Archiv

Pohled do historie
čt 7.9.2023

Slavní odchovanci píseckého hokeje

Písecký hokej se může pyšnit celou řadou hokejistů, kteří prošli zdejší líhní a udělali městu na Otavě skvělou reklamu. Mezi nejslavnějšími odchovanci najdeme šampiony NHL, KHL, české extraligy, nejvyšší švýcarské soutěže nebo úspěšné české repezentanty.

Mládežnický hokej - zápasy
so 4.3.2023

Dorost si připsal třetí porážku v řadě

Písecká dorostenecká družina si připsala třetí prohru za sebou, když nestačila na Třemošnou, která nastřílela do písecké svatyně hned osm gólů. Předtím nestačili svěřenci kouče Hejla na výběr Ústí a Sokolova.

Preview k zápasu
pá 17.2.2023

Boj o lídra nadstavby je tu, Benátky vyzvou Krále

V sobotním 11.kole odehrají na své půdě Benátky důležitý souboj proti Králům, který určí, kdo bude tři zápasy před koncem na prvním místě v nadstavbě, nyní jsou lídrem benátští o jeden bod, ale urvat cenné body a přeskočit zpět do čela budou chtít i Jihočeši, kteří jsou druzí a v letošním hokejovém roce je domácí ještě neporazili. Utkání začíná v netradičním čase již od 15 hod. Kdo uspěje?

ne 5.2.2023

Dorost neměl s Kladnem slitování

O pořádnou show se v nedělních odpoledních hodinách postaralo písecké dorostenecké mužstvo, které rozstřílelo poslední Kladno 11:1. Hosté se sice dostali zkraje klání do vedení, ale pak už řádili svěřenci trenéra Hejla, jenž ve druhé třetině nasázeli neuvěřitelných sedm branek. Hanzák se blýsknul hattrickem a jeho kolega Kápl zaznamenal pět kanadských bodů.

so 4.2.2023

Dorostenecká družina přemohla pražskou Kobru!

Písečtí dorostenci v pátek na vlastním ledě vyzvali celek z hlavního města - Kobru. Králové si vypracovali pohodlné tříbrankové vedení, avšak soupeř se dokázal dostat na rozdíl jediné branky. Nervy drásající závěr klání ale Jihočeši zvládli a připsali si další tři body do tabulky.

po 16.1.2023

Dorostenci tahali v Třemošné za kratší konec

Písecká dorostenecká družina se vypravila k dalšímu kolu dorostenecké ligy do Třemošné. Domácí drželi dvoubrankové vedení skoro až do konce utkání. Dvě minuty před třetí sirénou vstřelil kontaktní branku Prušák a při následné hře v šesti nebylo Králům přáno.

pá 13.1.2023

Začíná nadstavba: Písek jede po týdnu znovu do vlčího doupěte

V sobotu 14. ledna startuje druholigová nadstavba. Písek obsadil po základní části deváté místo a skončil jen tři body pod první osmičkou, která zaručuje play-off. V nadstavbové skupině B, kde se dvoukolově každý s každým utká o pořadí ve druhé osmičce, mohou Králové zabojovat o jedno ze dvou míst v předkole play-off.

po 9.1.2023

Dorost přehrál Ústí

Po neúspěchu v Karlových Varech se dorostenecká družina vydala na sever republiky, kde se střetla s Ústím nad Labem. Králové se dostali zkraje klání do jednobrankového vedení, které úspěšně hájili až do třetí třetiny. V závěrečné periodě se ale podařilo Lvům vyrovnat. Jihočeská organizace se ale nezalekla a těsné vedení si vybojovala zpět. Prosadili se Čunát a Dvořák. Prušák si připsal dvě gólové nahrávky.

so 7.1.2023

Dorost padl ve Varech

Písecká dorostenecká družina zahájila kalendářní rok 2023 duelem na ledě Karlových Varů. Vyrovnanou partii rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka, ve které se dvakrát prosadil domácí celek, který si dokráčel pro vítězství 4:2. Jihočechy trápila především nedisciplinovanost a šest dvouminutových trestů udělalo své. Za Krále se přesně trefili Kurfürst a Prušák.

Rozhovory
ne 4.12.2022

David Novák vychytal favorita: Kluci přede mnou hráli obětavě

Pro gólmana Davida Nováka byl zápas proti Ústí nad Labem trošku speciální. Na severu Čech strávil dorostenecká a juniorská léta a na svou mládežnickou štaci rád vzpomíná. V sobotu 3. prosince pak proti Slovanu vychytal dvoubodovou výhru 2:1 pro prodloužení. Své dojmy sdělil pár minut po zápase.

po 28.11.2022

Napínavá dorostenecká bitva se sladkou příchutí pro Krále!

Písecká dorostenecká družina se o první adventní neděli představila v dalekém Sokolově, kde se odehrála tuhá bitva. Sokolov v utkání dvakrát vedl, ale Králové si vzali poslední slovo a svého soka přemohli těsně 4:3. Prokop s Káplem byli u třech branek svého týmu.

ne 16.10.2022

Dorost díky skvělé první třetině přehrál Kladno

Divoké utkání se odehrálo na píseckém zimním stadionu, když k řece Otavě přicestovalo dorostenecké mužstvo z Kladna. Jihočeši po první periodě vedli 4:1 a jejich soupeř tříbrankové manko dotahoval už marně. Třemi body se blýskl Solař, jenž dvakrát prostřelil kladenského gólmana.

ne 9.10.2022

Dorostenci těsně padli v Třemošné

Písecké dorostenecké mužstvo odjelo k dalšímu klání Ligy dorostu do Třemošné. Vypjaté klání nakonec dopadlo lépe pro domácí mužstvo, jenž zvítězilo rozdílem jediné branky. Na listinu střelců se na straně Písku zapsali Kurfürst a Prušák

Aktuální zprávy
po 25.7.2022

A-tým začal přípravu na ledě

Písečtí hokejisté od pondělí trénují na ledě, čeká je týdně pět tréninků. Do přípravy pod koučem Tomášem Matušíkem naskočila dvacítka hráčů. Tréninkové dávky v Písku polykají i někteří hokejisté, kteří směřují do angažmá do jiných klubů.

Rozhovory
ne 5.6.2022

Do Písku se z extraligy vrací kouč gólmanů Václav Pipek

Realizační týmy mládeže Králů z Písku posiluje zkušený trenér gólmanů Václav Pipek, který předchozí sezonu strávil jako kouč brankářů extraligového A-týmu brněnské Komety. Známý je také svou spoluprací s elitním gólmanem a píseckým odchovancem Jakubem Kovářem. Nově se stal gólmanským trenérem reprezentačního týmu U18 a své působení spojí znovu s klubem z královského města na Otavě.