Proti Sokolovu je Písek jasným favoritem

Znovu po roce přivítají hokejisté IHC Písek soupeře ze západu Čech – HC Baník Sokolov. Jistě by se nikdo u Otavy nezlobil, kdyby domácí tým zopakoval skoro na den přesně rok staré vítězství 5:2. Tím spíš, že se Sokolovští letos trápí, inkasovali ze všech nejvíce gólů a aktuálně ztrácí dva body na šestnácté místo - poslední, z něhož ještě se bude letos postupovat do play-off.
Písek se Sokolovem ve druhé lize ještě neprohrál a pokaždé ho porazil, potvrdí ve středu znovu roli favorita a připíše si před prestižním sobotním derby s Milevskem další bodový zisk?
V prvním letošním utkání si Písek na ledě Sokolova servítky v úvodu nebral, soupeře přehrával a skóre narůstalo. Po druhé přestávce ale přišel zlom, hosté vyklidili hřiště a nechali si vzít tříbrankový náskok. Hattrickem k tomu přispěl kapitán domácích Veverka. O výhře pro IHC 6:5 v prodloužení nakonec rozhodl Vladimír Novák.

Baník je klubem, se kterým Písek hrával v devadesátých letech v první lize. Na jaře 1997 však druhou nejvyšší soutěž v baráži se Znojmem neuhájil a po sedmi sezonách v 1. lize sestoupil. Sokolov byl od té doby pravidelným účastníkem play-off druhé ligy, v posledních letech však ustoupil z předních míst. Loni rychle vypadl v prvním kole play-off s Chrudimí, před dvěma lety se dokonce musel vyhýbat hrozbě sestupu.

Také letos nemají Západočeši sezonu rozehránu vůbec dobře a z 18. místa ztrácí dva body na šestnácté místo, poslední, z něhož ještě se letos bude postupovat do play-off. Naprázdno dosud vycházeli Sokolovští především venku, paradoxně ale dvě minulá venkovní utkání v Trutnově a Řisutech vyhráli – obě na nájezdy.

Mezi známější hráče Sokolova patří jeho odchovanec Petr Kukla (reprezentace “20“, Slavia, Třebíč, Havl. Brod, Prostějov) nebo dlouholetý hráč a kapitán Sokolova Ladislav Veverka. Kanadské bodování si zatím opanoval další sokolovský patriot Václav Dobřemysl (15+11), vede právě před Veverkou (10+12). V brance Sokolova se již vystřídala pětice gólmanů, nejvíce prostoru zatím dostala dvojice Tomáš Závorka – Jan Schafhauser. Před Vánoci byl na postu jedničky mladý Pavel Jakubal.

Sestava z posledního utkání s Klatovy (5:6 v prod.): Závorka - Říha, Diblík, Formánek, Mudra, Kunrt, Pech - Rohan, Veverka, Sopr, Kukla, Vrba, Soukup, Račanský, Van Waardenburg, Nový, Louthan. Trenéři: Miroslav Kanis, Rostislav Kurfürst.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy