránou, k úspěšnému zakončení ale chybělo více štěstí a rozvahy. První perfektní zákrok gólmana Dědiče v utkání přišel o okamžik později. Schönauer se snažil po svém průniku zasunout za brankovou čáru, “Dědek“ sebou ale po vzoru Haška praštil o led, roztáhl se po celé šířce brány a odzvonil tak gólovým choutkám hostujícího útočníka konec.

Ihned po úvodním vhazování druhého dějství za sebou zapomněli Mikl s Klasem Stýbla, který bez váhání využil přihrávku Jaroše do jízdy ukázkově provedeným bekhendovým blafákem. O odpověď se nejviditelněji pokoušela první řada žlutomodrých. Jungbauer dával před prázdnou bránu Kicovi, ten byl ale důkladně tísněn, takže neusměrnil kotouč do sítě. Na druhé straně nechal Klas projet se Jaroše, jeho samostatný únik však s přehledem vyřešil Dědič. Michal Klas svého soupeře na oplátku při následném závaru poslal obličejem proti tyčce a šel si na dvě minuty odpočinout na trestnou. Přesně v polovině hrací doby se Ondrejcovi a Pangrácovi podařilo protlačit puk pod Vackeho tělem až do brány, ale rozhodčí v ten samý okamžik už ztratil tu malou černou pryž z dohledu a zapískal. Skóre se tak neměnilo. Krátce nato zachytil Klas pokus kláštereckých o vyhození a usměrnil jej na Jungbauera. Ten si kotouč šikovně ztlumil rukou přím na hůl a přeposlal zásilku přímo na hrot brankoviště Černému. Pochvalu tentokrát zaslouží brankář Vacke, který “Čerňase“ reflexivně vychytal. Naproti tomu Dědič byl krátký na nebezpečné duo Jaroš – Stýblo, kteří si vesele pohráli s obránci. Sérii krátkých přihrávek druhý jmenovaný gólově zakončil a zase to vypadalo s domácími zle…

V pravý čas se ale připomněl Petr Kica. Minuta uběhla od třetí branky Klášterce, když se rozjetý vlak se šestkou prohnal po pravém křídle a předložil Jungbauerovi přihrávku, která se prostě musela proměnit. Naděje Písku podpořil vzápětí Dědič, když utnul řádění Kouta a odměnou za jeho snahu mu bylo vyrovnání. Nezařídil ho nikdo jiný, než rozparáděný Kica. Dostal se na hrot útočného pásma a výstavním golfákem napálil nechytatelnou ránu pod horní tyčku.

Další změna skóre by byla nepříjemná pro inkasující tým, toho si byli oba muži v brankovištích dobře vědomi. Proto Dědič zastavil samostatný nájezd Stýbla, toužícího po hattricku. Pozadu nezůstal ani Vacke. Hora vybojoval kotouč v rohu, přistrčil Šimoníkovi a z následného závaru se kotouč odrazil na hůl Petra Ondrejce. Brankář hostí však i vleže dokázal jasně gólovou situaci zachránit. Nestačil ale na Kicu! Jungbauer jej našel v ideální pozici před bránou a v takovýchto situacích se “Píďa“ málokdy mýlí. Zimním stadionem propukla neskrývaná radost. Pojistit výsledek mohl v 57. minutě Černý, jeho kličkovaná bohužel skončila na Vackem. Definitivní tečku za povedeným výkonem udělal pět vteřin Dědič, když při hře hostí bez brankáře postavil svůj beton do cesty prudké ráně Bamtyzala.