Písecké čekají v dalším kole Klatovy!

Druhá liga o víkendu pokračuje již patnáctým kolem. Svěřence Rybáčka a Malého nečeká jednoduché utkání - ve s.n.o.p. areně se totiž v sobotu od 17:30 odehraje souboj mezi dvěma celky, které si vedou prakticky stejně. Rozdílem mezi nimi je pouhý bod, který SHC Maso Brejcha Klatovy řadí o dvě místa za Písek, na osmou příčku. Sobotní soupeři se již potkali v přípravě a oba dva zápasy patřily zejména Jihočechům. Hráči Písku na domácím ledě nejprve 4:0 vyhráli, podobně si pak vedli také na ledě Klatov, kde uštědřili domácímu kádru porážku 5:2. Loni vyřadil Písek Západočechy v prvním kole play-off 3:1 na zápasy.
Utkání začíná v sobotu v 17:30, připraven bude také tradiční online přenos.
Mužstvo Klatov nemělo příliš povedený vstup do sezóny a z prvních šesti zápasů dokázali Klatovští pouze nadvakrát naplno bodovat. Výhra v Roudnici (4:2), jakoby odstartovala novou vlnu vítězství, kterou nezastavily ani favorizované celky Děčína nebo Tábora. Strmý vzestup tabukou zastavil až na svém ledě Trutnov, kde Klatovy 2:3 prohrály. Podobný scénář měl také středeční zápas a Klatovy si v domácím prostředí nepřišly na Buldoky z Řisut (2:4).

V Klatovech působí osmatřicetiletý Petr Mainer. Hráč, který hrával extraligu v Českých Budějovicích či Karlových Varech, je píseckému obecenstvu dobře známý coby kapitán sestupujícího prvoligového mužstva. V obraně se v klatovském dresu objevuje Lukáš Hauer, který před sezónou přišel právě z Písku. Naštípnutá kost levé ruky ale nedovolí šikovnému bekovi nastoupit.

V dosavadním průběhu letošního ročníku je nejproduktivnějším hráčem hostů Jaroslav Hobl (10+9). Dalším úspěšným bodovatelem je útočník Martin Holý (6+5). V obraně vévodí statistikám Martin Klaus s devíti body (4+5). Mezi tyčemi je týmu jasnou oporou vysoký gólman Petr Jež. Mohutný brankář koketoval s Klatovy již v loňské sezóně, nakonec ji ale odehrál v Polsku. V posledním utkání se v brankovišti objevil junior Plzně Pavel Francouz, po čtvrté brance ale přenechal své místo Ježovi.

V kádru Klatov letos již nastoupilo více plzeňských mladíků z extraligové juniorky, jedním z nich byl také písecký odchovanec Jan Kovář. Zatím tento talentovaný útočník pomohl týmu trenéra Čubana čtyřikrát a vstřelil hned tři góly.

Poslední utkání soupeře:
SHC Maso Brejcha Klatovy – HC Tábor 4:1
HC Trutnov - SHC Maso Brejcha Klatovy 3:2
SHC Maso Brejcha Klatovy – HC Řisuty 2:4

Sestava Klatov z posledního zápasu:
Francouz (Jež) - Kepl, Straka, Vondryska, Mainer, Kreuzman, Setikovský, Holý, Klaus M., Kuželík, Hobl, Hochmann, Holub, Dorňák, Geltner, Kovář, Kořínek, Dvořák, Pericat, Maxa.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy