Bez gólu nemůžeme pomýšlet na body

Ve středu přivítali hokejisté IHC Písek mužstvo Sokolova a jistě netušili, jak moc je osmnáctý tým tabulky potrápí. Hosté, paradoxně tým s nejvíce obdrženými góly v lize, se v Písku prezentoval těsnou defenzívou a jednoduchou taktikou slavil hodně překvapivý úspěch. Jedním z nejagilnějších hráčů byl domácí útočník David Míka, ale ani on čekání na gól v brance Baníku neukončil. „Nic se neděje, do Milevska pojedeme vyhrát,“ prohlásil po zápase jeden z nejzkušenějších píseckých hráčů.

Dnes to byl pro Písek hodně nešťastný zápas…
Nezačali jsme dobře, první střídání jsme hned dostali gól. V první třetině vůbec jsme nehráli moc dobře. Ve druhé jsme zlepšili pohyb, začali jsme více napadat a dohrávat souboje, bohužel jsme nevyužili ke srovnání ani dost dlouhou přesilovku čtyři na tři. Potom jsme z protiútoku dostali druhý gól... Bez vstřeleného gólu se vyhrávat prostě nedá.

Čím to, že vás Sokolov takto překvapil, bylo to jen jeho neúprosnou obranou?
Těžko říct. Šance k vyrovnání jsme měli, chyběl nám kousek štěstíčka. A taky víc důrazu v koncovce.

Už v prvním zápase vás Sokolov potrápil, dá se říct, že vám jako soupeř nesedí?
Neřekl bych, že by nám přímo neseděl. U nich jsme vedli deset minut před koncem 5:2 a jenom naší nedisciplinovaností jsme náskok ztratili.

Co vám během zápasu říkal trenér, co vám při přestávkách radil?
Abychom se víc vytáhli a začali je víc dohrávat už v jejich třetině. Myslím si, že se nám to ve druhé a třetí třetině dařilo, ale stejně to tam nepadlo, gól jsme nedali. Myslím si, že dnešní zápas byl o jednom gólu, věřím tomu, že se vstřeleným gólem by šel náš výkon nahoru a utkání by dopadlo jinak.

Hned v sobotu vás čeká vedoucí Milevsko, jaký to bude zápas?
Já si myslím, že se dneškem nic neděje a že pojedeme do Milevska vyhrát. Mužstvo na to máme, abychom vyhráli.