Archiv

st 7.2.2024

Písek v Kralupech přišel o tříbrankové vedení a prohrál

Králové začali v Kralupech nad Vltavou ve velkém tempu a vypadalo to, že písecká ofenzíva našla ztracený střelný prach. Po prvních dvaceti minutách vedlo mužstvo kouče Mazance 3:0, avšak poté už přesné pálilo pouze domácí mužstvo, které si dokráčelo pro vítězství 5:3. Za Krále se prosadilo trio Matiášek – Volf – Marcilis. Svůj první zápas v píseckém A-týmu odchytal junior Metoděj Císař, který na sobě nedal znát stres a vyznamenal se několika důležitými zákroky. Celkově dnes v Kralupech nad Vltavou nastoupilo šest juniorů!

Preview k zápasu
po 29.1.2024

Krále čeká bitva v Chebu!

Nadstavbové boje po víkendové pauze pokračují a tentokráte los zanese písecké hokejisty na led Chebu. Králové stále bojují o první dvě příčky, které zaručují předkolo play-off. Svěřenci kouče Mazance ztrácejí konkrétně šest bodů na druhou Kobru. Cheb se ovšem drží v těsném závěsu na třetím místě. Oberou Jihočeši papírového favorita?

st 17.1.2024

Králové poprvé v sezóně přemohli Řisuty!

Brankové hody byly k vidění na zimním stadionu ve Slaném, kde Řisuty hrají své domácí zápasy. V první třetině se o dva góly postaral tým Králů, třetí a čtvrtý úder přišel zkraje druhé periody. Pak už ale střílelo přesně domácí mužstvo a Buldoci se dostali na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na pořádné drama, které rozlouskla třetí část. V té se hned třikrát prosadilo mužstvo do řeky Otavy, které tak stále drží sérii vítězství, která započala začátkem ledna na ledě Chebu. Na listinu střelců se postupně zapsali Vajner, Koupal, Marcilis, Pouzar, Hollar a dvakrát kapitán Volf. Dobrým znamením je rovněž návrat Tomáše Rouska a Vladimíra Hanuse do sestavy.

so 6.1.2024

Králové zkrotili Medvědy z Děčína!

Obětavost, skvělý brankář a úžasní fanoušci. Tyto tři faktory se staly pro sobotní duel proti Děčínu klíčové. Jihočeši si připsali těsné, a především vydřené vítězství 2:1. Favorit utkání dokázal skórovat pouze jednou. Výborný zápas odehráli obránci, kteří blokovali střely a skvěle zachytal Tadeáš Dvořák, který předvedl nespočet důležitých zákroků. Hráči IHC měli navíc v zádech skvělé fanoušky, kteří po delší době rozzářili písecký zimní stadion. Na listinu střelců se zapsali Jan Marcilis a junior Martin Velíšek.

so 6.1.2024

Králové touží po zkrocení hladových Medvědů

První lednová sobota přivede na zimní stadion do Písku medvědy Děčína, kteří se v této sezoně stali černým koněm soutěže a drží se na pátém místě našlapané tabulky skupiny Západ. Utkání začíná mezi píseckými mantinely od 17 hodin.

Aktuální zprávy
po 10.6.2019

Kádr A-týmu opouští některé opory. Písek narazí ve druhé lize na tým z Číny

Nová pozice píseckého druholigového týmu se pomalu vykresluje. Po minulé úspěšné sezóně Písek nejspíš přijde o některé opory, které se vydaly za novými výzvami. Podle aktuálních zpráv budou muset trenéři Herr a Šrámek postrádat nejlepšího střelce Jana Sýbka, nejlepšího nahrávače Petra Hučka a brankářskou oporu Martina Hausera. Chybět budou také Jan Marcilis, Dominik Houdek a Vojtěch Šuhaj - poslední dva jmenovaní zkusí štěstí v extralize juniorů.

so 9.2.2019

Sympatický výkon na body nestačil. Hodonín rozhodl ve druhé třetině

Písecké hokejisty čekala další dlouhá cesta na východ republiky, kde je v rámci 38. kola vyzval druhý celek skupiny Východ - Hodonín. V první třetině branka nepadla, kdežto ve druhé třetině se s góly protrhl pytel. Písek definitivně pohřbila desetiminutovka v polovině druhé třetiny, kdy se domácí Hodonín prosadil hned čtyřikrát. Brankostroj započal Matula, kterého následoval Franek. Vzápětí rozvlnil síť písecké brány Škutchan a ještě jednou Matula. Písek dokázal odpovědět gólem Hučka na 4:1 , ale zhruba třicet vteřin na to dokázal Richarda Kříže prostřelit Jan Matějka - to už běžela třetí část utkání. Ve třetí části se dokázal prosadit i jeho jmenovec reprezentující písecké barvy David a osm minut před koncem třetí periody snížil nejproduktivnější hráč Písku Jan Sýbek, který svému týmu vykřesal ještě malinkou jiskru naděje, ale žádný další kotouč už brankář Hodonína Kubáň za svá záda nepustil.

so 26.1.2019

Strhující finiš! Písek dokázal přetlačit Opavu v prodloužení!

Trpělivost se vyplácí. Touto větou by se dal charakterizovat celý zápas, který byl od samého úvodu v režii Opavy. Domácí hokejisté se dostali v deváté minutě do vedení zásluhou Jakuba Hendrycha, ale Písek dokázal během chvíle odpovědět pomocí třetího nejproduktivnějšího hráče ligy – Jana Sýbka. Opava si ale ještě stihla vzít vedení v první třetině zpět a to když se prosadil Vadim Vilinskij. Ve druhé třetině dokázal přesilovou hru využít Petr Hučko a skóre bylo opět srovnané. Stav 2:2 vydržel až do padesáté sedmé minuty, kdy se dostal k zakončení opět domácí celek - konkrétně Filip Jánošík. Písek ale neházel ručník do ringu a třicet vteřin před koncem třetí části vyrovnal urostlý obránce Vladimír Hanus. V prodloužení se dvě vteřiny před koncem dokázal prosadit útočník Jan Marcilis, který se v posledních několika zápasech potkává s výbornou formou. Bojovný výkon Písku opět přinesl kýžené vítězství a nadále utíká svému pronásledovateli z jihočeské metropole, který nezvládl duel s Hodonínem a na čtvrtou příčku ztrácí již dvanáct bodů.

čt 3.1.2019

Písek vydřel proti favoritovi bod! Padl smolně v prodloužení

Krásná bitva s favoritem - Písek má bod! Jihočeši nechali zapomenout na mdlé výkony z posledních kol a do nového roku vstoupili parádním výkonem proti aspirantovi na postup, týmu BK Havlíčkův Brod. Písek nakonec doma padl 3:4 brankou v poslední vteřině prodloužení. Bod pro Jihočechy zařídili trefami Jan Marcilis, Jan Polata a Petr Hučko. A hlavně skvělý brankář Martin Hauser.

út 25.12.2018

V charitativním zápase Písek vyzve univerzitní reprezentaci

Vysokoškolský hokej si v našich končinách získává stále větší popularitu. Jeho kvalitu budou moci okusit i písečtí hokejisté, kteří se v pátek 28. prosince na domácím ledě utkají s výběrem akademické reprezentace. Ta si v Písku uspořádala přípravný jednodenní kemp před zimní světovou univerziádou, která se bude konat v březnu v ruském Krasnoyarsku. Zápas v Písku bude součástí charitativní akce Bojujeme za Šimona. Vstup bude otevřený jen od řeky a benefiční vstupné 30 korun půjde opět rodině nemocného Šimona Šrámka z Písku. Součástí zápasu bude i doprovodný program, jako je krasobruslařské vystoupení a soutěž pro diváky.

st 28.11.2018

Písečtí dravci umlčeli táborský stadion šesti vítěznými trefami!

Zasloužená výhra 6:2 v jihočeském derby proti HC Tábor se vůbec nerodila lehce. Na začátku zápasu hráli Písečtí špatně, přežili několik přesilovek kohoutů a ve 13. minutě z ničeho nic zásluhou Karla STRNADA poprvé udeřili. Pak přišla snová druhá třetina, kde výbornou hrou utekli na 5:0 po brankách Petra HUČKA, Jana POLATY, Jana SÝBKA a Jana MARCILISE. Domácí ale snížili a dvěma góly se vrátili do zápasu. Drama vrcholilo na začátku třetí části, kdy domácí promarnili minutovou přesilovku pěti proti třem. Definitivní tečku udělal devět minut před koncem Jan SÝBEK, který zvýšil na 6:2.

st 17.10.2018

Pár minut ve druhé třetině vzalo Písku naději

Písečtí hokejisté zanechali na ledě lídra tabulky ze Žďáru nad Sázavou dobrý dojem, ale bohužel i všechny body. Po vydařené první půlce zápasu hráli vyrovnaně 1:1, když srovnával po úniku Jan Marcilis, pak ale hosté využívali individuální chyby Jihočechů a tvrdě je trestali. I když dal pak Písku gólem na 4:2 naději Jan Sýbek, domácí už si nadějný výsledek hlídali. Po dvou třetinách to bylo 6:2, pak snížil opět Jan Sýbek. Domácí pak ale znovu odskočili, v závěru snížil na 7:4 Martin Parýzek.

st 3.10.2018

Vypjatá bitva s Brodem šťastná pro hosty

S Havlíčkovým Brodem Písečtí svedli krásnou vyrovnanou bitvu, ale body odvezli šťastnější hosté. Písek ve druhé třetině smazal dvoubrankové manko díky brankám Jana Sýbka a Martina Koupala, ve třetí třetině ale hosté zaslouženě odskočili do vedení. Konec zápasu poznamenaly dva diskutabilní tresty pro Písek za údajnou hru v šesti, které už domácím nedovolily výraznější tlak. Skvěle zachytal brankář Martin Hauser, který lapil několik tutovek i dvě trestná střílení. Dobrou zprávou je návrat útočníka Jana Marcilise po zranění nohy. Skvěle nahradil chybějícího Petra Hučka na centru první formace.

pá 14.9.2018

Žhavá domácí premiéra: K Otavě dorazí plameny ze Žďáru

Zápas plný očekávání, i tak by se dalo charakterizovat utkání, k němuž se na píseckém zimním stadionu pomalu ale jistě schyluje. V sobotu 15.9. na jeho ledové ploše totiž po roce opět dojde ke střetu dvou elementů: hokejisté od zlatonosné řeky Otavy vyzvou ve své letošní domácí premiéře žďárské plameny. Ty si při svém debutu vyšláply na Medvědy z Pelhřimova, jejich skoro už tradiční ambice tak ještě navíc okořenila i čerstvá špetka sebevědomí, s níž zcela nepochybně zamíří i na jih Čech. Varovný prst však jako kdyby v prvním kole zvidhli i Jihočeši, kteří po svém skvělém triumfu na ledě Moravských Budějovic budou chtít dozajista dokázat, že rozhodně nešlo o pouhou shodu náhod a okolností a že by letos opravdu neradi zůstávali pátým kolem u vozu. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 hod, navíc připomínáme, že vstupné je na první dva domácí zápasy zdarma, neváhejte tak přijít modrožluté podpořit!

st 15.8.2018

Letcům z Letňan došlo v Písku palivo. Sýbek dal pět gólů

Písek zvládl i třetí přípravný zápas, ve kterém se pěti brankami blýskl Jan Sýbek. Základy přesvědčivé výhry proti Letcům z Letňan Písečtí položili v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Vítězství 9:2 zařídily ještě dvě branky Petra Hučka a trefy Jana Marcilise a obránce Romana Tintěry.