Archiv

Aktuální zprávy
so 8.6.2024

Odchovanec Jan Rutta přivezl do Písku zlatou medaili!

PÍSEK – Stovky lidí dorazily v pátek před polednem na Velké náměstí v Písku, aby mohly pozdravit hokejového mistra světa Jana Ruttu. Obránce, který aktuálně hraje zámořskou NHL, pozval na setkání do Písku hokejový klub IHC Králové Písek. Akce se konala v rámci městské slavnosti Dotkni se Písku v části věnované školám.

po 8.1.2024

Přijďte do Písku na Týden hokeje!

Přijďte v úterý 16. ledna od 15.30 na zimní stadion v Písku na akci Týden hokeje. V tento den budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub IHC Králové Písek ve spolupráci s Českým hokejem pořádá akci v rámci Týdne hokeje.

st 13.12.2023

Jihočeské derby opanoval opět Tábor

Derby dvou odvěkých rivalů opět patří Kohoutům, kteří Krále deklasovali nemilosrdně 7:0. Písečtí hokejisté nedokázali najít recept na píseckého odchovance Gábu, který úspěšně lapil veškeré střelecké pokusy Písku.

st 27.9.2023

Písek přetlačil Kobru v prodloužení!

První domácí utkání v letošní sezóně mělo grády hned od prvních vteřin. Ano, skutečně od samotného začátku, neboť Králové se prosadili po jednadvaceti odehraných vteřinách. Jihočeši v první třetině vedli už o dvě branky, ale zkušený tým z Prahy dokázal srovnat krok. V závěrečné desetiminutovce Písek opět odskočil na rozdíl jedné branky, ale i na tuto trefu přišla odpověď v podání soupeře. Šlo se tedy na prodloužení, ve kterém se ujala střela kapitána Lukáše Volfa, který rozhodl o tom, že body zůstanou doma. Velikou měrou se na vítězství podílel i brankář Richard Kříž, jenž lapil několik jasných gólovek.

Rozhovory
čt 3.8.2023

Gól před zaplněným stadionem? Pocit, který často člověk v životě nezažije, říká Matyáš Humeník

Písecké barvy reprezentuje na Hlinka Gretzky Cupu také útočník Matyáš Humeník. Forvard z písecké líhně se zapsal i na listinu střelců, když se podílel na kanonádě proti Německu. Pro klubový web se rozpovídal o turnaji či o svém spoluhráči z Motoru Drančákovi, se kterým nastupuje ve stejné formaci.

po 24.7.2023

A-tým vyjede na led 31. července

Druhá fáze přípravy A-týmu Králů z Písku se blíží. Svěřenci nového kouče Jana Trummera staršího vyjedou na led poprvé v pondělí 31. července.

pá 7.4.2023

Odchovanec Jan Skok bojuje o mistrovství světa U18

Mladý obránce Jan SKOK prožívá snovou sezonu. Teprve 16letý bek, který s hokejem začínal v Písku, letos v brvách HC Škoda Plzeň poprvé nakoukl i do seniorské Tipsport extraligy. Úspěchy sbírá i na mládežnickém poli a aktuálně bojuje o účast na mistrovství světa kategorie U18. A co víc – reprezentační dres oblékl na píseckém ledě, kde se národní tým kouče Jakuba Petra připravuje.

čt 2.3.2023

Historicky první Den hokeje sledujte na Czechicehockey.tv

v sobotu 4.3.2023 se v Karviné uskuteční historicky první DEN HOKEJE v České republice! Jedná se o akci, na které se sejdou sportovní fanoušci všech věkových kategorií, kteří si užijí oblíbenou Global Fan Tour s hokejovými aktivacemi, mládežnický turnaj, zápas hokejových legend i promítání večerního zápasu Boston Bruins vs. NY Rangers!

so 4.2.2023

Téměř pět stovek diváků devátou výhru v řadě nevidělo

Bitva jako řemen se odehrála na píseckém zimním stadionu. Králové prohrávali po dvou třetinách 2:0, ale v závěrečné části se hned v úvodu dostali na dostřel. Dvoubrankové vedení si vzali Medvědi zpět, ale minutku a půl před koncem se Písek opět dostal na rozdíl jedné branky. Hra bez brankáře ale domácím štěstí nepřinesla a krásná vítězná série tak skončila. Prosadili se Pouzar a Hanus.

st 2.11.2022

Přijďte v úterý 22. listopadu od 15 hodin na zimní stadion v Písku na akci Týden hokeje. V tento den budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub IHC Králové Písek ve spolupráci s Českým hokejem pořádá akci v rámci Týdne hokeje.

po 25.7.2022

A-tým začal přípravu na ledě

Písečtí hokejisté od pondělí trénují na ledě, čeká je týdně pět tréninků. Do přípravy pod koučem Tomášem Matušíkem naskočila dvacítka hráčů. Tréninkové dávky v Písku polykají i někteří hokejisté, kteří směřují do angažmá do jiných klubů.

Rozhovory
ne 5.6.2022

Do Písku se z extraligy vrací kouč gólmanů Václav Pipek

Realizační týmy mládeže Králů z Písku posiluje zkušený trenér gólmanů Václav Pipek, který předchozí sezonu strávil jako kouč brankářů extraligového A-týmu brněnské Komety. Známý je také svou spoluprací s elitním gólmanem a píseckým odchovancem Jakubem Kovářem. Nově se stal gólmanským trenérem reprezentačního týmu U18 a své působení spojí znovu s klubem z královského města na Otavě.

út 18.1.2022

Přijďte v úterý 25. ledna na zimní stadion v Písku na akci Týden hokeje, která začíná v 15 hodin. Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub IHC Králové Písek ve spolupráci s Českým hokejem pořádá akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

st 5.1.2022

Písek předvedl nevídanou bitvu v Táboře! Těsné vedení však Králové neuhájili

Pikantní souboj dvou odvěkých rivalů rozzářil středeční večer, neboť byla k vidění velmi vyrovnaná partie, kterou by před začátkem klání jen tak někdo netipoval. Písku se start nepovedl, když Tábor po necelých čtyřech minutách vedl 2:0, ale Králové se nevzdali a po prvních dvaceti minutách byl stav nerozhodný 3:3. Prostřední dějství patřilo hostům, kteří se dostali do vedení 5:3, avšak dvacet vteřin před koncem druhé periody stáhl náskok Písku Šulek. Těsný náskok si ale svěřenci trenéra Filipiho neuhlídali a Tábor si dokráčel pro vítězství 7:5. V brance Písku exceloval Richard Kříž, který lapil několik gólových příležitostí.

Preview k zápasu
út 4.1.2022

Králové zabojují v Táboře

Druhý zápas v novém roce zavede písecké hokejisty na led suverénního lídra skupiny Jih a odvěkého rivala z Tábora. Kohouti se zatím hřejí na čele tabulky a nevypadá to, že by je z něj nejbližší pronásledovatelé měli brzy sesadit. Písek má opačné starosti na druhém konci skupiny.