Byl to výborný zápas, míní písecký útočník

P í s e k - Ondřej Ježek hrál dlouhá léta za HC České Budějovice extraligu, coby dorostenec i jako junior. Loňskou sezonu odehrál v prvoligové Jihlavě, kde si v sedmadvaceti odehraných zápasech připsal tři body – dva góly a jednu asistenci. V předloňském ročníku a v závěru loňského již pomáhal v IHC Písek a je tak v modrožlutých barvách staronovou tváří v letošní sezóně.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Hodně nás podržel brankář a vyhráli jsme. Nedostali jsme góla a dali jsme jich šest, takže to byl výborný zápas.

V zápase jste si připsal asistenci a měl jste několik pěkných šancí. Hrálo se vám dnes dobře?

Ano, dnes se mi hrálo dobře (úsměv). Myslím, že jsem mohl dát i góla, těch šancí bylo opravdu několik. Alespoň je z toho asistence, hlavní je, že jsou tři body doma.

Minulý týden s Jabloncem to bylo v úvodu podobné jako dnes, soupeře jste zpočátku přehráli. Neměli jste po první třetině strach, že to dopadne stejně, tedy že vás vedení uspokojí a soupeř utkání otočí?

Věděli jsme, že musíme zabojovat a nenechat se tím ukolébat, že vedeme. Klatovy přijely s týmem, který hraje kvalitně obranu a hodně sází na brejky.

Jak jste se dostal sem do Písku? V čem byla odlišná příprava v Hradci Králové od té písecké?

Už loni jsem tu hrál v závěru sezóny a v té době jsem se domluvil s panem Horažďovským, že když mi nevyjde nic v první lize, že půjdu do Písku a nebudu si hledat nic jiného. Já bych v Hradci Královém hrál třináctého útočníka, tak jsem se snažil najít něco jiného v první lize, ale nikde se to nezdařilo. Tady devadesát procent kluků chodí do práce a potom si jdou zatrénovat a zahrát hokej, zatímco v první lize už je to na profesionální úrovni, pro hráče je hokej obživou a je tedy na ně větší tlak. V tom je asi největší odlišnost té přípravy.

Jaké jsou vaše cíle do budoucna, kam se plánujete dostat s IHC?

Určitě bychom rádi, kdybychom se s týmem dostali co nejvýš, samozřejmě play-off. Já osobně bych byl rád platným hráčem na ledě a do budoucna bych si chtěl zahrát první ligu a uvítal bych i nějaké zahraniční angažmá.

Děkujeme Ondřejovi za rozhovor.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy