Písek přetlačil Kobru v prodloužení!

První domácí utkání v letošní sezóně mělo grády hned od prvních vteřin. Ano, skutečně od samotného začátku, neboť Králové se prosadili po jednadvaceti odehraných vteřinách. Jihočeši v první třetině vedli už o dvě branky, ale zkušený tým z Prahy dokázal srovnat krok. V závěrečné desetiminutovce Písek opět odskočil na rozdíl jedné branky, ale i na tuto trefu přišla odpověď v podání soupeře. Šlo se tedy na prodloužení, ve kterém se ujala střela kapitána Lukáše Volfa, který rozhodl o tom, že body zůstanou doma. Velikou měrou se na vítězství podílel i brankář Richard Kříž, jenž lapil několik jasných gólovek.
2. liga - Západní konference 23/24, 2. kolo, st 27.9.2023
IHC Králové Písek
HC Kobra Praha
4:3p
2:1, 0:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 1. Rousek (Volf), 11. Rousek (Matiášek, Radoš), 42. Hanus (Volf, Rousek), 64. Volf (Ženíšek) – 11. Bříška (Šťastný), 32. S. Tichý (Matuška, M. Kvasnička), 55. Dráb (Bříška, Houška). Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Figer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3pp.
IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, J. Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Hollar, Koupal, Pouzar - Kolář, Ženíšek, Hracholski – Andrle, Brož, Novotný.
HC Kobra Praha: Ondrík (Kmec) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Dráb, Dudáček, Pelant – Houška, Bříška (A), Šťastný (C) – Vlček, T. Urban I, Nagy – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Janča, Petrák.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tak Písek začal první domácí mač snově. Pokud se někdo opozdil například v bufetu, přišel o přesný úder Tomáše Rouska, jenž si najel z pravé strany mezi kruhy a přesně zavěsil. Stejný hráč o necelých deset minut později předvedl téměř totožnou akci. Rousek se odlepil od mantinelu, najel do mezikruží a opět skóroval. Po patnácti vteřinách ale přišla odpověď Kobry. Za dělovkou Kamila Bříšky se písecký brankář pouze ohlédl. Je ale důležité zmínit, že se nejednalo pouze o ledajaký gól. Pro Bříšku to byla trefa, která ho poslala na první místo v historii produktivity třetí nejvyšší české soutěže. Gratulejeme!

Ve druhé části se více aktivněji jevil celek z hlavního města. Blízko vyrovnání byl Houška, ale nepovedlo se mu dostat kotouč za již položeného Kříže. Vyrovnat se hostům podařilo v polovině utkání. Na Kříže šlo několik střel, ale na ránu v podání Stanislava Tichého byl už písecký muž pod maskou krátký. Poslat Kobru do vedení mohli ve druhé třetině Bříška i Vlček. Ale oba tyto zkušené forvardy dokázal brankář domácích vychytat

Vstup do závěrečného dějství se Králům povedl. Bříška šel na trestnou lavici a Písek si zahrál přesilovou hru pět na tři. Vladimír Hanus dostal nabito, sjel si k levému kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Kobra s přibývajícím časem stupňovala tlak, což mělo za následek vyrovnávací gól. Pražané se štěstím udrželi útoční pásmo a Jakub Dráb se trefil přesně mezi betony Richarda Kříže.

O vítězi tak musel rozhodnout nastavený čas. Štěstíčko se pousmálo na domácí, když Ženíšek objel branku, poslal puk na Lukáše Volfa, který se trefil přesně do pravého horního růžku. Jihočeši tak mají po dvou odehraných zápasech pět bodů v tabulce.

Ohlasy trenérů

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy