Další náročný duel se blíží! Do Písku míří Benátky nad Jizerou

Písecké mužstvo se po středečním nezdaru představí na domácí půdě, kde vyzve houževnatý mančaft z Benátek nad Jizerou, který se aktuálně nachází přesně ve středu ligové tabulky. Jihočeši mají na kontě již tři prohry v řadě a svěřenci trenéra Matušíka rozhodně nebudou chtít natáhnout tuto nepříznivou sérii na čtyři. Navážou Králové na úspěšný mač, který odehráli v úvodu sezóny v Benátkách? To vše a mnohem víc již tuto sobotu v 17:00.

IHC Králové Písek

Písecké mužstvo naposledy zvítězilo na začátku měsíce listopadu proti Jablonci. Od té doby celek z jihu padl třikrát po sobě. Nejprve Písek nestačil na Kobru, poté Králové předvedli bídný výkon proti Medvědům z Děčína. Ve středu mužstvo od zlatonosné řeky Otavy navštívilo led v Příbrami, kde prohrávali 3:0. Králové se nakonec dotáhli na dostřel jediné branky a bylo zaděláno na drama, které mohlo rozuzlit prodloužení, ale branka Lukáše Volfa nebyla uznána hlavním arbitrem, jehož rozhodnutí se musí respektovat. Produktivitě Písku stále vládne trojice Prášek – Volf – Matiášek, kdy první dva jmenovaní bodovali právě i proti Baníku.

HC Benátky nad Jizerou

První polovina sezóny nebyla pro hokejisty reprezentující české Benátky nebyla úplně vydařená. V posledních utkáních se ale mužstvo vedené koučem Nečasem zvedlo a má na kontě již čtyři vyhrané duely v řadě. 2:1 zvítězily Benátky nad Chebem a Vrchlabím. O jednu branku přehrály i Klatovy (4:3) a ve středu rozstřílely Hronov poměrem 8:3. Produktivitě vládne velezkušený Kamil Bříška, kterému sekunduje David Šafránek. V brance pak dostává nejvíce prostoru Martin Sejpal, jehož značná část kariéry byla spjata s kolínským hokejem.

Poslední vzájemné utkání

V úvodu sezóny zavítalo písecké mužstvo do Benátek, které v roli outsidera překvapilo a na favorizovaný celek si solidně vyšláplo. Královské mužstvo zvítězilo 5:2 a jednalo se o jejich první vítězství v sezóně. Hattrickem se v tomto duelu blýskl snajpr Lukáš Prášek. Na straně Benátek si dva body připsal právě Kamil Bříška.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy