Králové mají další cenný skalp! Podruhé v sezóně přemohli Benátky

Velmi vypjatý duel se v sobotu odehrál na píseckém zimním stadionu. Písek se dostal v první třetině do vedení 2:0, avšak na začátku prostřední periody se podařilo hostům snížit na rozdíl jedné branky. Od té doby už ale další změna stavu nepřišla a Králové si dokráčeli pro vydřenou výhru, kterou podpořil brankář Kříž skvělými zákroky. Na listinu střelců se zapsali Martin Koupal a Jan Matiášek.
2. liga - Západní konference 22/23, 18. kolo, so 19.11.2022
Benátky
2:1
2:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Koupal (Prášek, Matiášek), 7. Matiášek (Prášek, Dudáček) – 24. Zumr (Jankovský, Bříška). Rozhodčí: Šperl – Zídek, Kučera. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 291. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Písek: Kříž (Novák D.) – Novák F., Radoš (A), Dvořák, Dudáček, Hanus (A), Turek, Pavlát – Březina, Hrakholski, Hollar, Brož, Koupal, Macháček, Novotný, Volf (C), Matiášek, Bednařík, Pouzar, Prášek
Benátky: Sejpal (Šuhájek) – Antoš, Klodner, Mrkvička, Mašek, Tondr (A), Čížek – Jankovský, Král, Šafránek (A), Hejňák, Stehlík, Šíma, Dvořák, Zumr, Bříška (C)

Kdo se zdržel v kiosku přišel o úvodní branku, která padla již po dvaceti vteřinách hry. Prášek držel puk za brankou a viděl zcela osamoceného Martina Koupala v předbrankovém prostoru, kterému bez váhání poslal kotouč. Ten ranou z první prostřelil benátského brankáře Sejpala. Královská družina po šesti minutách udeřila znovu, když opět z prostoru mezi kruhy vstřelila druhou branku. Přesně se trefil Jan Matiášek. Benátky mohly snížit ještě v první části, když se do samostatného úniku dostal Jankovský. Nepovedlo se mu ale najít recept na píseckého maskovaného muže.

V úvodu prostředního dějství dostali hosté možnost hrát přesilovou hru pět na tři. A Benátky tuto možnost patřičně využili! Ukázkovou kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Dominik Zumr. Ve druhé třetině se dostal do samostatného úniku i písecký Volf, který nasadil bekhendový blafák. Sejpal ale skvělým zákrokem udržel svůj mančaft ve hře. Brankář Benátek si poradil i s přečíslením dva na jednoho. V závěru druhé periody mohl dodat domácím klid Koupal, ke kterému se odrazil puk a měl před sebou zcela odkrytou branku. Střelec úvodní branky neměl tentokrát správně seřízená mířidla.

Pohledný hokej ze strany na stranu zdobil celou závěrečnou dvacetiminutovku. Skvěle se ale prezentovali oba brankáři, kteří za svá záda už žádnou střelu nepustili. Nejtěžší okamžik pro Sejpala nastal deset minut před třetí sirénou, když Volf jel samostatný nájezd. Kapitán domácích ale trefil tyčku, a tak gólman reprezentující Benátky nemusel vůbec zasahovat. S přibývajícím časem začala benátská ofenzíva přitvrzovat. Na píseckém brankáři si ale vylámal zuby například ostřílený hokejista Bříška. Následnou hru bez brankáře hosté nevyužili a utkání tak skončilo překvapivou výhrou domácích 2:1.