Derby: K Otavě míří nabuzení kohouti z Tábora

V sobotu 9. prosince od 17.30 začíná na píseckém zimním stadionu druholigové derby mezi celky Písku a Tábora. Každý z týmů okupuje jiný pól tabulky. Zatímco Táborští dotírají na samotné čelo, mladý písecký tým je o skóre poslední. Navíc středeční duel v Moravských Budějovicích nedohrál v kompletní sestavě.
Do Písku dorazí táborští hokejisté nabuzení sympatickou šňůrou tří výher v řadě a kdyby pře tím kohouti nepodlehli Žďáru nad Sázavou, mohl být seznam vyhraných zápasů bez přerušení ještě o dost delší. Naposledy Tábor doma ubojoval zápas s Pelhřimovem (5:2), ve kterém si sice vypracoval výrazný náskok, ale pak musel čelit velmi nepříjemným atakům Ledních Medvědů.

Trefili se kapitán Matušík, Heřman, Blažek, Havran a ještě vloni písecký střelec Urbanec. Písek odehrál dva venkovní zápasy na Vysočině a ani v jednom se mu nevedlo. V Havlíčkově Brodě nestačil na lídra skupiny a padl 0:6, o tři dny později pak cestoval do Moravských Budějovic, kde prohrál podobným výsledkem 1:6. Jediným úspěšným střelcem Písku byl Jan Sýbek. Poslední výhru si Písek přispal doma s David Servisem, který skolil výsledkem 8:5.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy